Pšenica 2021-2022

Kaze mi zastitar,da nece hemija nista odraditi kad je tako veliki ovas
 
Nabavio sam ovaj Foxtrot za divlji ovas, porastom je mali tako da se nadam da će bar zaustaviti ako ga ne uništi. Cena za litar je 2800din a može od 0,8 L na ha(ja planiram da idem min dozu)
2387b12bce3ae1d1a5362b809e5d9148.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne prskam sekatorom, zato tražim nešto sa sličnom aktivnom materijom kao furore. Samo me ova druga aktv. materija buni, ne mogu da nađem ništa o njoj. Vidim da je ima u Palasu, protektan je.. samo da li ima neko iskustvo kako pšenica preboli sa tom zaštitom?

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kaze mi zastitar,da nece hemija nista odraditi kad je tako veliki ovas
Drug ako hoces axial ima ga kod mene (34e litar) mogu ti poslati ako hoces. A ta prica da ne odradi kako treba kad je veci nije istina bar sto se tice axiala. Moj drug prskao cak i zastavicar izasao (divlji ovaj je bio veci za 20 cm) posle 10 dana pozuteo sav i osusio se. I to isao sa 0.5 l po h. Jedino sto je lose kod njega je sto se ne sme mesati sa secernim vodicama.
 
Spidovi kidaju💪🏻 Ja ih godinama koristim na svim povrsinama a pre toga sam probao svasta samo nisam probao Timac-ov multigram.
 
Kakva su iskustva sa Lanselotom, koristio sam ga odavno, na uputstvu pise da se ne mesa sa drugim preparatima, ubacio bih insekticid i mozda neko djubrivo, fungicid cu kasnije jer sam vec pre dve nedelje isao sa manjom dozom. Bolesti za sada nema, verovatno je uzrok susa, bolesti se razvijaju na visokoj vlaznosti i temperaturi.
Može da se meša

Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Koristio sam ekobuster ove godine vec dva puta, preskocio sam namerno jedan deo, videcu postoji li neka razlika ma da cisto sumnjam, cvrsta djubriva su zakon.Ureju sam koristio svih ovih godina do 20% kocentracije i to je sasvim dobro, sve sto padne na zemlju iskoristi je biljka zemljisno, ne pravi stetu. Sada mi treba 10000 za jednu prihranu, na ovakve cene ne pada mi na pamet.Ja sam je otopio u bure od 200l, ubacim jednu malu mulnljnu pumpu, sipam 100l vode i djubrivo i ukljucim pumpu, ona za pet minuta razbije sve, ostane samo voda, onda sa njom pretocim u bure za prskanje a na crevu imam filter od sistema kap po kap, ne moze da prodje nista prljavo i nema nikavih problema.
 
Nazad
Vrh