Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigo Apilco za probu
b7acacbc22a16091a53ea7c8c14541ac.jpg


Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ja ove godine sejem skoro sve foxyl, zadnje dve sezone prednjači u odnosu na ostale, šta zafali od semena sejaćemo bilo šta samo da ima đuntu..
 
Ove jeseni kod mene stari dobri Balaton na 70% površina, KWS Vyckor na 30%

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kod mene na 60% povrsina doradjeno seme moje Avenue i dalje No 1

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Prošle godine sijao Alkantaru. Najljepša pšenica kada se gleda habitus biljke. Ali prinos daleko od sjajnog.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Moje razmisljanje je ovako. Kad razbacis ureu krajem septembra ona se pet meseci spira i u martu je nema nigde. Sto se tice kukuruza kad prehranu uradis u pripremi sledecih pet meseci tj. do septembra biljka je koristi. Po meni ako treba azota u jesen razbacati NP20 20 pogotovo sto sa MAPom koji vecina koristi bacimo fosfora i vise nego sto treba.
[/QUOTE]
Ja sam planirao 6-24-12 200 kg/k.j. ne znam da li je to dosta azota u jesen za početak.
 
Kod nas ove godine solehio ali bez yunte ,samo lamardor. Sejacu nesto kasnije posle 15 .10..., Prosle godine sam sejao 8 i 9.10 i psenica mi bas velika usla u zimu,imali smo srece sto nije bila jaka zima ,ne bih to da rizikujem i ove godine. Kakva je razlika u zastiti sa yuntom i ovim lamardorom osim insekticida?
 
Posejan i povaljan Sobred sopstvene dorade, 100kg MAP/ha i 100 kg urea/Ha
semena 24x kg/Ha.Sutra nastavljam sa Solehio takodje moja dorada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh