Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
To i jeste problem, treba i to okretati...jos ako neki mraz, pa tvrdo...uzas...zato nisam nikada ni radio n-min analizu, zbog te patnje...
Ma kakav problem, ja pre 3 godine izbusio 100 rupa za stubove u vinogradu na 70cm sa ovakvom burgijom, burazer me zajebavao da trazim naftu.. :D

Posle isao po selu sa rasirenim rukama, nabildovao se za 3 dana ko niko!! :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Obišao malo,Avenue iz dorade,kasnija setva.
d4591e2d2d58f0e024af0ec9230aa417.jpg
fc8dcb7ff3357ef33c04c6e6cf0829c4.jpg


Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Bice dobro danas sam obilazio psenice pocela je da radi vec se zeleni odozdole ispod suvih listova..

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Био данас послом до Бечкерека и запањио сам се какве сам парцеле под 'шеницом видео на доста места: има жита толико пожутелих да пре изгледају као свежа стрњика, нег' 'шеница у рано пролеће.
 
Био данас послом до Бечкерека и запањио сам се какве сам парцеле под 'шеницом видео на доста места: има жита толико пожутелих да пре изгледају као свежа стрњика, нег' 'шеница у рано пролеће.
Trebao si produziti do Secnja,jos je gore,oseti se u ataru miris kao pokosenog sena lol.
 
Primetio sam kod nas na beloj i laksoj zemlji psenica nije tako udarena od mraza,al zato gde je teska crna zemlja tu je sinuta samo tako. Da li je problem pre mraza bio sto je bilo dosta kise ili vec sta ?
 
Komsija prihranjivao psenica Ureom isti dan kada i ja AN-om.
Njegova psenica izgorela da maltene nema zelene mase iznad zemlje ( kao senokosi u susnom avgustu), a mojoj ostala lepa zelena........
A kod nas je bas kontra, video sam na laksoj i lepsoj zemlji psenice pozutele ono bas,bas a na tvrdoj pa i ritskoj zemlji ostale zelenije.....
(gde voda nije udavila :pecanje:)
 
Nakon zahladjenja u januaru, doslo je do toplih dana koji su isprovocirali kretanje vegetacije i biljnih sokova u psenici, nakon tih lepih dana , doslo je do zahladjenja i mrazeva koji su ponegde bili i do -10. i Rezultat je ovo sto se sada vidi po njivama.
 
Toplo vreme pre golomrazice i minusa je imalo za posledicu povecanje kolicine vode u odnosu na secere u biljnoj celiji,a rezultat je ovo izmrzavanje gornjeg dela biljke.

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Kod nas skoro sva žita kao da si totalom oprskao. Moja se još drže zelena i nema ni 10% požutelog.
Najviše su fasovala ona ko je roknuo ureu kad je ono bilo lepo vreme pa se pšenice aktivirale i mraz ih presekao.
Ja nisam radio prihranu plus solehio mi na većini parcela pa se za sad baš dobro drži. Izgleda je Solehio najbolje podneo ovo
 
Danas obisao neke druge psenice,definitvno je do sorte ovo zutilo, Balaton i Farineli nigde nisu najebali, Sothis i Sobred najvise stradali.Jos jedno zapazanje, radim dve njive koje nisu radjene 10 i 20godina, tu su mi psenice Balaton sejan u oktobru i Farineli u Novembru, do sada baceno oko 500kgH djubre ,pola 3×16 i ureja pre deset dana, u sredini imam rodjaka sa jednom njivom pod psenicm, finansijski dosta jak ali za njive dosta tvrd, jesenas smo brali kukuruz nocu i on mi kaze, nevalja ta njiva tu, ona ne radja uopste, mnogi tu sejali svasta i nema nista a ova moja radja i ova druga sto ja radim isto kao radja.ja razmisljam, star covek, hajde da cutim dzabe ulazim u raspravu.Nece sigurno da rodi bez grama djubra a tako je radjeno.Nego hajde da sacekamo ko zna sta sve moze da se desi, ubacicu par slika, korovi takodje krecu naglo ali psenica jos miruje, mislim da nece za 10-15 dana da krene

IMG_20210224_163433.jpg

Balaton.
Levo komsija sa mocnom njivom desno isto ovaj Balaton.
IMG_20210224_163942.jpg

Poslednja je farineli, sejana u novembru, dosta dobro izgleda ne vidi se na ovoj slici, ona radi nije u zastoju, desno je isti komsija, te njive radim za dzabe, ne placam nista, zanimljive su za nas kraj dugacke oko 400metra, samo je malo problem nije suncana strana vise je levak ali nema veze.
IMG_20210224_164140.jpg
 
Данас око поднева отишао на њиву са лаком дрљачом са ваљцима и овлаш, без фанатизма, очешљао своје жито. на њиви нисам приметио да се површински слој земље одвајао од доњих слојева због мраза, нити се формирала некакава кора.

Као што сам јуче написао, жито ми је из каснијих термина сетве и није ни близу жита чије фотке видим на форуму последњих дана, али је добра ствар што није измрзло ни близу онако како сам видео јуче током пута, што не може да ме не радује. Чак бих реекао да се веома добро изборило са оном последњом голомразицом.

Е сад још да видим да ли ће и какве вајде (или штете) бити од овог мог дрљања...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh