Oranje

Odg: Oranje....

Igor578 je napisao(la):
Kao i uvek....Ali je Jhony uporan :ppozdrav:
ma kakav bre džoni to je njegov poznanik stavio njegove slike koje smo svi bar jedno sto puta videli,mirmag imaš pravo ali jbg to je vogel i case jx 95
 
Odg: Oranje....

da sam juče umro ne bih znao kako se ore po novim pravilima oranja :sta: :haha: a ako misli taj lik da smo glupi e pa nismo ima nas koi smo orali kad se on nije ni rodio a što se razlike u slikama tiče na jednoj ima ašov a na drugoj ne :cao:
 
Odg: Oranje....

Profesionalci sa asovom popravljaju uzglavnicu! :haha: :haha: :haha:
Gledajte kako se zemlja rasipa, to tesko oranje!:haha:?
Nema veze, neka uci, vezba napavi majstora, pardon profesionalca!
 
Odg: Oranje....

Momci,gledajte i učite se :haha:Lepo vam čovek pokazao slike kako se radi a ja ga pozivam da dođe kod nas-sa rusima troše oko 40 l nafte po jutru(toliko lepo ide oranje) ali šta će ljudi jer kod nas važi pravilo - bolje bilo kakvo jesenje oranje od prolećnog ali kakvo je vreme izgleda da će se orati na proleće,
Koliko sam video na slikama tu bi i moja baba orala-zemlja se rasipa :haha:
Post je spojen: [time]1290425689[/time]
_________________________________________________
Ej pa ti ga pustio samog :haha: Ide lepo ::svaka cast::
 
Odg: Oranje....

Uf i mi orali juče.Tako lako ide da je tata sa 577 DV ceo dan orao 2 jutra kukuruzoviništa a ja sa J.D 1.5 jutro dobra 4 sata orao,potrošnju neću ni da gledam kolika je samo da se uzore još šta je ostalo. :udri:
 
Odg: Oranje....

Kad se vec hvalimo prosekom kod mene je 18l/kj prosek ove godine,tako mi rece cale mada on nema naviku da meri vec samo sipaj i gas pa sta bude na kraju.U glavnom nece plug lako u zemlju.
 
Odg: Oranje....

Juce sam otisao na oranje oko 10h prepodne. Orao sam jednu parcelu od 10 KJ. Pola je prosle jeseni bilo orano a druga polovina samo tanjirana u jesen prosle godine. I ove i prosle god. je bio kukuruz. Taj deo koji je prosle godine bio oran je bio jako problematican vec proletos. Tragovi dubine 10 cm ( ili vise ) su pravljeni kod spremanja, pa posle i kod setve. Blagoreceno sam naj...o sa oranjem tog dela. Gde se pogodilo da je kombajn isao u istom tragu gde je proletos bio trag proklizavanje je islo i do 60% a brzina padala na 3.5 km/h. Ta polovina koja prosle jeseni nije orana nego samo tanjirana proletos je bila suva i lepo se spremalo i nije bilo tragova. Oranje idealno kao da se ne radi o istoj parceli. Iz ovoga se vidi da treba maksimalno paziti da se ne izgazi zemlja ali sta da se radi ima kad mora da se gazi po mokrom.

nakon zavrsetka tih 10 kj sam otisao kilometar dalje u istom duzu u jednu parcelu od 6.5 kj i islo je neverovatno lepo sa proklizavanjem od 5 - 8 %. Kvalitet zemlje je isti ali je razlika sledeca: Tih 6.5 KJ sam dobio od tasta ove godine i tu zemlju nikad nije gazio traktor tezi od njegovog IMT 549.

Otac me zamenio negde oko 20h i nastavio da ore. Telefon mi je zazvonio u pola tri i kaze cale: " donesi nafte stao NH" :osmeh: Potrosio je svih 410 litara na 19.5 KJ za 16 h koliko je izorano juce. Video je on da je pri kraju sa naftom ali mu je ostao jedan prohod da zavrsi parcelu koju je zapoceo pa je mislio da ce imati dovoljno

Ostalo nam je jos nekih 37-38 KJ za oranje i ako ne bude pala veca kisa zavrsice se u naredna dva dana.
 
Nazad
Vrh