Pšenica 2024-2025

Imao Basmati 2021. Podnela one mrazeve fantastično, na izgled najbolja u kraju ali me je okolna Avenue tukla za jednu tonu po hektaru iako je bila lošija masa zita ngo kod mene.Tada sam izbacio Basmati.
 
Ja sam hteo Avenue ali ne možeš ovde ništa da dobiješ ono što naručiš pa uzeo taj Basmati za seme jedan lanac pa ću da vidim kakav će da bude. Ovde kod mene su sve sorte prosečne osim Nikol. Ne možeš je nabaviti ništa od LG-ija.
 
Ako bude godina korektna, Passion će pokazati šta može, barem je kod mene bilo tako ove godine, a i kod kolega. Malo teže se vrši, ako je dobro štićen, slama je čak malo zelenkasta, ali tukao je ove godine 9 t/ha kod većine nas koji smo ga probali. Tolerantan je na bolesti i kod mene većina ide njega narednu sezonu.
al isto tako ce pokazati koliko zna da omane.imao sam ga 3godine.prve godina +500kila po hektaru u odnosu na sofru, druga godina -1100, i sad ovu zadnju -1700 u odnosu na sofru.anica mije imala skoro 1300 vise od pasiona ove godine.sve je na istoj parceli.cini mi se manje otporan na susu od sofrua,falada i anice sto sam imao zadnjih godina
 
Zavrsio prekjuce setvu, 5-6 godina nisam sejao pre 20.10 ali sam ove godine resio da to obavim ranije posto sam zastitio seme insekticidom a ima odlicne vlage pa da se ne izgubi od ove kosave.
Posejao semenski Pibrac, LG Asterion i neki novi LG Alvarez, agromarket radi distribuciju. A 1 reprodukciju Pibrac i Asterion. Lepo se posejalo, ima lepe vlage svi preduslovi su dobri pa kako bude. Posejao malo manje ove jeseni u odnosu na proslu, koliko se priprema u okolini za psenicu nisam optimista sto se cene tice.
 
Nazad
Vrh