Pšenica 2024-2025

psenica posejana.nakon 20 i nesto godina prvi put 90% sve na oranom i nesto malo na gruberisanom.tabla od 15ha gde smo radili pola pola ogled pluga i reducirane obrade dvadesetak godina, sad je deo koji neje oran 20g podeljen na pola, pola plug a pola nastavlja gruber pa cemo videti kakav ce biti prinos na delu koji nije oran 20g
posejan sofru, falado i anica.
 
ja sam mislio da je kod mene katastrofa dok nije kolega došao koji je orao svoje strnjake koji su ostavljeni za totalisanje, al zbog suše nije bilo potrebe za spricanjem totalom i sad ore za ječam, kaže kod njega još gore...a cujem i od drugih, tamo di nisu dirali ništa od žetve tamo ih ima ko kineza
obicno je napad miseva tamo di je susa i malo kise.i kod nas ima dosta.pogotovo strnjaci koje nismo dirali od zetve i ja mislim da ih ima vise nego prosle godine.kad smo orali za setvu psenice bas ih puno bilo.danas smo prosli s ekipom nadnicara sve posejane psenice.ima previse rupa
 
obicno je napad miseva tamo di je susa i malo kise.i kod nas ima dosta.pogotovo strnjaci koje nismo dirali od zetve i ja mislim da ih ima vise nego prosle godine.kad smo orali za setvu psenice bas ih puno bilo.danas smo prosli s ekipom nadnicara sve posejane psenice.ima previse rupa
Prošle godine baš nije bila neka strašna suša, a bilo je i kiše, pa miševa bilo kao nikad. A opet ove sušne godine nema ni jednog miša u ataru. Nije bilo ni predpošle godine, kada je isto bila suša.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Krecemo polako!
3303323f3511547f9ae474d67e216e0e.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se seme psenice moze tretirati preparatima koji su primenjuju folijalno? Na primer, u cemu je razlika izmedju Akord-a za folijalnu primenu i Akorda 060 FS koji se koristi za tretiranje semena zita? Da li je samo boja u pitanju ili ima jos nesto?
 
Prošle godine baš nije bila neka strašna suša, a bilo je i kiše, pa miševa bilo kao nikad. A opet ove sušne godine nema ni jednog miša u ataru. Nije bilo ni predpošle godine, kada je isto bila suša.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Po meni je prosle god bila navala miseva jer je bilo polega koliko hoces od kukuruza do suncokreta. Sve te oluje sto su porusile misevi jedu i razmnozavaju se.
 
Da li se seme psenice moze tretirati preparatima koji su primenjuju folijalno? Na primer, u cemu je razlika izmedju Akord-a za folijalnu primenu i Akorda 060 FS koji se koristi za tretiranje semena zita? Da li je samo boja u pitanju ili ima jos nesto?
Jedne godine smo tretirali baš sa Akordom, dodavali smo sok od maline zbog boje.
Preračunaj aktivnu materiju pa tako doziraj.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Što se tiče pripreme za setvu na suncokretištu, predjeno je jednom seckalicom za štapove, bačen NPK pre tri nedelje i predjeno kratkom tanjiračom… jako se lepo uradilo.
Sada ima samoniklog suncokreta, a planirana je setva za vikend… da li preći još jednom tanjiračom zbog tog samoniklog suncokreta?
 
Što se tiče pripreme za setvu na suncokretištu, predjeno je jednom seckalicom za štapove, bačen NPK pre tri nedelje i predjeno kratkom tanjiračom… jako se lepo uradilo.
Sada ima samoniklog suncokreta, a planirana je setva za vikend… da li preći još jednom tanjiračom zbog tog samoniklog suncokreta?
Bolje ti je da predjes jer moze ga jos iznici da ne pravi konkurenciju
 
Što se tiče pripreme za setvu na suncokretištu, predjeno je jednom seckalicom za štapove, bačen NPK pre tri nedelje i predjeno kratkom tanjiračom… jako se lepo uradilo.
Sada ima samoniklog suncokreta, a planirana je setva za vikend… da li preći još jednom tanjiračom zbog tog samoniklog suncokreta?
Predji setvospremačem
 
Definitivno odradi s nečim. Sličnu situaciju sam imao lane u repici (čekao mraz da skine tatulu) al u međuvremenu mišOvi pravili dar mar ispod.... Na kraju sam je klepio sa hemijom al i bez repice ostao zbog mausa....
 
Ja sam spremio sojiste pre dve nedelje,nista nije niklo od korova ni soja,ali kao da je malo nabijeno od kise,sad dal jos da predjem spremacem ili da sejem pa povaljati. Prosao jedan krug sejalicom da je probam,nema semena na povrsini svo ostaje u zemlji
 
Nazad
Vrh