Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Rapsodija je moje seme a Simonida je kupljeno seme. :ppozdrav:
 
ognjen74 je napisao(la):
hvala branko a kakva je situacija sa zitom?

Tek sada videh ovo.
Ovde prošlogodišnji lager plaćaju 10,25+PDV.
To, dakle, ispada cena pšenice oko 10,70 din/kg.
 
a sto kod vas odbijaju na lager :sta:,kod mene ne,jedino kada bi hteo nekom drugom da prodam zito a svedno ga nemogu dobiti,onda bi naplatili lezarinu,a ovako ne,kad kazem da hocu novac oni uplate bez ikakvih troskova lezarine
 
tako je ako odaberes onog sto ima svoj silos ,mlinu .u suprotnom skidaju mesecni lager .
ja licno procenat lagera skinem trenutnoj ceni pa lakse vidim gde sam .
ti nerce koliko ti trenutno nude .
 
pozdrav forumasima.u oktobru sam posijao psenicu novosadsku ranu,interesuje me da li u srednjoj bosni moze da uspijeva rapsodija i koliko ona baca po dunumu?ja sam na dunum sijao 30kg pa mi je nekako rijetka,da li ce mi neko reci koliko vi sijete na dunum.ja sam pocetnik i sijem samo za svoje potrbe.pozdrav
 
ja danas bio da vidim koliko placaju psenicu proslogodisnji rod
kaze 12 din plus pdv znaci 12,60din i niam je ni prodao malo je :zli: :udri:
 
nele99 je napisao(la):
pozdrav forumasima.u oktobru sam posijao psenicu novosadsku ranu,interesuje me da li u srednjoj bosni moze da uspijeva rapsodija i koliko ona baca po dunumu?ja sam na dunum sijao 30kg pa mi je nekako rijetka,da li ce mi neko reci koliko vi sijete na dunum.ja sam pocetnik i sijem samo za svoje potrbe.pozdrav

240kg-250/ha, pa ti prevedi u dunume ili dulume.
da li uspeva u srednjoj bosni, to teško ko odavde može da ti kaže...
 
e da je bar kod mene tako kao kod tebe gorane .ovde je prodato zito za 12 -12 %
pdv otkupljivacu .ja sam u pregovorima da je dam za 11,5 -6 %
nesto mi mirisi da moj skladistar nema para ,a zito je prodao po boljoj cene i zapusio neku svoju rupu .opet idem veceras kod njega pa cu javiti sta sam uradio .
koliko cujem kukuruz je malo pao 8,70 pa da nekrene i zito za njim.
inace sam okolina zrenjanina,ako to nesto znaci
 
Da da,dobro razmislite sta cete sa psenicom,ja sam svoju prodao prosle nedelje 12din,kolko cujem to je ta cena!!
Kad sam posle zetve bio pametan nisam dao po 16din! :udri:
 
nisi
Jugos je napisao(la):
Da da,dobro razmislite sta cete sa psenicom,ja sam svoju prodao prosle nedelje 12din,kolko cujem to je ta cena!!
Kad sam posle zetve bio pametan nisam dao po 16din! :udri:
nisi jedini meni 4vagona stoje na skladištu i za kg dobijam 11,60
 
ne mozes biti pametan kada da prodas moras biti vidovit ili tako netsto znate kako je bilo prosle godine u ovo doba 22din a sada .... :zli:
i ja sam okolina zrenjanina samo druga strana tise iz zablja
_________________________________________________Post je spojen: [time]1236102912[/time]_________________________________________________
ja je po svemu sudeci necu prodavati do sledeceg zita pa cemo videti onda sta cemo
 
Bubisa, dobro ti je zito, vidim nemas stete od miseva, u cemu je tajna. Da li plodored, ili lokacija, ili redovno trujes, ili nesto sasvim drugo.
 
@goran ja sam letos donosio neko zito u zabalj u neki stari mlin na krivini je taj mlin,jbg i gazda biop lakom bilo mu malo 16 a sad 11-12


cale danas bacio ureje 150kg/jutru
 
@sanbo4

Za sada izgleda dobro,a kasnije videćemo.Parcela koja je na slici je blizu sela,pa kada nemam pametnija posla idem malo da "obiđem stanare",da im malo odnesem "ponude"(cink-fosfid mamka).Jesenas čim je žito niklo prošao sam prvi put,po mrazu sam išao još jednom i planiram da izađem još jednom za 10-tak dana.
Juče sam bio na jednoj parceli koja je oko 13-14 kilometara od sela.Imam 4 kj. Rapsodije,posejane kada i ova,samo imam komšiju sa jednim lancem (1,25 kj.) strnjike koju još nije ni rezbacio sa otkosa posle kombajniranja a kamoli uzorao.E tu je pravo leglo za miševe.Juče sam potrošio na ta 4 kj.13 kg mamka.Jesenas sam i tu njivu prošao i "ponudio stanare" ali im je "ponuda"kanda bila mala.
Doduše nisam juče sav mamak potrošio kod mene jer sam morao i kod komšije da bazam u rupe jer bi svakako dolazili kod neme na gozbu.
:ppozdrav:
 
O napokon da sam vas probudio :spavam: .vratio sam se sa pregovora cena se lomila oko 11 cisto ,bilo mi je malo 16 din a evro 76 . Para jos nema. Tvrdi da brasno nude za 18 .Danas sam zvao berzu ns kukuruz sa 9.20 pao na 8.20 bez pdv zito 11.7 -11 .8 bez pdv .Cena zita vec duze vreme stagnira . Ponuda kukuruza obara cenu
Madarska kukuruz 100e zito 120e neka me neko ispravi ako nije tako .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh