Oranje

Odg: Oranje....

Po Vašoj proceni gde je bolje probati oranje:strnjište(ništa nije rađeno sem paljenja otkosa) ili kukuruzište(istarupano kombajnom).
 
Odg: Oranje....

toshiba je napisao(la):
U kukuruzistu ima vode, ja danas bacao vestacko...
Tacno.Pre ove kise u strnistu je islo oranje,a kukuruziste ...... voda. :udri: :udri:
Danas kod nas tek po neki orali u prvoklasnoj zemlji,a neki se vracali jos pre podna,a neki(kao ja :haha: )nisu ni kretali.... :cao:
Post je spojen: [time]1290704609[/time]
_________________________________________________
Bubu je napisao(la):
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mTlen61P4Ss[/youtube]
E Boga ti malog,pa ti si nocas orao?Jel to sojiste?Dobro je islo,a?
 
Odg: Oranje....

Kad mene oranje gotovo jos pre neki dan. Oralo se i nocu, ali se iskoristilo iole lepo vreme pa sad mozemo da cekamo prolece. Islo je onako, ni lose ni dobro, ali za ovu godinu sasvim solidno uz potrosnju goriva po KJ od oko 11 l.
 
Odg: Oranje....

Da da Bobe, uradio sam jednu parcelu od 4kj po mrazu. Malo je u dolu bilo proklizavanja jer je tu celo prolece i deo leta voda lezala ali sam i to uspeo da uzorem na normalnu dubinu. Islo je malko teze nego prosle godine. Sa svim tim proklizavanjem ako je verovati pistolju na benzinskoj pumpi oko 14l/kj... :D
Isao sam Nivom da obidjem kukuruziste i video da voda lezi tako da bez par suncano/vetrovitih dana ili mraza nece biti oranja. Sutra nastavljam sojiste da orem ako Bog da.
 
Odg: Oranje....

Mi smo orali neprekidno. Stajali smo samo dok je padala kisa i par sati posle prestanka smo nastavili. U zadnjih nedelju dana je uzorano oko 100 KJ. Orali smo ovih dana kukuruziste, sojiste i strnjiste. Na kukuruzistu je bilo najvece proklizavanje a izmedju sojista i strnjista nisam primetio razliku. Ima gde je bilo veliko proklizavanje ali smo forsirali jer moze samo gore da bude.

Stalno kukam kako imamo tesku zemlju. Ali da vam se pohvalim i sa ovakvom zemljom u kojoj je perfektno oranje. Takve imamo 2 duza pored sela. Ovde zahvat pluga otvaram na 4 x 50 cm i ide i tako 10 km/h

kco76p.jpg


1zbxhyh.jpg


20jpspj.jpg


ofng5h.jpg



Kvalitet ove zemlje je takav da ako posejes dugme i to ce da nikne i da rodi. Jedino ima problema sa prinosom u ekstremno susnim godinama.
 
Odg: Oranje....

@cicimoric

da li mozes da uporedis kvalitet oranja (zaoravanje) izmedju starog pluga sa deflektorima i novog sa pretpluznjacima?
 
Nazad
Vrh