Pšenica 2020-2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sofra ,gabrio i malo falada ,prosek 3,4 t/kj.Mlađi su počeli Anapurnu i Falado a ja sam, momentalno ,slobodan.
 
Pokosen Sostine danas,povrsina 86 ari.



Setva 9.10 setvena norma 135kg semenske psenice,od osnovog djubriva 150kg/kj mesavine i 2 prihrane (greskom izaslo oko 240 kg ureje po kj) i 2 zastite,predusev repiste gornja visoka zemlja (deficitna sa vlagom)
Sto se prinosa tice,nema lazi nema prevare.


 
Nema sta da se meri satelitski. Njivu sam kupio pre 3 godine izveo mernika i ima uredno obelezeno kamenje koje komsije postuju.

Jbg malo smo zajebali napravili smo loma,nisam ocekivao tako malu vlagu...
Pre dve godine izađe mernik i izmeri njive pored mene, takođe novi vlasnici, tačnije drugi od mene je bio nov a treći od mene je uzeo pod zakup. Granica kod mene je kao bila dobra i moj komšija sa desne strane se nije žalio. Jesenas isti mernik meri četvrtu njivu od mene ali sa leve strane i nešto nije u redu...Zove on mene, kaže da je izgleda pogrešio. Ovi novi ukucali šine u put, svega 13 njiva smo morali da pomeramo, greškicu od 3, 54 metra je napravio, neki Neđa koji nije imao veze sa merenjima 3 godine imao 16 ari viška. Baci u PP broj parcele, da vidimo kako kod vas mere...
 
Vi austrougari (opstine indjija, pazova) ste specificni, losi su katastarski podaci, tj nema ih, meri svaki geometar drugacije.. Dobrinci su nov premer 50ih godina u metarskom sistemu, ne bi trebalo da bude greske..

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Baća Vlado verujem da je tako kako kažeš jer znam kako radiš i kakva ti je zemlja, tu nema sumnje za bilo šta.
 
Vi austrougari (opstine indjija, pazova) ste specificni, losi su katastarski podaci, tj nema ih, meri svaki geometar drugacije.. Dobrinci su nov premer 50ih godina u metarskom sistemu, ne bi trebalo da bude greske..

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
Da, kod nas je ludilo, svako merenje različito, ne samo različiti geometri nego i isti geometar druge mere. Kod Dr. Shaleta pre dve-tri godine meri jedan stručnjak, prvi dan sve dobro, drugi dan se buni komšija, on ponovo izađe samo sa drugih uvratina i pomeri svoj kolac 2 metra... :haha: :haha: :haha:
 
Takva merenja zovemo "samo da se ne buni komsija" uzas jedan, a katastar nije u stanju da resi te probleme starih premera, onda uvek kriv geometar

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Pokosen Sostine danas,povrsina 86 ari.



Setva 9.10 setvena norma 135kg semenske psenice,od osnovog djubriva 150kg/kj mesavine i 2 prihrane (greskom izaslo oko 240 kg ureje po kj) i 2 zastite,predusev repiste gornja visoka zemlja (deficitna sa vlagom)
Sto se prinosa tice,nema lazi nema prevare.


Velika primesa . Kao na repi
 
Takva merenja zovemo "samo da se ne buni komsija" uzas jedan, a katastar nije u stanju da resi te probleme starih premera, onda uvek kriv geometar

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
A ko je kriv ako nije geometar? U Beški se umalo poubijali, sve izgrešio, neki kolski put dodelio levom komšiji a pripadao desnom, još ovaj hteo da se ruši platno i odsekli veliko drvo, pravili slavlje...Geometri ne rade svoj posao nego zameraju ljude, sad kod nas kurvanjski i mere, nikog ne zovu na njivu i onda čekaju da dođe do svađe pa mere sledećem i tako redom, neće da izmeri cele duži i nađe grešku. Po meni, pre merenja prvo resetovati geometra...
 
Trebao je da prizna 2% na lom pa 1%na defekt ... Plus 3% primese . I to odbije od onih 7,5%. Tako je pošteno.
Baš me čudi da nisu. Pa vidiš da je vlaga 10,7 % , gde mu je bonifikacija na vlagu i hektolitar? Taman bi poništio odbitke. Kad dotera sledeću turu sa 15,5 % sigurno će mu reći da nema odbitaka na vlagu, izmiksovaće ovo suvo sa vlažnim...:mad::mad::mad::nono:::samo bes:::udri:
 
Baš me čudi da nisu. Pa vidiš da je vlaga 10,7 % , gde mu je bonifikacija na vlagu i hektolitar? Taman bi poništio odbitke. Kad dotera sledeću turu sa 15,5 % sigurno će mu reći da nema odbitaka na vlagu, izmiksovaće ovo suvo sa vlažnim...:mad::mad::mad::nono:::samo bes:::udri:
Ista prica, ustvari jos gora i sa kukuruzom. Primi sa vlagom od 12% pa izmiksuje posle sa 16% dobije SRPS, a ovom sa 16% odbije na vlagu i na troskove susenja da se samo cese.
 
Pre dve godine izađe mernik i izmeri njive pored mene, takođe novi vlasnici, tačnije drugi od mene je bio nov a treći od mene je uzeo pod zakup. Granica kod mene je kao bila dobra i moj komšija sa desne strane se nije žalio. Jesenas isti mernik meri četvrtu njivu od mene ali sa leve strane i nešto nije u redu...Zove on mene, kaže da je izgleda pogrešio. Ovi novi ukucali šine u put, svega 13 njiva smo morali da pomeramo, greškicu od 3, 54 metra je napravio, neki Neđa koji nije imao veze sa merenjima 3 godine imao 16 ari viška. Baci u PP broj parcele, da vidimo kako kod vas meKo
Opstina Ruma KO Dobrinci broj parcele 1038/8

Trebao je da prizna 2% na lom pa 1%na defekt ... Plus 3% primese . I to odbije od onih 7,5%. Tako je pošteno.
Postali su opasno bezobrazni. JUS vlaga je 13% a JUS primese su 3% sve preko toga po usima. Ono sto je zanimljivo uopste se zrno nije belilo po prikolici cak ni u njenom resetu,ali ga je snaja naresetala momacki.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh