Oranje

Uslovi za oranje pa idealni,vlaga se spustila,od gore prosusilo,vreme lepo,danas sam polomio 4 srafa na plugu :) sve na uvratinama,malo su vise ugazene,a i nasao sam jedan lep kamen
 
Ovde se bas tesko ore,vlazno oranje, jos i smolnica,3 spora i blokada,ali uspeo da uzorem. Strnista i Suncokretista idu malo lakse,jer nije ugazeno puno. Oni koji su brali ili krunili kukuruze ovih dana nece moci skorije u njive...
Zimska brazda me tek ceka...
 
Kad ne ide onda ne ide. Prvo sam probao da orem ali gusi kukuruzovina. Onda uzmem od komsije tarup (malcer) koji on koristi u vocnjaku i uradim sve ali nije bas sve iseckala. Zovnem komsiju sa velikim traktorom da mi istanjira sa teskom vucenim tanjiracom. On proba jednu duzinu i odustanemo. On kaze da je mokro i da moze da uradi samo 1 prohod . Ja posle uzmem moj traktor i plug i krenem da orem. I uzorem jedan deo odnosno 1/4.. Juce probam i onda mi komsija predlozi da uzmem od njega plug. I dok sam ga podesavao nekoliko puta sam morao da izadjem iz kabine onako na brzinu da bih sto vise stigao da uradim. I tako pri jednom izlasku ja iskocim ali peh. Desna radna obuca mi zakaci patrlj od kukuruzovine i stopalo ode levo a noga pravi i ode mi zglob. Danas idem na snimanje pa cu videti sta je po sredi. Ako smi stave gips tesjo da cu uspeti da uradim i posejem zito. A spremljeno i seme i djubre. Ne vredi. Maler za malerom.
 
Zglob nije polomljen ali su ligamenti. Mirivanje bar 5-6 dana. I hladne obloge. Nadam se da ce proci brzo i da ce vreme da posluzi pa cu nekako zavrsiti sve.
 
2012. sam u ovo doba završio u bolnici zbog upale pluća. Pa sam opet sve uradio u novembru... Samo polako, zdravlje je najvažnije, njiva neće pobeći!
 
Sve si u pravu Dukej. Svaki posao se zavrsi. Pre ili kasnije. Videcu ovih dana kako ce ici oporavak pa cu odluciti sta dalje. Mada u traktoru sedim i necu se oslanjati na ovu nogu. Tako da cu mozda i uraditi i oranje i pripremu i na kraju i posejati. Samo da vreme posluzi i da nema neke kise.
 
Dok sam cekao da se popravi kombajn poceo oranje u petak i subotu. Lepo ide i prilicno lako, kukuruzista nisam isao da probam. Dubina 25cm a potrosnja 23l/ha
Mucio sam se malo da nastelujem plug da se ne poznaju sastavi i prosle sezone kad sam kupio plug to me zezalo. Ali je posle to bilo ok.
76df4415a6bc79507adca6b2b94164ef.jpg
80cd349631d047282ec73cfbfe1054b9.jpg
6b913ab446d52aacc310ba6bf755e740.jpg


Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока
 
Sve si u pravu Dukej. Svaki posao se zavrsi. Pre ili kasnije. Videcu ovih dana kako ce ici oporavak pa cu odluciti sta dalje. Mada u traktoru sedim i necu se oslanjati na ovu nogu. Tako da cu mozda i uraditi i oranje i pripremu i na kraju i posejati. Samo da vreme posluzi i da nema neke kise.
Kupi aflamil to je dobar lek za ligamente,imas ga u svakoj apoteci.govorim iz iskustva
 
Nazad
Vrh