Pšenica 2021-2022

Mislim da je ovde dosta psenica i jecmova obralo bostan vec sada,neke nisu ni 15cm visine...nadam se da ce u maju biti kise pa i ovo sto izklasa napuni zrno kako treba inace prosek od 20m/kj ne gine
U velikom dijelu Hrvatske je isto tako. Svega 22 litre kise od kraja 2. Mj do danasnjeg dana
 
Moj je bio dosta izmrzao zimus i list mu je bio zuto braon boje i sve oprljen, jedva je nekako povratio boju kad je otoplilo ali slabo napreduje gotovo stoji u mestu
 
Juče mi je bio čovek iz BASF-a u obilasku pšenice. Prema izgledu je zadovoljavajuća. Na ponekom listu (ali vrlo malo) ima tek početak bolesti. Videli smo i poneku odraslu jedinku leme. Na naličju lista smo pronašli larve leme. Takle izvršeno je poleganje jaja. Dogovor je da posle Uskrsa idem sa prskanjem. Spremljen je Biathlon+Furore+Priaxor+Fastac+Dash+Slavol+Amiksol+3x20(vodotopivo). Samo da se stabiliziju temp (posebno noćne) i tamo sledeća sreda-četvrtak sledi prskanje.
 
Ja cu takodje sl nedelje kad se temperatura smiluje da budu toplije noci i dani... lepo meni reko zastitar pojavila se lema

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Šta je ovo?
Takva je pšenica izašla iz zime...
U jednom delu atara ima toga dosta....
4e7f127c8f9ea1012406822727df2991.jpg
639dc3ae47c59598f42aa4f7d276c74a.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Šta je ovo?
Takva je pšenica izašla iz zime...
U jednom delu atara ima toga dosta....
4e7f127c8f9ea1012406822727df2991.jpg
639dc3ae47c59598f42aa4f7d276c74a.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
i mene živo zanima jer imam istu situaciju kao i ti na mahove na 1 njivi od 1 ha. dakle posijano je 60 ha pšenice i na tom 1 hektaru odnosno komadu se ovo dešava srećom možda na 2 3 % površine (za sad)
pretkultura soja, nije orano već je podrivano pa usitnjeno kratkom tanjuračom i onda je sijano u to. rađeno je metribuzinom i znala je štopati prskalica pa sam čistio sita, (no i to se na ostalim njivama događalo sa štopanjem pa nemam ovakvih situacija na njivi). lisne uši i švedsku mušicu bih možda iskljčuio jer je sjetva bila oko 25.10. i sama kasna jesen je bila hladna...
 
Kisa fali psenicama mnogo je suvo ako padne ozbiljnija kisa mozemo se nadati necemu

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kod mene je psenica bas losa, opet mi se nakacila neka bolest kada pocne da nestaje.Svetla je i stane sa rastom.

Simonida se i trgla posle ove kise, avenue je bas mala kao da nije jos pocela da raste.Ima delova gde su kako treba, videcemo sta ce biti.
 
Avenue ti je takva godinama je sejem uvek bude manja od ostalih ali na kraju lepo rodi ne beri brigu

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
A tek jecam,gledam ovde prolecnjak sto posejali katastrofa...
Kod nas pada od jutros dobrim intezitetom

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kod mene su se pšenice loše izbokorile, ostale su retke. Ove godine nema nade za neki dobar prinos. Ali prethodne tri godine smo imali vrhunsku pšenicu, tako da mora da naidje i jedna ovakva godina.
 
Nazad
Vrh