Pšenica 2021-2022

Koristio sam ekobuster ove godine vec dva puta, preskocio sam namerno jedan deo, videcu postoji li neka razlika ma da cisto sumnjam, cvrsta djubriva su zakon.Ureju sam koristio svih ovih godina do 20% kocentracije i to je sasvim dobro, sve sto padne na zemlju iskoristi je biljka zemljisno, ne pravi stetu. Sada mi treba 10000 za jednu prihranu, na ovakve cene ne pada mi na pamet.Ja sam je otopio u bure od 200l, ubacim jednu malu mulnljnu pumpu, sipam 100l vode i djubrivo i ukljucim pumpu, ona za pet minuta razbije sve, ostane samo voda, onda sa njom pretocim u bure za prskanje a na crevu imam filter od sistema kap po kap, ne moze da prodje nista prljavo i nema nikavih problema.
Ako si prihranjivao ureom, neces videti nikakvu razliku na mestima gde je tretirano Ekobusterom, to je sigurno.
 
Вазда насмејан (за колегу Сремца). Углавном, ваљала би киша. Ових дана је било врло мало. Од недеље прскање.
dba6f699b09bcb39be8a02512c82c514.jpg
68d1d1d1fdc84a970d64cc3cc9cfc02a.jpg
 
Ako mi vreme bude dozvolilo u toku ove nedelje ide prskanje. Za sad psenica fino napreduje. Kako je sve bilo do sada ja sam zadovoljan trenutnim stanjem.
 
Konačno uzeo Eskortu plus (0,5 L/ha) i Biatlon i od nedelje dejstvujem, a posle Đurđevdana gledamo sa čim dalje da prskamo i da li uopšte ili ne.
 
Ja ne znam kakve su kod vas psenice ali kod nas bi bilo kasno prskati od utorka-srede. U sredu ce biti dve nedelje kako sam to odradio, zitu fali koji centimetar da bude do kolena da sam to ostavio za ovu nedelju bilo bi veselo jer bi trava bila veliki konkurent zitu
 
Trebalo bi se napisati naziv preprata da se posle moze naci preko brze pretrage,ovako samo sa linkom je losa navika ,ne mozes naci nikako.
Fuzarix ,800 din/L ,2-3l/ha.
 
Koliko je efikasan Sekator u suzbijanju poponca i vijušca, pošto mi je to najveći problem u pšenici? Da li bi trebalo dodati nešto tipa Lodin?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Ja ne znam kakve su kod vas psenice ali kod nas bi bilo kasno prskati od utorka-srede. U sredu ce biti dve nedelje kako sam to odradio, zitu fali koji centimetar da bude do kolena da sam to ostavio za ovu nedelju bilo bi veselo jer bi trava bila veliki konkurent zitu
Baš sam to hteo da pitam, do kad se može prskati herbicidima i fungicidima? Jel se pojavio taj zastavičar?
Korova ima vrlo malo, i to, pazi sad, hocu-necu(capsella Bursa- pastoris) i mrtva kopriva (lamium), ne znam koliko smetaju pšenici.
Prskao bih fungicidima i insekticidima, a pšenica je preko 40cm, jel se sme prskati?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Planiram da prskam pšenicu sa Sekatorom, a vidim neku kišu u najavi tamo za sredu! Koliko vremena treba da prodje od prskanja do kiše, da bi uspelo prskanje? Hvala
 
Prošle godine prskao sa sekatorom i furoreom, završavam parcelu i počinje sitna kiša. Posle 15 min je pojačala...

Prskanje nije baš u potpunosti uspelo, ali 80% sigurno.

Ali sat-dva taman...
 
Bio juče u obilasku pšenice. Deluju zdrave ali male. Lepo se to izbokorilo, ima gustinu ali male, za ovo doba godine trebale bi da budu veće. Za koji dan idem sa prvim tretmanom.
 
Moja je katastrofa.Valjda ce se trgnuti.Da bacim i drugu prihranu pred kisu neku i to je to od mene.
 
I ja sam mislio da danas prskam. Ali ajde da ispoštujem i današnji dan i crveno slovo. A možda bude neke kišice popodne pa da ne uprskam stvar. Ostaje mi onda petak-subota posle ovih najavljenih kiša. Valjda neće mnogo da preraste i da istera zastavičar. Svi preparati su za prskanje do pojave zastavičara. a i koristim Furore pa da nešto ne zeznem. Mislim da će ipak sve to biti ok i da ću lagano moći da uradim za vikend.
 
Nazad
Vrh