Pasulj

Bice u narednih par dana slike, sastavila me upala sinusa tako da nisam isao da je slikam.
Imam snimak na yt, dok ne slikam mozete pogledati.


Edit: nasao sam jos jedan bolji snimak. Ovo je kad smo je doterali, malo je zapinjao elevator pa to skripi.

 
Poslednja izmena:
Samo poslikaj bubnjaru iznutra, baš me zanima kako tvoja izgleda, vidio sam da imaju lopatice i gume na njima, al ima raznih varijanti.... Sviđa mi se što odmah baca u prikolicu.... Jesi li radio zeleni grah, jel ima loma? Kako očisti? Najviše me zanima s njom otići na njivu i raditi nakon podrezivanja, a ne kod kuće....
 
Izgleda da je to onaj turski kombajn......solmax samo sto je plavi.
Dal' je ovo zeleni grah što je vršio.......zanima me jer planiram kupiti takav stroj.
Znači lom minimalan......
 
Izgleda isto ko solmax......neznam dal' je bolji.
Ako ispadne neka bubnjara kupio bi za početak.
Čovjek mi traži 4500e da mi napravi novu bubnjaru.......neznam dal' je to puno.
 
Kod drugara u selu ima 2 kombajna on ima taj Alpler a njegov kolega Erko Klar njega Agropanonka prodaje,dobar je i on ali Alpler mnogo bolje radi i ide brze.
 
Ja ako budem uzimao morat ću solmax steel ima uvoznik za hr.
Uglavnom sam odustao od prerade običnog kombajna jer su lomovi preveliki a zeleni grah najmanje rađa.
Ostali grahovi bolje rađaju ali ih je teže prodati i manja cijena.
Trenutno koliko vidim slabo ima za prodaju zelenog......
 
Ja ako budem uzimao morat ću solmax steel ima uvoznik za hr.
Uglavnom sam odustao od prerade običnog kombajna jer su lomovi preveliki a zeleni grah najmanje rađa.
Ostali grahovi bolje rađaju ali ih je teže prodati i manja cijena.
Trenutno koliko vidim slabo ima za prodaju zelenog......
I ja sejem zutozeleni radja od 1000-1500kg po jutru uz navodnjavanje,lane sam prodao po 225din na veliko sa njive.
 
Evo posle dugo vremena obecane slike... Ispostavilo se da nije bila samo upala sinusa pa sam bio malo duze van sluzbe...
Elevator je trenutno skinut posto je ovo jedini slobodan krov a ne staje zajedno sa njim ispod.
8a2fb0846a52a46aad050336683c17a5.jpg
31c8dedaa123052f0ad664e3ea2b5ed9.jpg
46ca973bcefb37d136df5aeb0396cfa2.jpg
cda9a46127459f91b0bd1916b7bf8765.jpg
5cb63ba277b76885a7b7c1d1bfe72911.jpg
ce1e06dd0ef96ee0064746e61ad3e636.jpg
2bf415b72347649e1dd4eccf0d00a1a1.jpg


Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Hvala na slikama....mada se ne može sve služiti.
Ova glavna osovina izgleda ima 4 mlatilice pod pravim kutom zavarite koje imaju gume na krajevima.
Stroj je jednostavan mada ipak ima tu stvari koje treba moći napraviti i neki proračuni su bitni brzina,veličina remenica,vjetar.....
Najjednostavnije bi bilo kupiti polovan stroj.....ukoliko bi netko prodao.
 
Hvala na slikama....mada se ne može sve skužiti.
Ova glavna osovina izgleda ima 4 mlatilice pod pravim kutom zavarite koje imaju gume na krajevima.
Stroj je jednostavan mada ipak ima tu stvari koje treba moći napraviti i neki proračuni su bitni brzina,veličina remenica,vjetar.....
Najjednostavnije bi bilo kupiti polovan stroj.....ukoliko bi netko prodao.
 
Ja imam neku masinu(trenutno je na prodaju) i mislim da bi uz neku minimalnu preradu posluzio svrsi,tojest za pasulj,naime koriscen je za vadjenje semena iz krastavaca,princip rada je isti ko na ovim bubnjarama,valjalo bi namestiti te mlatilice(navariti na vec postojeci) i dodati vetar.Pokusacu da postavim tu par slika,ako uspem.Nesto mi to neide.
 
Pasuljari ima li vas? jel se seje pasulj ove godine,koje sorte planirate i koje povrsine planirate da zasejete?
 
Nazad
Vrh