Pšenica 2024-2025

Imam Yunta Quatro kome je istekao rok u junu ove godine. Da li je ok da se koristi?
Bitni su uslovi čuvanja, ako je bio u dobrim uslovima može da se koristi i posle mnogo godina. Dobri uslovi su optimalna temperatura (podrumska, ujednačena) i mrak (zaštićeno od sunca, her je sunce katalizatir fizičko-hemijskih procesa.
 
Ja sam ove godine koristio herbicid u kukuruzu kome je rok istekao pre vise godina (pretpostavljam da je povucen iz upotrebe jer nisam nasao da kupim isti takav, aktivna materija acetochlor 900g/l) i odradio mi je bolji posao nego preparati kupljeni ove godine. Inace radi se o herbicidu koji se koristi posle setve a pre nicanja - na crno..
 
pocnite trovati miševe....ovoliko da ih može biti katastrofa....krenuli orati za pšenicu, malte ne u svakoj brazdi tj prohodu po 20ak miševa na dužnici od 150m...
 
Danas preorano 4 jutra kukuruzišta, ne znam jel bilo 5 miševa. Valjda ih je ova kiša malo "ubila".
 
ecdf30f0e55bb37de17683e5d9519953.jpg

Ovakvih zaliha u postrnoj soji malo pa malo na svakom 3-4koraku


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa to im je primama, Švedski sto za miševe. 😁
ja sam mislio da je kod mene katastrofa dok nije kolega došao koji je orao svoje strnjake koji su ostavljeni za totalisanje, al zbog suše nije bilo potrebe za spricanjem totalom i sad ore za ječam, kaže kod njega još gore...a cujem i od drugih, tamo di nisu dirali ništa od žetve tamo ih ima ko kineza
 
Ja presao jednom tanjiracom pre kise i bacio map 100 kg/kj, danas presao drugi put bas lepo se uradilo tanjiranje. Sledece nedelje setva kad vreme dozvoli, seme spremno u prikolici avenue, anapurna i montekristo.
 
Ja spremio pre 10tak dana, seme spremno odradjeno i insekticidom. Svi uslovi da se poseje kako treba ali me opet nekako strah da krenem pre 20tog najvise od raznoraznih stetoticina pa i nekog toplog vremena kasnije da ne izbuja previse pa mora i regulator.
 
Za ovu zimu najavljuju da će biti veoma hladna, pa i to treba uzeti u obzir.
Naravno, zavisi koliko vjerujemo prognozama...
 
Nazad
Vrh