Pšenica 2008/09

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
uh...
dobra stvar je sto psenica deluje "veselo" i nije napadnuta od vašiju...
ne volim atipične godine...
niko tu ništa pametno ne može da ti kaže...
moja nije tol'ko u vis otišla, ali se razmak između redova ne vidi...potpuno se izbokorila..
sejao sam kad i ti..
 
meni je to za brigu pogotovo ako bude tezeg snjega i ako se duze vreme zadrzi.
mora da si dao vecu kolicinu azotni dubriva
 
Nisam dao ništa od đubriva, predusev je bila soja. Ja mislim da je to do ove nove sorte, imam i Pobedu ali ona nije ovoliko izrasla a sejano je u isti dan.
 
Postoji opasnost da je "ubije" mraz zbog velike zelene mase i vode u njoj + ovo što Mladen kaže za sneg...
 
Mi smo sijali samo 2 jutra.
1003616rg5.jpg

1003622zu1.jpg

1003627at3.jpg

1003612vy5.jpg

1003615vj5.jpg

1003628bl6.jpg
 
dukej je napisao(la):
Danas sam išao da obiđem jednu njivu na kojoj nisam bio od setve. To je mala parcela na kojoj je 10. oktobra posejana sorta Simonida. Sejao sam sertifikovano seme sa namerom da od te pšenice ostavim seme za 2009/2010 godinu. I imao sam šta da vidim, pšenica je izuzetno napredovala tako da me sad to čak i brine, kako će podneti mrazeve. Nažalost nisam imao fotoaparat na njivi da slikam kako to izgleda ali sam uščupao nekoliko biljčica i slikao ih kući.
Da li je neko imao slična iskustva i treba li da budem zabrinut?

Ne brini se druze dukej nista, psenica ti izgleda babaroga, simonida ce izdrzati i -20, malo se izduzila zbog visokih temperatura, ali sad ide period kaljenja (hladne novi i suncani i topli dani) kad biljka nakuplja secere koji deluju kao antifriz :osmeh: Moja zita su slicna, mozda ne toliko visoka... nakanjujem se vec danima da odem u njive sa fotoaparatom...
 
stižu nagoveštaji da će američke površine pod žitom biti prilično umanjene u odnosu na prošlu godinu.pominje se 5%.
ali konačan izveštaj će biti u januaru. australija i argentina su u problemu zbog suše, tako da mož' da bude solidna cena dogodine...
 
[youtube=425,350]http://www.youtube.com/watch?v=tNCl1o-BG_8&feature=channel_page[/youtube]
 
kreso:
mog'o bi da prihranis svoju odmah...velika je...nista joj ne bi naudio...
 
za sad je 12
bice da su se zajebali koji su ostavili na skladistenje jer ej letos cale prodao po 16
znam 2 osobe koje su je ostavili na skladistenje i iskreno mi ih je zao jer ce puci...
 
U nasoj opstini B.Petrovac u silosima na lageru,danas sam pitao za cenu kaze
11 din. Svi daju neke lose prognoze...
 
nazalost i ja sam jedan od tih,prosle godine sam bio vise nego duplo u plusu,a ove ::jako_besan::,pusiona,i jos neznam sta da radim uzeti ovo a kazu euro sutra 94 ili jos malo da sacekam pa da puknem skroz,eeee da sam bio pa...... pa uzeo po 16 a evro bio 75,a ja hocu da cekam,evo ga sad :udri:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh