Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Opstina Ruma KO Dobrinci broj parcele 1038/8


Postali su opasno bezobrazni. JUS vlaga je 13% a JUS primese su 3% sve preko toga po usima. Ono sto je zanimljivo uopste se zrno nije belilo po prikolici cak ni u njenom resetu,ali ga je snaja naresetala momacki.
Možda kp1030/8 .8677m2. i malko je udjeno u pružni pojas . Činimise...
 
Možda kp1030/8 .8677m2. i malko je udjeno u pružni pojas . Činimise...
Pre će to biti, 1038 nema podbroj i površina je 5728 m2 po katastru...
Da, 1030/8 je njegova parcela. Bilo je 8960m2 pšenice, ušli su 6-7 metara gore u put ili prugu šta je već, više ima 3 ara, to nije ništa. Svakako lep prinos ali mene brine što nema bonifikacije ni na vlagu ni na hektolitar a sve odbijaju...Bilo bi skoro sve naplativo da ne kradu, bio bi prinos 48 po jutru ili oko 8,4 t/ha...
 
Poslednja izmena:
Možda kp1030/8 .8677m2. i malko je udjeno u pružni pojas . Činimise...
Pa da 86,5 ari ili ti 1,5 kj. Satelitski snimak je stari,sada je pruga renovirana i prokopan je kanal tako da smo sa te pruzne strane resetovani na farbicka podesavanja.
@Dobrinčan svaka cast za prinos.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Hvala,nemojte me shvatiti alavog,ali spram proslogodisnjih 5,5t proseka sa ovim nisam zadovoljan.
Pre će to biti, 1038 nema podbroj i površina je 5728 m2 po katastru...
Da, 1030/8 je njegova parcela. Bilo je 8960m2 pšenice, ušli su 6-7 metara gore u put ili prugu šta je već, više ima 3 ara, to nije ništa. Svakako lep prinos ali mene brine što nema bonifikacije ni na vlagu ni na hektolitar a sve odbijaju...Bilo bi skoro sve naplativo da ne kradu, bio bi prinos 48 po jutru ili oko 8,4 t/ha...
Sta je tu je. :)
Mislim da je taj deo imao lepe junske padavine. Možda...
Do juna je bilo solidnih padavina,posle toga je zasusilo a predjubreno i pocela je da podgoreva....
 
Opstina Ruma KO Dobrinci broj parcele 1038/8


Postali su opasno bezobrazni. JUS vlaga je 13% a JUS primese su 3% sve preko toga po usima. Ono sto je zanimljivo uopste se zrno nije belilo po prikolici cak ni u njenom resetu,ali ga je snaja naresetala momacki.
Pisao sam ranijih godina svoje iskustvo. Proverite na otkupnom mestu na koju veličinu sita vam drmaju tu psenicu. Sito na koje rade treba da bude sa uzdužnim rupama od 2mm. Ume da se desi pa da stave 2,1mm ili čak 2,2mm i eto %primese koliko hoćeš.Član 4,sadržaj lako odvojivih primesa.
"Pravilnik o tehničkim zahtevima u pogledu kvaliteta koje moraju da ispunjavaju poljoprivredni proizvodi koji se skladište u javnom skladištu" https://www.tehnologijahrane.com/pr...roizvodi-koji-se-skladiste-u-javnom-skladistu
 
Добринчанин јеси то продао Змаја:off_topic:
Jesam.
Pisao sam ranijih godina svoje iskustvo. Proverite na otkupnom mestu na koju veličinu sita vam drmaju tu psenicu. Sito na koje rade treba da bude sa uzdužnim rupama od 2mm. Ume da se desi pa da stave 2,1mm ili čak 2,2mm i eto %primese koliko hoćeš.Član 4,sadržaj lako odvojivih primesa.
"Pravilnik o tehničkim zahtevima u pogledu kvaliteta koje moraju da ispunjavaju poljoprivredni proizvodi koji se skladište u javnom skladištu" https://www.tehnologijahrane.com/pr...roizvodi-koji-se-skladiste-u-javnom-skladistu
Tesko je sa rogatima se bosti...uglavnom budem izboden.

@Dobrinčan 5,5tone na jutro prosle godine

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
Naravno.
 
Radjen ingenio vlaga 9.5-10,ht 77 proteini 14.5-15,gluten 33, primese 2%,
anapurna vlaga 11-13,ht 78,proteini 15,gluten 33,primese 4-5% (sitno zito strasno) ingenio slabije rodio, jako tesko ga kombaj radi, slama kao trska, anapurna lako se radi, bolje rodila, za prvi dan prosek 3700kg po kj.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Dobro ste podsetili za ova sita. Moram proveriti na mom otkupnom mestu koja oni sita koriste, da nije kojim slučajem 2,5 mm.
 
Počelo je. Sofru, rađen cikocelom, slame kolko oćeš.
1073670c73ba5a88213fc4d4af478591.jpg


Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh