Pšenica 2021-2022

I ja sam mislio da danas prskam. Ali ajde da ispoštujem i današnji dan i crveno slovo. A možda bude neke kišice popodne pa da ne uprskam stvar. Ostaje mi onda petak-subota posle ovih najavljenih kiša. Valjda neće mnogo da preraste i da istera zastavičar. Svi preparati su za prskanje do pojave zastavičara. a i koristim Furore pa da nešto ne zeznem. Mislim da će ipak sve to biti ok i da ću lagano moći da uradim za vikend.
Jel ima kod tebe negde u okolini da se kupi Axial? Kod mene u Koceljevi nema. Prolazim jednom nedeljno kroz Obrenovac, pa ako ima da uzmem.
 
Lucky mislim da ga slabo ima. A i ima lepu cenu. Mada kad sam se raspitivao za njega kod moje apotekarke mogla je da nabavi samo paket od 5 ili 10 l. To bi njoj predstavljalo problem jer šta da radi sa ostatkom nema kome da ga posle proda a skupo. Zbog toga sam uzeo Furore.
 
Ja idem 0,8l i bude dovoljno. Jel koristio neko Agroarm generike Furore i Sekator (vidim imaju i kopiju Laudisa )i koja je cena ? Video sam u katalogu da ih ima ali slabo su zastupljeni ovde u prodaji.
 
Poslednja izmena:
Anapurna.. Amistar + Lanselot + Amiksol.
https://ibb.co/jHVz3C9]
20220426-143118.jpg
[/URL]
20220426-105821.jpg
[/URL][/url]
 
Kod nas po ataru mnogo psenica su dosta niske,negde 10-15cm,nejednake,negde ima i delova po njivi da se zute dole do zemlje....
Dosta je suvo po psenicama,sve kise nas obilaze,ako ovo u sredu ne baci bar 10ak litara,nzm sta ocekivati,sledece padavine se ne vide u najavi skoro.
 
10 kg uree po ha folijarno, nije previše?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
Bez brige,ja sam predhodnih godina radio 150 kg uree na 800 lit rezervoar i to prskao 4 Ha.
Jedino nemoj po suncu jer se Urea kristališe na listu i malo dune vetar sve padne sa lista dole.Najbolje predveče ili po oblačnom vremenu.
 
Nazad
Vrh