Plug - osnovna tema

Lomi frulu od poluga kad se skrece sa plugom u zemlji pa ljudi seku taj deo umesto da izlaze na pravac.
 
Slikan je oskudno,slucajno ili namerno.Najbolje videti uzivo,jel varen na ploci zadnje glave gde obicno puca.
 
Ovaj 757 mi se cini da je kopija. pogledajte gdje se na gredu hvata gornja upora kako je to grbavo nesto zavarena jedna "uška"... Dalje, deflektor prednji fali, zadnji kao da ni nema. Prednja daska je na kraju smotana i to se na jednoj slici fino vidi...

Sve u svemu, oko ovog pluga oprezno.


Inace ja sam se danas ponovio u imt 754 (imt 12" niskog klirensa s original kvernelandovim glavama). Plug je u stanju NOV jako je malo radio i duuuuuugo je stajao. nije puno ni placen jer ovaj sto je prodavao mi se cini da nije ni znao sta prodaje...
 
Čestitam! Očekujemo na jesen poređenje sa tvojim 756 sa Vogelovim glavama.
 
Hvala na cestitkama!

Samo nek se proljepsa, bit ce i prije usporedba.

Ovaj 754 cu pripremati za natjecanje pa cemo vidjeti kako ce se pokazati...
 
Neki kazu da se lakse vuce imt 756 3*30 od vogela l950 istog zahvata sa traktorom mtz 820, dali je to istina i sta mislite o tome?:sta:

Jedan iz okoline je od dvobraznog 756 napravio trobrazni i vukao sa mtz 920, pa je posle par godina nabavio i trobraznog vogela i reko da je traktoru lakse s vogelom.
 
Pa ja se u to baš nisam uverio.Deo njive sam orao sa vogelom a odma do toga sa mojim landsbergom.Nikakvu razliku nisam osetio.Još tad moj landsberg je bio zatvoren što se dasaka tiče tj. otežano za vući zbog većeg otpora.
 
Kod mene u selu su jedno vreme pricali da VOGEL gura traktor,toliko lako ide..............:haha:

I ne samo to, nego ko ore s vogelom, oce nafta da se regenerise u rezervoaru, pa posle preliva napolje :haha:

Salu na stranu, s obzirom na stepen razvijenosti poljoprivrede i sa cim smo orali pre sire pojave vogela, razumljivo je sto su popularni.
 
Decki, velika razlika je samo medju IMT plugovima... Recimo istidan sam istu njivu s istim traktorom orao sa 755 i 756... nisam mogao sam sebi vjerovati da 549 lakse vuce 756 od 755. Od tog dana je glavni cilj bio nabavka pluga 2x12" zahvata, pa na sto se naleti... naletjeli smo na IMT s Vogelglavama i kupili ga. Koja je razlike izmedju 755 i 756 bilatad, sad je ta razlika izmedju obicnog 756 i ovog s vogelglavama... Po brdima i po ravnici, traktor ga vuce lakse nego 755 i to osjetno...

Tako i ovaj 754 sto sam nabavio s kverneland glavama (inace nasao sam podatak da su na 754 ugradjivane Kverneland No1 daske) se lakse vuce nego IMT 755 koji je jako tijesan... 754 ima zahvat 12" ali je razmak izmedju pluznih tijela kao na 755. Ima jedan u susjednom selu i 755 i 754. i kad sam gapitao s kojim traktorom vuce koji plug, kaze 540 vuce 755 a 533 vuce 754 jer je sa 754 osjetno lakse orati. I kad sam mu rekao da je 754 12" nije mi mogao vjerovati. Vidio je da je plug malo "tjesan" pa je odmah mislio da se radi o 10".

Miroslave, kod mene je natjecanje krajem 7. mjeseca i pocetkom 8... Tocan datum ja jos uvijek ne znam... U HR je ove godine i svijetsko natjecacanje u oranju i ja sam rekao makar i zedan i gladan idem na dva dana na more da vidim kako to "konkurencija" odradjuje... Svijetsko natjecanje je u 9. mjesecu...
 
Nazad
Vrh