Oranje

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
4.810
Uslovi za oranje pa idealni,vlaga se spustila,od gore prosusilo,vreme lepo,danas sam polomio 4 srafa na plugu :) sve na uvratinama,malo su vise ugazene,a i nasao sam jedan lep kamen

Učlanjen(a)
28 Mar 2016
Poruka
575
Ovde se bas tesko ore,vlazno oranje, jos i smolnica,3 spora i blokada,ali uspeo da uzorem. Strnista i Suncokretista idu malo lakse,jer nije ugazeno puno. Oni koji su brali ili krunili kukuruze ovih dana nece moci skorije u njive...
Zimska brazda me tek ceka...

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.703
Kad ne ide onda ne ide. Prvo sam probao da orem ali gusi kukuruzovina. Onda uzmem od komsije tarup (malcer) koji on koristi u vocnjaku i uradim sve ali nije bas sve iseckala. Zovnem komsiju sa velikim traktorom da mi istanjira sa teskom vucenim tanjiracom. On proba jednu duzinu i odustanemo. On kaze da je mokro i da moze da uradi samo 1 prohod . Ja posle uzmem moj traktor i plug i krenem da orem. I uzorem jedan deo odnosno 1/4.. Juce probam i onda mi komsija predlozi da uzmem od njega plug. I dok sam ga podesavao nekoliko puta sam morao da izadjem iz kabine onako na brzinu da bih sto vise stigao da uradim. I tako pri jednom izlasku ja iskocim ali peh. Desna radna obuca mi zakaci patrlj od kukuruzovine i stopalo ode levo a noga pravi i ode mi zglob. Danas idem na snimanje pa cu videti sta je po sredi. Ako smi stave gips tesjo da cu uspeti da uradim i posejem zito. A spremljeno i seme i djubre. Ne vredi. Maler za malerom.

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.703
Zglob nije polomljen ali su ligamenti. Mirivanje bar 5-6 dana. I hladne obloge. Nadam se da ce proci brzo i da ce vreme da posluzi pa cu nekako zavrsiti sve.

dukej

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
7.033
2012. sam u ovo doba završio u bolnici zbog upale pluća. Pa sam opet sve uradio u novembru... Samo polako, zdravlje je najvažnije, njiva neće pobeći!

MIRBAN

Član
Učlanjen(a)
22 Avg 2016
Poruka
1.703
Sve si u pravu Dukej. Svaki posao se zavrsi. Pre ili kasnije. Videcu ovih dana kako ce ici oporavak pa cu odluciti sta dalje. Mada u traktoru sedim i necu se oslanjati na ovu nogu. Tako da cu mozda i uraditi i oranje i pripremu i na kraju i posejati. Samo da vreme posluzi i da nema neke kise.

IMT577dv

Član
Učlanjen(a)
19 Nov 2012
Poruka
3.021
Dok sam cekao da se popravi kombajn poceo oranje u petak i subotu. Lepo ide i prilicno lako, kukuruzista nisam isao da probam. Dubina 25cm a potrosnja 23l/ha
Mucio sam se malo da nastelujem plug da se ne poznaju sastavi i prosle sezone kad sam kupio plug to me zezalo. Ali je posle to bilo ok.

Послато са Mi A3 уз помоћ Тапатока

mmfarmapi

Član
Učlanjen(a)
14 Apr 2012
Poruka
148
Sve si u pravu Dukej. Svaki posao se zavrsi. Pre ili kasnije. Videcu ovih dana kako ce ici oporavak pa cu odluciti sta dalje. Mada u traktoru sedim i necu se oslanjati na ovu nogu. Tako da cu mozda i uraditi i oranje i pripremu i na kraju i posejati. Samo da vreme posluzi i da nema neke kise.
Kupi aflamil to je dobar lek za ligamente,imas ga u svakoj apoteci.govorim iz iskustva

Vrh