Pšenica 2022-2023

Da li je rano da se krene sa prihranom urejom?
 
Takođe, pre februara nista, ne razumem zasto uopste sad bacati, em je suvo, em toplo, padavina ni u najavi,al aj nesto da radimo pa nema veze sta...
 
Setva 21. ili 22. oktobra. Kratka tanjiraca dva puta. Nismo primetili insekte da lete.
4116a1659bffdc1beb09be9e88935a79.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Ja sam juce od podna do oko pola 7 uvece razbacivao vestak,prvi za ovu godinu sam bio rasipacem u ataru :ROFLMAO:.
 
Ja bio danas da trujem miseve, na sredini njive ih nema ali do komsija bude po neki ogumak. Pogotovo na jedno mesto komsija detelina. Dobili su po 1 kg po lancu okvirno otrova da grickaju....
 
Jel ima neko rešenje za bauljara, kod nas je to ove godine baš izraženo... Na jednoj njivi 7- 8metara je čoveku bauljar pojeo pšenicu...
 
Jer imam zemljišne otrove koji idu od jeseni do proljeća, prosušilo se, temperature dobre, nemam šta čekat, a nije gužva...
 
Tako da. Al to je trebalo ranije odradit. Ne volim te zemljišne u žitu, ne suzbiju sve korove pa onda opet treba korekcija.
 
Koristim Tornado već 4-5 godina, nikad čišća žita nisam imao, ranije sam drugih obaveza imao, pa sam i obolio, a onda su krenule kiše, i to ne kiše, nego kišurine, još imam 3 kj za izorat gdje voda stoji ... ove godine uz Tornado imam i Alister pa ćemo vidjeti...
 
Nazad
Vrh