Pasulj

Becar nista ne diraj, meni je zeleni 2015 pustio brkove posteno, bilo lepog roda na njima. On ne pusta lozu kao ovaj beli, vise se grana kao soja.
Oko 10og aprila je sejan, moram pogledati u knjigu tacan datum. Poceo je lepo da formira maune.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Ja sam sejao 5og maja pun je cveta sad,nadam se da ce se lepo zametnuti

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Podsečem ga traktorom, prosušim malo pod šupom pa ga gazim traktorom na betonu. Nije neka površina, ne isplati mi se da uzimam kombajn. 8-)
 
Ovog iz saksije donesi kod mene da probamo vrsalicu, taman ce doci pre mog pasulja pa da vidimo jel valja vrsalica ili ne :D

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Danas ospartan konacno,valda ce sad krenuti malo bolje...
579bca95122bb12b5ff411f864f85605.jpg
484618e3f92b9018363755fccf3c9188.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pasuljari ima li vas,kakvo je stanje na terenu kod vas?
9f4d3ae1d494899717e197745f62985b.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kako vam se cini,jel obecava neki prinos?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
I moj pasulj ima dosta mauna ali je dosta ostao nizak rastom,sad koliki ce prinos biti videcemo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Zanimam se za pasulj za sledecu sezonu. Kolege prvo pitanje za sta se opredeliti beli ili zuto zeleni? Gde naci seme!? Setva na 50 ili 70.? Djubrenje vestackim djuvrivima i koja kolicina! Raspitujem se jer imam mogucnost zalivanja jedne parcele od dva Kj pa da li da ulazim u ovu pricu?

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Ako planiras pasulj sam da radis, da ne placas prebiranje i da ga prodajes na malo a ne nakupcima, onda ima racuna ako ti je prinos veci od 600 kg/kj. Ako dobro rodi, npr.tonu po jutru e to vec treba biti maher i prodati sve na malo. Ko radi za nakupce, bas radi za njih a ne za sebe, jer je u tom slucaju i zarada na psenici veca. Djubrio sam uvek 3x16 pre setve 300 kg po kj. Sejao i na 45 i na 70 cm, bolje mi je bilo na 45, na razmak 7 cm. Navodnjavao sam ga po potrebi, uglavnom u junu mesecu u fazi cvetanja. Mnogo posla a cena je mala. Mora cela familija biti ukljucena u posao. Ako se placaju radnici vrlo je mala zarada. Sejao sam uvek zutozeleni jer se kod nas najvise trazio. Beli sam sejao dve godine, zeznut je za prebiranje, svaka flekica se na njemu vidi. Mala je potraznja za njim u mom kraju. Na par tona prodatog zelenog uspevao sam oko pola tone belog da prodam, i to jedva.
 
Pasuljari nesto cutite posle sezone? Kod nas jako nezgodna sezona, pustio lozu, napatili se sa podsecanjem, i sa vrsenjem. A prinos kilav, oko 400kg/kj, prebiranje isto ide jako sporo posto je dobio na kraju vegetacije 100l u 5 dana pa ima dosta plesnjivog i proklijalog... Vise srece druge sezone.
Inace ponovili smo se sa bubnjarom a vrsalica je otisla kod novog gazde, sad cekamo iducu godinu da vidimo kako ce se bubnjara pokazati, nesto malo sto je radila ove godine izgleda odlicno i zadovoljni smo.

48ab0e3a1bd9deeacf76e15072922a84.jpg
e09ce22fdd099955c5d9fc032d1b2477.jpg
 
Nazad
Vrh