Pšenica 2022-2023

@ Ivan

Koje je ovo selo pored reke neke cim je ovako ravna njiva?

Bio pre neki dan na njivi na kojoj je bila psenica prosle godine.Na samonikloj od rastura ima gomila onih sitnih crnih svedskih musica.Bilo bi cesto prskanje koliko vidim.
 
Jel proveravao neko cikade? Čujem od nekih da su opet krenule na ovim temperaturama...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Прекључе смо другар и ја прскали бауљара. Вероватно би требало цикаде испратити данас 15ц температура.
 
Jel proveravao neko cikade? Čujem od nekih da su opet krenule na ovim temperaturama...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Ima ih kod nas, bas sam danas bio ali to ne vodi nicemu mozes po tome prskat psenicu 10 puta do proljeca...
Ili cemo ju prestati proizvoditi kao kulturu ili viroze nece biti pa cemo ju nastaviti sijati. 3. opcije nema
 
Znači Kajkat, kad god krenem s proleća da skitam po selu, prvo do njive da razbacam malo azota.

Poručio đubrivo. Uzeo Yara Nitromag. 27% azot, ali u dva oblika, deo koji se odmah oslobađa, deo koji se laganije oslobađa u narednih 30 dana. Ići će 100kg na ha.

Za u prskanju ću još videti šta ću, otapati ureu, možda Isabion…

Sve je to teorija dok ne probam. Videćemo…
 
Ja mozda jednu parcelu posejem sutra, planirana svakako psenica ali se ukisilo nije se moglo u njivu, pa da probam sutra. Pa sta joj bog da... i njoj i meni...
 
Bila je zauzeta njiva sa povrcem do sada, sem toga ove pšenice iz rane setve, veliko pitanje sta ce biti sa njima u prolece, to sve bolesno biti, setite se 2013-2014.Ova zima podseca na tu.
 
E pa sad.Kada bi znao gde će pasti, čovek bi seo.Nema tu nikakve filozofije, jednostavno svaka godina je posebna priča.
 
Zamislite da su te psenice iz rane oktobarske setve još nikle na vreme, kolike bi sada bile.
 
Ne brini se ti za nase psenice,moze lako biti da od tvoje ne bude nista ako zasusi na prolece,ne moras se ni secati tako daleko,eto 2019-ta je bila takva.Bar kod nas je bilo,mada neki krajevi da nije Banata i televizora,ne bi znali kako izgleda susa.
 
Jedan komšija je bio mobilisan i posejali su mu pšenicu posle 14-og januara 1992 i nije ništa bila lošija od ostalih.Takva godina bila.
 
Nazad
Vrh