Plug - osnovna tema

ljudi pomagajte.juce sam iso da gledam onaj plug rabe obrtač.plug je u solidnom stanju samo je dosta korodirao posto je stajao napolju a nije nikako korišćen.daske i raonici su solidni daske uopšte nisu istanjene sa donje strane



mene malo brine ovo



ali nije strasno.

glavni problem je sto je dugo stajao pa sam ga jedva razmrdao.i kad sam to uspeo ima problem jer neće sam da se prevrne.tačnije nemoze sam da izvuce onaj klin kojim se zakacinje.slikao sam i zaokruzio ono sta sam ja video kao problem.ova dva dela ne nalezu dovoljno jedan na drugi i nemoze sam da povuce klin.kad mu ja pomognem pajserom on se obrne.kao da se ova dva dela mimoilaze.desi se da samo plug padne na dole i nista se ne desi jer se ovo klatno na klinu zaglavi od mesavine masti,prasine i rdje





bilo bi dobro ako bi kolega zombi mogao da pogleda slike ili još bolje da mi pusti neku blizu sliku njegovog koji super radi.

oni su ovaj plug doterali rasklopljenog iz nemačke ili tako nesto pa su ga ovde sklapali i mozda su nesto okrenuli ili pogresno uradili.ne vidim na ovim delovima nikakve tragove krivljenja ali cini mi se kada bi se ova dva granicnika malo skratila brusilicom da bi to radilo super jer bi ovaj deo koji se klati onda izasao vise i uhvatio bi ga bolje ovaj odozgo sto ide,ili da se on malo naspanuje macolom:haha:.nasli smo se na 400 i ostalo je da mu javim jel dolazim po njega a ima i predpluznike solidni su i oni nisu potroseni samo nisu montirani

u velikoj sam nedoumici.mnogo mi se svidja.malo je stariji od onog zombijevog ali mi se svidja samo ovo sto me buni.a mozda samo treba da se ocisti i podmaze mada ima unutra neka opruga koja ga vuce i vraca do kraja razradio sam obo klatno i opet ne hvata.pomagajte

e da i na kraju jedna slika sa proputovanja

ima i donje nego baksuzi pokrali sve table:haha: ostala jedna bata je slikao
 
@Peshut

Nemoj niposto nista da brusis ili prepravljas na okretnom mehanizmu!!! Cijela ta konstrukcija je vrlo osjetljiva i nikako nemoj da je mijenjaš, mislim da je problem u tome da treba jednostavno sve da se razradi. Sutra cu ti slikati kako to sve izgleda kod mene pošto je plug 100% identičan.

---------- Poruka napisana 30-06-12 u 07:57 ---------- Prethodna poruka je 29-06-12 at 23:19 ----------

Evo neke slike, valjda pomogne

157lzq8.jpg


177oqv.jpg


2crpy12.jpg


nvseiw.jpg
 
hvala zombie za slike odlične su bio sam u selu za vikend nisam mogao da pisem ali sam video slike na telefonu.sve izgleda identično i uglovi su isti.sada sam 100 % siguran da je u pitanju samo dobro pranje pa podmazivanje da se to lepo razradi.moguće da je onaj kljun koji hvata klip nije podmazan pa nemoze da ga oslobodi a nisu montirani predpluznici pa je laksi i nema dovoljno snage da povuce.posto mi se cini da je tezina isto bitna za njegovo okretanje
e na onoj tvojoj prvoj slici mi se cini da ipak oni graničnici nisu isti jedan je kraći i pod kosinom.sigurno je malo zajeden a mozda ga je neko i skratio da bi bolje hvatao.
samo mi reci još ona sipka sa oprugom na kraju sa druge strane ovog mehanizma ona vuce ovaj deo koji izvlaci klin.jel se dobija dolji efekat ako se ona opruga dotegne?
e i pojasni mi cemu sluze ova dva srafa na plugu sa strane?ima prednji i zadnji.na prednjem cini mi se zahvat prednje brazde a na drugom cini mi se da ipak moze da se stela zahvat pluga?ili je to nesto za ispravljanje kose vuče kao kad pomeras ravnjak na osovini?

cekam neki prevoz da mi ispadne da ga dovucem do kuće pa cu posle lako da cackam.samo još kisa da padne pa da se proba
 
Ovako se danas krenulo...

viewer.php
[/URL][/IMG]

A ovako završilo...idealno za ljuštenje boje.


viewer.php
[/URL][/IMG]
 
Poslednja izmena:
pa ili od razbacanog stajnjaka ili je komsija polivao kukuruze

pohvala za mehanizaciju i da te dugo sluzi nov plug a boga mi i ::traktor:: jos bolje
 
@Abro
Koji plug je u pitanju?, vidim da je crven a nešto se baš ne razumem u crvene boje plugova

Ova ti je dobra zemljače.
Evo ti i koja slika da te rešim muke kako ću orati sa širokim točkovima, gumama. Znaš gde je to pa možeš i lično u prolazu da proceniš, nije plug zelen ali odradi nekako... :osmeh:

viewer.php
[/URL][/IMG]
viewer.php
[/URL][/IMG]
 
ja danas preoravo oranje od prije mjesec dana vlaga 20 % suho barut gdje nisam prije uzoro pluga je iskako iz zemlje il je traktor zaustavljo a kod nas je prije par dana jedan navlacio vodu sa cisternom da razmeksa tlo da ore i sije kukuruz
 
Nazad
Vrh