Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
tako su jos neki imali racunicu na kolicinu veliku ako zito dodje samo do 20 ne 24-25kako su neki rekli kazu da bi bili u velikoj zaradi skoro claas dobar polovan u razlici tih par dinara poskupljenja,a vidi sad :udri: :zli:
 
Sta mislite koliko od nas prodao letos? Ja nazalost jos nisam, ne znam na cega cekam..
 
ja sam prodao. s 37m/kj racun kaze da sam dobar preko 400 evra po jutru. malo li je? ne volim da se "alavim" kad sam dobrano u plusu. nekako mislim da ce me bog kazniti ako preteram.
ove godine ocekujem cenu od 13-14 evra.ali do majskih kisa se nista nece znati...
 
Sremsko žito pod snegom
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=xQc2yslNhqs&feature=channel_page[/youtube]
 
Da da i kod mene je pod mrazom a fali mu bar jos 5cm snega ovako nevalja kako sad stoji! :nono:
 
Kod mene je od 5 do 7 cm snega, a kako je u polju pojma nemam, nisam odavno obišao žito ::sramota::
 
Kod nas ima toliko snega da se njiva sareni belo-zeleno-braon pa se bojim ovog jakog mraza da ne napravi stete!
 
kode meneje visina sneznog pokrivaca 15cm sasvim dovoljna debljina izolatora
 
moje misljenje je da nije ni ovo malo snega trebalo pasti a mrazevi da su malo jaci da proredi zito,jer po svemu sudeci sto manje zito rodi to mu je bolja cena i imamo manje da radimo
ja imam jos proslogodisnjeg zita 2 vagona i sada mi nude 11din+pdv :nono:a imam posejano 16kj ne znam ni ja sta da radim :zli:
prosle godine prodao po 11 din posle vrsidbe posle bilo zito 22din a sada kontra :zli:
 
Ako ce te ovo utesiti:
Nisi jedini bio tako pametan! Mnogi su tako prosli!
 
pa da uglavnom ti najbolje prodju sto imaju najmanje veze sa zemljom nego samo trguju i preprodaju i sve preko nasih ledja ::lose::
 
To je uvek tako i bilo da su trgovci bolje prolazili od proizvođača . Seljaci neće da se pate sa prodajom , pa ajde samo nosi da ga više ne gledam i da dobijem nešto para . Tako sam ja imao jednu ponudu za plug od 350€ i igrom slučaja pogledam po oglasima i nazovem kaže tip prodato , pitam pošto kaže 180€ i kada sam pitao odakle je taj kome je prodao sve bilo jasno . 170€ za transport od 100km , pa sad vidi. :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh