Pšenica 2022-2023

Bauljar se teško uništi jer uđe u zemlju pa mu insekticid ne smeta. Zaštitari savetuju višestruke doze insekticida ali ne garantuju uspeh...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ми смо га до сада пичили, фуријем, децисом и било којим инсектицидом. Јесте под земљом али кад почне да увлачи пшеницу под земљу се отрује.
 
Са данашњег обиласка.
b0be8d9753a985e2ca9d0f1dde4a110e.jpg
f038854737f666f38be24ebf59f0bcfb.jpg
 
Nije baš rano 20.10. Komšija je imao pšenicu i kasno je orao izgleda ga bauljar obrstio.
Sa druge strane sve ok. Danas malo procunjao po ataru ima dosta ovih prizora.
 
Bio tu od sela pa do voćnjaka, od crvene linije levo-desno ,drumu mare.Nije za kola tj kako gde, na ovu stranu ne ,na šljaku pa na dole možeš.
Obrati pažnju na parcele gde su komšije imale strnjište. Ja sam i neka moja oranja gledao gde je bio strn kod komšijskih pšenica ima ista pojava.
 
Luduje što se tiče porasta, izbokorila se dobro negde i previše samo jedna parcela je od 2,2kj (kukuruzište) malo zaostaje u odnosu na ostale.Na 10kj parceli (kukuruzište) trenutno izgleda kao da je april mesec, treba mi hladnoća da stane ali ništa zasad od tog, šta će biti videćemo, inače setva 6-7i 14 oktobar.
 
Obzirom da psenice nemaju zimsku pauzu,da li ce ranije zavrsiti vegetaciju ove godine? Jako nije dobro ovo vreme za nju.
 
I ja sam se pitao pre neki dan šta bi se desilo da sada nastavi ovako neko vreme u + režimu do proleća.
Na voćnjaku jabuke su svi pupoljci ispucali,kod komšije na leski ima neka sorta cveta baš dobro.
Jedino mi se repica čini da miruje.
 
Pšenice se za sad bolje drže od ječma....parcele pod ječmom su u većoj mjeri žute,dal zbog temperature,ostatka herbicida ili je u pitanju boleština
 
Nazad
Vrh