Pšenica 2021-2022

Ne moze samo krtina mora i masno malo..
@Darko Dren jel pada kisa kod vas?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Posle Uskrsa ide tretman pritv korova,bolesti i prihrana

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Juce smo oprskali Olimp SC i sekator. Dodao sam i Novalon 19 6 20 4kg. Planirao sam kasnije jos jedan tretman i da dodam ureu. Kolika je neka normalna kolicina uree da rastopim u prskalicu po hektaru?
 
Ja svake godine ubacim Ureu,cak sam i eco booster ma nema razlike izmedju Uree i njega samo isteruje pare iz dzepa

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Basilio sejan 26.10 slikan prekjuce nisu se psenice bog zna kako izbokorile ali procicemo i sa tim solidno ako nas posluzi vreme, a i vidljivo je po ataru gde se stedelo u djubrenju. Ko ce na kraju biti pametniji pokazace vaga. Planiram posle Vaskrsa da odradim Sekator, Furore, Falkon i Vantex.
ae82cd0fcc8e565a988d22bc82478bd0.jpg
006d1ba4c2ce3613a033f9fe6246e9ce.jpg


Послато са Mi 11T помоћу Тапатока
 
Ja sam svake godine išao sa 10 kg uree po ha. Dva dana je ranije rastopim i sipam. Nema veze čija je bila urea. Nisam nikad imao problem sa začepljenjem. Posle par dana se primeti po pšenici kako list "pocrni" - ili ti dobije tamno zelenu boju.
 
Pa i ja tako rastopim u buretu i pustim da prenoci,posle samo sipam i nema sanse da zagusi

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Vidim da još nema bolesti, a za 3 nedelje kreće prskanje vlata, pa ozbiljno razmišljam da od nedelje idem samo za korove, da preskočim ovaj prvi fungicid.
 
Nisam mogao da nadjem Axial,a cuo sam da u kombinaciji sa Biathlonom radi super.
Uzeo sam Husar Evolution,valjda ce uspeti da zadrzi ovas
 
Cim je veci od psenice znaci izasao je skroz tepaj to imas fore,Axial jeste dobar ali se tesko nalazi

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh