Oranje

Ja danas prevrnuo 1.2 hektara, ujutru je bilo malo teže zbog nenormalne rose, posle je išlo odlično.
 
Jucerasnji posao, zaboravio napraviti snimak.
9b1c1d88e0b36c05d010dad63822ce3b.jpg
cc3fa3a5cca39c83df8a6db7882309fe.jpg


Sent from my M2006C3LG using Tapatalk
 
Kad ste spomenuli razoravanje, da li mislite da posle mnogo godina i oranja na primer na 25 cm ili manje, pametno odma uzorati na 35 cm?
 
Kod mene to nije preporučljivo jer imam zemlju gde se već preko 25 cm izorava bela zemlja a ne vidim šta se time dobija sem veće potrošnje goriva.
 
Ja orem na 25cm za proletnje kulture.Imam jednu parcelu od hektara gde se godinama mucim sa rakovicom i malim traktorima da poorem.Smonica i napravljen pluzni djon na par mesta iskace plug nece 5-10 cm da ide duboko.Sad sam ga u inat sa JD-om poorao kolko je moglo da ide 35-40 cm pa kako mu bude.Cisto iz meraka!
 
Sad bi trebalo svaki put da ide lako na tu dubinu.
Ima nesto sto smo kupovali zemlje, orano sa malim traktorima a i bez nekog truda, gde otkaceno, gde zakaceno...
Kad se ukazala prilika uzorali koliko god je moglo, sad nema vode u njivi da lezi na tim mestima a oranje ide super.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja orem na 25cm za proletnje kulture.Imam jednu parcelu od hektara gde se godinama mucim sa rakovicom i malim traktorima da poorem.Smonica i napravljen pluzni djon na par mesta iskace plug nece 5-10 cm da ide duboko.Sad sam ga u inat sa JD-om poorao kolko je moglo da ide 35-40 cm pa kako mu bude.Cisto iz meraka!
Rado bih ti kupio dovoljno goriva, hrane i sta god, da dodjes sa tom kombinacijom kod mene za jedan problematican hektar. :)
 
Zombie koje plugove vuces, odnosno koji zahvat?

Nisam 100% siguran za marku pluga ali mislim da je Huard, star je 100 godina, nema pločice ali je u neobično dobrom stanju bio kada ej kupljen za 250 evra, daske, lemeši, sve kao da nikad nije ušlo u zemlju. Zahvat je 2x35cm (2x14"). Dosta je nizak ali je isto tkao neobično dugačak tako da može svašta da zaore. Ove godine je sve tarupirano (vidi se i na snimku da je kukuruzovina usitnjena) tako da ne pravi probleme, uzorao sam juče 1.2ha i danas još 0,5ha, nijedan jedini put se nije nakupila na plugu.

Točak nije radio, digao sam ga tako se samo naprazno kotrljao, držao sam plug na hidraulici, uvijek tako radim kada je oranje teže.
 
Nazad
Vrh