Oranje

Odg: Oranje....

Ostao je ceo decembar, naci ce se malo lepog vremena! Ja skoro uvek orem i u decembru :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Oranje....

Cici,
da li si primetio neke razlike u prinosu kukuruza koji je sejan u delu parcele koji nisi orao nego tanjirao?
 
Odg: Oranje....

kiraj je napisao(la):
Cici,
da li si primetio neke razlike u prinosu kukuruza koji je sejan u delu parcele koji nisi orao nego tanjirao?

Da primetio sam ogromnu razliku. U tanjiranom delu je prinos bio normalan a u oranom delu dosta slab.

razlog:

Prosle jeseni sam dosta kasno orao tu polovinu i bili su losi uslovi za oranje i oranje je " bilo sa rupama " Oni koji rade tesku zemlju znaju sta je to. U tim rupama je preko cele zime lezala voda a u prolece je isparila ta voda ali je dugo bilo blatnjavo na njenom mestu i nisam mogao da cekam da se osusi jer bi u visljim delovima zabetoniralo pa sam spremao. Teren za setvu je bio kao da je od gume i katastrofalno je izgazeno i u spremanju i u setvi a kasnije i u prskanju

Dok druga polovina koja je bila samo tanjirana 1 decembra se ravnomerno osusila jer je bila prilicno ravna i spremljena je normalno u prolece


Kiraj....znam da pitas iz razloga sto imas parcele koje ne mozes da izores pa razmisljas sta da uradis. Ako postoji ijedan nacin tanjiraj to jos sada ( sad ili za mesec dana nema veze ). I ja sam se namucio u tanjiranju jer se gusila tanjiraca od mokre zemlje i ostataka od kukuruza ali se isplatilo. Ako kojim slucajem ne uspes sada da tanjiras i budes radio u prolece obrati paznju da kolicina vlage u zemlji bude idealna za obradu. Gledaj da bude sto manje prohoda i susenja zemlje. Na MF kaci tanjiracu na rusa spremac i na treci traktor sejalicu i svi istovremeno da budu u njivi da prodje sto manje vremena izmedju tanjiranja i setve i nema da ne uspe. Jos jednom da ti kazem da moras obratiti paznju da zemlja ne bude ni previse vlazna a ni suva jer ces imati problema sa nicanjem
 
Odg: Oranje....

Danas sam zvanično završio oranje sa jednom parcelom od 5 lanaca(jutara) i kad sam dosao kuci stavio sam na papir koliko se izoralo koliko se nafto potrosilo i dosao sam do zaključka da je otislo
rekordnih 17/18l po jednom lancu(jutru).....KAo nikada do sad !! :cao:
 
Odg: Oranje....

Igor578 je napisao(la):
Danas sam zvanično završio oranje sa jednom parcelom od 5 lanaca(jutara) i kad sam dosao kuci stavio sam na papir koliko se izoralo koliko se nafto potrosilo i dosao sam do zaključka da je otislo
rekordnih 17/18l po jednom lancu(jutru).....KAo nikada do sad !! :cao:

jel moguce da se i kod vas tako tesko oralo ove godine? Inace kad prolazim kroz BNS i Vladimirovac uvek mastam kako bi bilo lepo da imamo tako laku zemlju za obradu kao vi
 
Odg: Oranje....

Ja necu ni da racunam potrosnju. Otislo je nafte i nafte, i jos ce otici... Na 4kj u Novim livadama, koliko sam uspeo da uradim za jedan dan, 1221 je izduvao maltene pun rezervoar, Plus dubina 25, negde i 20 cm. Tu je vukao Kvernelanda podesenog na 3x30 cm, 3. brzinom iz drugog ranga, max 5km/h, al uglavnom 4.5. Tu parcelu smo dok nismo kupili 820 orali sa Rakovicom i 756 plugom. Sad ce neko misliti sta je tu cudno, al Rajku iplug je vukao 560. Brzina 2 spora. I sad kad Bacvani kazu orali su tesku zemlju...
 
Odg: Oranje....

jel moguce da se i kod vas tako tesko oralo ove godine? Inace kad prolazim kroz BNS i Vladimirovac uvek mastam kako bi bilo lepo da imamo tako laku zemlju za obradu kao vi

[/quote]
A mi uvek mastamo da imamo prinos ko vas :haha:
 
Odg: Oranje....

Slažem se sa Boki-VL...Cicimoric jeste da je vaša zemlja teška cak mozda malo mozemo da je nazovemo i preteška ali nije ni naša laka.......Brao mi je neki veliki novi zadruggin JD kombajn koji je utabao zemlju a uzgred i bilo je dosta proklizavanja pa je samamim tim bila atomska potrošnja! :ppozdrav:
A ti Cicimoric ( i svi ostali) kad prolazis kroz BNS svrati na :ppozdrav: i domaće ::vino:: :cao: :cao:
 
Odg: Oranje....

Ima li koga da je danas pokušao oranje?Kod mene u ataru je bilo par traktora koji su orali ali ne znam kako je išlo.
 
Odg: Oranje....

ja koliko vidim kod nas niko usima ne mrda...kad vidim da pisete kako orete...gde vi to orete bog vas vas?
 
Odg: Oranje....

Nocas orao po mrazu,lepo se radilo dok jutarnje sunce nije "otopilo sve ".....Zrenjaninski atar....
 
Odg: Oranje....

danas sam bio u beograd.i kad sam se vracao preko uljme svuda se ore,izgleda da nije tolko kaljavo,ja sam sa oranjem zavrsio pa me ne ineresuje toliko.ps kod nas u ataru je 90% izorano.
 
Odg: Oranje....

diklofen je napisao(la):
Ima li koga da je danas pokušao oranje?Kod mene u ataru je bilo par traktora koji su orali ali ne znam kako je išlo.
Ja sam bio ceo dan na voćnjaku i jedan komšija okreno par puta i otišao kući(kukuruzište).
Dok su na drugoj parceli ispred mog voćnjaka orali lucerište i išlo ko da nije pala kiša,ja sam u frezovanoj zemlji bio do članaka u blatu!
 
Nazad
Vrh