Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pada vlaga ,pada i hl.vlaga 10.9 hl sa 74.9 pao na 73,6.prinos ,znaću kasnije.Treba da pređe 3 tone po kj
 
ujutro oko 8 sati, sam išao provjeriti stanje, zrno tvrdo pod zubima..... vjerujem da je vlaga u granicama.... sutra ću ući kombajnom i mjeriti vlagu, a vidim da već netko skida sofru..... koji je prinos?

 
Sofru,na oko zrela ali jos uvek mekano zrno...
eec73425560ce2038635763fccaf08fb.jpg
ae95d45da4b0d3c8141a6f093fb14dc1.jpg


Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Pada vlaga ,pada i hl.vlaga 10.9 hl sa 74.9 pao na 73,6.prinos ,znaću kasnije.Treba da pređe 3 tone po kj
Za 5 dana je mnogo izgubila .Puna njiva ,lepi klasovi ali prinos je izostao,bukvalno se istopila.Sofru ,oko 3 t/kj na prvoklasnoj zemlji (Iljevo prema Melencima),koja već par godina ima problem sa deficitom vlage .
 
Od rekordne proizvodnje žita po stručnjacima ,čak su unapred izračunali kolko će biti za izvoz,biće jedna ispod prosečna godina zrna se bukvalno prepolove za jedan dan ,ove temperature će prepoloviti rod ,a javljaju još par paklenih dana to ni jedna sorta neće istrpeti.
 
Za 5 dana je mnogo izgubila .Puna njiva ,lepi klasovi ali prinos je izostao,bukvalno se istopila.Sofru ,oko 3 t/kj na prvoklasnoj zemlji (Iljevo prema Melencima),koja već par godina ima problem sa deficitom vlage .

uf, bojim se što mene čeka..... a za četvrtak i petak najavili neko nevrijeme..... uzas
 
Možda je problem u sorti .Sinoć mi prijatelj pošalje poruku ,ima oko 4 t/kj na lošijoj zemlji sa Avenu-om.
 
Sutra krecemo, prinos cenim oko 3t ali ljudi kvalitet zrna je katastrofa, ono je ucmanuto 50%. Ima da nas otresu sa analizama. Ko moze bolje kuci pa kasnije kada vide da pšenice nema uopste pa da proda tel kel. Bice samo slame kao u prici.

Sent from my S60 using Tapatalk
Slame ima koliko hoćeš ali kosimo visoko pošto je dole jaka .
 
Urađen Avenue 4 patcele, nošeno u 2 ture.
1, vl 11,49 hl 81,9
2, vl 12,91 hl 80,9
Prinos 37xx prosek
Najlošija parcela oko 25-27 najbolja okviru 45m po kj. Iako su sve parcele relatuvno blizu jedna druge i istog kvaliteta, isti dan rađene, ista agrotehnika. Velika razlika u prinosu. Jedino sam primetio ta najlošija je prošle g bila pobednik u suncokretu tj bila je parcela sa najboljim prinosom suncokreta.
 
Bio juče da obiđem pšenicu, Solehio i Sostin. Dosta jaki tj mekani, neće još 5 dana, a slama pozelena, biće problema u žetvi.
 
Mi smo obisli danas parcele, solehio nece skoro, ni na bregu a tek u ritu. Pocecemo nesto usluga za 3-4 dana na bregu, sorta sofru, sejana kada i moj solehio ali dosta zrelija
 
Mislim da taj Sofru polako izlazi iz proizvodnje, uvek kad je malo stresna situacija prvi nastrada.Nisam ga sejao 4 god i sad ga imam nesto malo sve je dobio u full-u ako pored ostale sorte bude najlosiji definitvno ga izbacujem i necu vise da cujem za njega, a inace pored njega mi je montecristo apilco i sy gabrio.
 
Isra njiva.Falado.Gabrio,sofru.Sve su podjednako stradale.Primatio sam da pleve ima mnogo.Više nego u normalnim godinama.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh