Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Na berzi je porasla cena 20 para!
 
Verujte mi da bih voleo da se cena pšenice vrati na nivo od barem 15 din.
Ja nisam hteo prodati u žetvi, jer svake godine trampim pšenicu za stočno brašno, pa ga iskoristim u stočnoj hrani. Na takav način sam u dobitku još 20% u odnosu na cenu pšenice. E, ove godine sa se debelo prevario po toj logici...

Zemiš gu za tri - prodaš gu za dva. Samo da se trguje.
 
išo malo po ataru...
ima dosta "crvenog" žita...40-50%.
čak mi se čini da je posejano i više nego 20% u odnosu na prošlu godinu.
ali žita izgledaju lošije.
moje 3 njive izgledaju 'vako: prva A klasa (200 kg MAP-A po jutru), prva klasa (100 kg MAPA) i druga klasa (ništa map samo 50kg ureje - ta je crvenkasta. ne k'o većina tuđih, ali se vidi nedostatak fosfora).
kako sad stvari stoje, najviše love po jutru će doneti ta najlošija.
no, daleko je jul...ako zasuši, možda se stvari debelo okrenu...

kako sad stvari stoje, naj
 
Jel neko poceo prihranjivanje psenice?
Ja danas razbacio 16 jutara, a nikog nisam sreo u ataru. :sta:
 
jasu cekat jos 7-10 dana , mislim da je rano sta ce bit sa vjestakom ako temperatura ode ispod nule -nema od njega nista .
treba gledat dugorocnu prognozu :cool:
 
Ja sam 5. i 6. prihranjivao pšenicu ruskom urejom(100kg/kj).Takođe sam bacio i fertilove 3x15(150-170kg/kj) na oranja i juče sve zatvorio kongskilderom.Nisam stigao da izvaljam pšenicu jer je ćale bolestan ,a nisam hteo da uzmem nikog iz sela.Ima vremena za to.
 
Koje su tvrde ,a koje su obične sorte merkaltilne pšenice :sta:
 
kod nas su sve tvrde. ameri imaju neke "meke".mislim da to seju u prolece..
 
jel ima neko pojma sta mi je ciniti sa rodom zita 08 . okolina zr 11,5 -5 posto lager ,toliko je trenutno .
imam i starog kukuruza 07 i tu ga p...m .u selu nisam jedini ali mi to nije uteha . nezna koja mu je sad cena ka nov 08 placaju 9.20 na bazi vlage a ovaj nikom netrba.
 
jel si imao svoje seme rapsodija,kod mene nije bilo rapsodije za uzeti,navodno su je povukli iz da kazem prodaje semenske,ja sam prosle godine imao 45 meteri po jutru prinos rapsodije,hteo sam i ove d sejem al nista,ni za lek,tek ko je imao svoje seme
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh