Oranje

Odg: Oranje....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=oEAHqemhSeY[/youtube]
Post je spojen: [time]1290204130[/time]
_________________________________________________
ovaj ne proklizava :haha:
 
Odg: Oranje....

senad smigi je napisao(la):
Da li mi neko moze pomoci oko podesavanja dubine oranja komandnim ruckama na zetoru 6011 nerazumijem ulogu rucice prve do sijedista. Zetor je za mene novina kupio sam ga prije par mijeseci a do sada sam radio na imt

Bilo bi dobro da nam se prvo predstavis, a za pitanja cemo lako. Mislim, takav je red. :ppozdrav: Jel mislis na rucicu sa oznakama D, M i P?
 
Odg: Oranje....

senad smigi je napisao(la):
Da li mi neko moze pomoci oko podesavanja dubine oranja komandnim ruckama na zetoru 6011 nerazumijem ulogu rucice prve do sijedista. Zetor je za mene novina kupio sam ga prije par mijeseci a do sada sam radio na imt
Ona mala ručica kod mene uvek stoji u srednjem položaju! To je tzv "plivajući položaj"...
Post je spojen: [time]1290233843[/time]
_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
Baš tako! Istenem! Eto ako neko još nezna šta je crna ritska ilovača!
 
Odg: Oranje....

ivan610988 je napisao(la):
U cemu je poenta raditi u ovakvoj zemlji i pod ovakvim uslovima? :sta:
Poenta je da u toj zemlji rodi i onda kad na lakšim tlima suša odnese rod.... A ti znaj unapred kad će suša da udari... A ako ostave oranje za proleće, onda bolje ni da ne seju.....
 
Odg: Oranje....

mityoo je napisao(la):
ivan610988 je napisao(la):
U cemu je poenta raditi u ovakvoj zemlji i pod ovakvim uslovima? :sta:
Poenta je da u toj zemlji rodi i onda kad na lakšim tlima suša odnese rod.... A ti znaj unapred kad će suša da udari... A ako ostave oranje za proleće, onda bolje ni da ne seju.....

Pa da al koja je racunica. Ovo je ispod svakog praga ekonomske isplativosti. Sem ako im kukuruz ne rodi 30t po h. Mada opet, sigurno su nasli neku racunicu, ne bi radili da nisu. Kao i mi... :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

slike koje gledate slikane su pre 2 nedelje u okolini futoga,i poznanik mi je prebacio i ja ih sad stavljam da vidite kako oru pravi profesionalci na savremenim masinama i plugovima
2nalhsn.jpg

ovo je oranje tezeg tipa zemljista koji je izgazen i vlazan pa oranje neide brze od 4 5 km/h i dubina prelazi i 30cm,jer kad je tlo vlazno i zgazeno ,pozeljno je orati sporije da traktor nebi proklizavao puno i orati na sto vecu dubinu
15gunue.jpg

a ovo je nov nacin oranja na breg a da nemate breg u sredini,evo kako se to radi!
33vhf0k.jpg


35nc2t3.jpg


nex303.jpg

i evo kako lepo ore i u sredini ostaje ravna zemlja :)
af7k2t.jpg
 
Odg: Oranje....

todor je napisao(la):
armin da taj poznanik nije kojim slučajem iz bačkog petrovca

Sećate li se onih nagdradnih igara iz Politike Ekspres - nađite razlike na crtežu. Evo jednog primera: nađite razliku na ovoj slici i slici iz posta gore:

24bk9lk.jpg


:D :cao:


(slika je iz posta http://poljoinfo.com/operacije-u-ratarstvu/oranje/msg66627/#msg66627)

vlada015 je napisao(la):
ma sta se brinete to oranje sredice mrazevi preko zime :spavam:


Ja sam nešto skeptičan. Orao sam jedno ugaženo džombište i to mi je ubedljivo najgore oranje ikada. Traktor šlajfuje, u dolu skroz stane, moram da poplićim da bih se mrdnuo i to ne liči ni na šta. Zemlja je zbijena pa odvaljuje sante a zbog male brzine je samo premesti na drugu stranu, odnosno nasloni je na neku drugu santu. Ostaju rupe da može loptu provući između dve sante, kukurzovina nezatrpana zemljom, katastrofa od oranja. Šta će tu roditi iduće godine nije mi jasno. A ni ne može duboko zbog proklizavanja i na nekim mestima IMT-ov hidraulik poplići na jedva desetak cm. Vidim ja to, produbim ga na ručici ali onda traktor stane jer ne može dublje na tim mestima. Verovatno bi išao kad se prosuši, ali da li će takvog vremena uopšte biti u skorijoj budućnosti. Šta sad raditi, da li čekati povoljnije uslove, platiti da nekom "profesionalcu sa savremenom mašinom i plugom" :D da uzore, ili se mučiti i dalje ovako.

Odavno već planiram da prodam taj moj 560 i kupim neki, prvenstveno tiši i udobniji, drugi traktor. Sad je dodat još jedan kriterijum - mora da ima prednju vuču! :D To sam uvek odlagao jer je ovaj solidan i odrađuje mi posao, a uvek su bile preče neke druge stvari na koje su odlazili novci. Nabijem antifone na glavu i odradim posao i sa njim. Ali to odlaganje ću najverovatnije preseći ove godine i tražiti nekog dobrog polovnog rusa sa velikom kabinom. (Kako se kreće cena 552 ili 82-ke sa velikom kabinom (da li uopšte postoji 82 sa velikom kabinom ili su to već 82.1 i 820)?)
 
Odg: Oranje....

dukej je napisao(la):
Sećate li se onih nagdradnih igara iz Politike Ekspres - nađite razlike na crtežu. Evo jednog primera: nađite razliku na ovoj slici i slici iz posta gore:

24bk9lk.jpg
Jedina razlika je to što je naš cenjeni Jhony-ka pomerio jedno radno svetlo na dole!
(a plug još uvek nije naučio da naštela) :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh