Pšenica 2024-2025

Šta je to vlaga? Dok ne padne valjana kiša, nicanje mrka kapa.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Mi smo odlucili suncokret tanjurati i sojiste takodjer i sat vremena cim malo prosusi od gore ulazimo u sjetvu. Kukuruziste smo orali i usitnili donekle drljjacom i tanjuracom al vlage nema a i nije to bas bajna priprema...
Nadamo se kisi al prognoza kaze ne.... Kad ujesen nema kisa nece valjati
 
Ja sam u petak sejao do 4 ujutru,jer sam isti dan poslepodne spremao neke njive za setvu spremacem,teza glinovita zemlja i bilo grudvi posle tanjirace.Spremac je povadio dosta vlage i nisam hteo cekati sutradan za setvu nego odma sto pre,spavao par sati i posle odma povaljao to juce ujutru.Opet ce nicanje biti lose,vlaga je nejednaka,treba desetak litara kise da bi to bilo dobro....
 
Mene su učili nekada davno, da se žito seje u prašinu. Tada nicanje bude perfektno posle kiše. Probao sam da sejem i u vlažno, zemlja se lepila za diskove pa opet nicanje bilo polovično.
Seme je u zemlji pa neka čeka kišu ako mu se ne niče sada.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nakon godinu dana pauze posejao 0,5 ha za potrebe živine i svinja. Oranje dosta neobično, zemlja umereno vlažna i jako nabijena. Moralo 3-4 prohoda tanjiračom, na kraju se dosta lepo spremilo.
Sorta Anapurna 2,7 kg/ha, NPK 2 kg/ar.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Završena setva pšenice, Sofru stigla 5 do 12 pa je zaslužila da se nađe na 100% površine 3,2 hektara.
9836ddee1934937d7a820b8f02d74982.jpg


Послато са 2201117TY помоћу Тапатока
 
Kod mene fala bogu ništa nije puklo, sve ostalo celo što se tiče ovojesenje setve.
Završio i ja danas setvu. Sve išao Sofru, kao što sam već rekao da će i biti.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh