Oranje

Odg: Oranje....

Usitnjeno,složeno i zatvoreno oranje.Tako da na proleće ide razbacivanje đubriva i jedan prohod setvospremačem. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Zdravo svima juce sam gledao kako se ljudi pate u oranju uzeli u zakup 5 hektara zemlje oru sa IMT5106 a plug 756 visoki klirens i IMT567(mislim da je bas ta oznaka bila na traktoru ) bez prednje vuce a plug leskovacki 2*20 mali plug kosa vuca prednji tockovi od traktora se ukosili vise oru nego plug.5106 nemoze da ore ni 30 cm probam ja sa mojim traktorom 558kao od sale 35 cm.Ja sam im predlozio za567 zakace 756 a za5106da kupe neki IMT plug trobrazni mozda 757.30 sta vi mislite i kakva su vasa iskustva porose oko 40 l nafte na hektar hvala svima .
 
Odg: Oranje....

De,de...pojasni nam opet ovo oko traktora i plugova...nisam bas te bas nesto dobro razumeo...
 
Odg: Oranje....

ZRENJANINAC je napisao(la):
Usitnjeno,složeno i zatvoreno oranje.Tako da na proleće ide razbacivanje đubriva i jedan prohod setvospremačem. :ppozdrav:
pretpostavljam da bacas ureu za kukuruz, a kako se pokazalo to u odnosu na klasicno oranje po pitanju trave i vlage u zemlji u prolece
 
Odg: Oranje....

Pa sigurno vlage ima više jer je manja površina isparavanja tj.isušenja a meni i odgovara da korov krene ranije da prilikom setvospremiranja jedna tura korova ode u zaborav. ::namigivanje:: U svakom slučaju dobra stvar jedino kad je prevlažno zemljište i još onako slatinaste strukture hoće da lepi ponekad. :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

dukej je napisao(la):
Išao sam danas da orem sa IMT-om 560 i vratio se kući, jednostavno ne ide, samo šlajfuje. Dok se ne prosuši nema ništa od posla a to je biti malo sutra kakvo vreme najavljuju. :zli:

Istovremeno komšija sa dva MTZ-a pegla samo tako. Štopovao sam mu vreme za jedan prohod od 500 m i ispada da mu je brzina oko 9.1 - 9.2 km/h. ::svaka cast::

Moja brzina bi verovatno imala predznak minus ispred brojke... :zli:
:udri: :udri: i ja sam danas isto prosao kao i nas @dukej.Bio da probam na tulajiste sa IMR 65 i plugom 757 i njesra.....premestim se na strniste,tamo je islo nekako.Treca spora,blokada....mislim da cu zakaciti drugi plug 755 i vec sam zvao kolegu strugara da mi napravi one produzetke na kolenastoj osovini sto sam video ovde u ovoj temi pre neki dan.
 
Odg: Oranje....

ZRENJANINAC je napisao(la):
Pa sigurno vlage ima više jer je manja površina isparavanja tj.isušenja a meni i odgovara da korov krene ranije da prilikom setvospremiranja jedna tura korova ode u zaborav. ::namigivanje:: U svakom slučaju dobra stvar jedino kad je prevlažno zemljište i još onako slatinaste strukture hoće da lepi ponekad. :ppozdrav:
hvala na odgovoru, nisam se do sada sretao sa takvim nacinom rada :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Da li mi neko moze pomoci oko podesavanja dubine oranja komandnim ruckama na zetoru 6011 nerazumijem ulogu rucice prve do sijedista. Zetor je za mene novina kupio sam ga prije par mijeseci a do sada sam radio na imt
 
Odg: Oranje....

Za IMT567 zakacili mali leskovacki plug sam plug je uzan a traktor sirok tako da dolazi do kose vuce i vema tesko ga vuce prednje tckove traktora vuce udesno.Mislim da ikod 5106 dolazi do kosevuce jer jeosovina na 756 kratka za sirinu tog traktora.
 
Odg: Oranje....

milanristicks je napisao(la):
Zdravo svima juce sam gledao kako se ljudi pate u oranju uzeli u zakup 5 hektara zemlje oru sa IMT5106 a plug 756 visoki klirens i IMT567(mislim da je bas ta oznaka bila na traktoru ) bez prednje vuce a plug leskovacki 2*20 mali plug kosa vuca prednji tockovi od traktora se ukosili vise oru nego plug.5106 nemoze da ore ni 30 cm probam ja sa mojim traktorom 558kao od sale 35 cm.Ja sam im predlozio za567 zakace 756 a za5106da kupe neki IMT plug trobrazni mozda 757.30 sta vi mislite i kakva su vasa iskustva porose oko 40 l nafte na hektar hvala svima .

Jel ti znas koji je koji plug? 756 je manji i ima jednu brazdu manje od 757.30 tako da nema nikakve logike u tvom pisanju
a ruzicasto je bas bajka
Post je spojen: [time]1290199276[/time]
_________________________________________________
tvoj plug za 558 nisi pomenuo!
 
Odg: Oranje....

Za 5106 bi trebao trobrazni plug a ne dvobrazni kao sto je 756 zato i kazem da za traktor kao sto je 5106 treba trobrazni plug kao primer sam naveo 757.30 ujedno postavljam pitanje koji plug bi za njega bio dobar . Moj plug je 755 vucem ga prvom brzom a zadnje gume su 14/9/28 jednostavno smo probali da vidimo dali je zemlja teska ili je problem kod plugova.
 
Odg: Oranje....

Ako 5106 ne moze da vuce 756 dvobrazni plug ni 30cm, ne treba njemu nikakav plug nego pravac otpad!
 
Odg: Oranje....

Samo da napomenem, ja sam sa belarusom 82.1 iskrivio 755 plug da se nije mogao nikako vratiti u prvobitno stanje! A 5106 bi trebao da ostane samo sa osovinom od tog pluga a ostatak u zemlji daleko iza.
Post je spojen: [time]1290201720[/time]
_________________________________________________
miroslav78 je napisao(la):
ovo je tema o oranju a ne o plugovima..
A za sta sluzi plug? Za odlazak u kafanu?
 
Odg: Oranje....

Danas sam bio da orem 3kj i moj 558 nije osetio plug 757.20 imao sam osecaj da je mogao da vuce jos jednu brazdu :D ali kad sam se premestio na drugih 3kj nisu udaljeni ni 500 m hteo je dusu da ispusti prvom nekako a trecom sporom bez problema
 
Odg: Oranje....

oranje... u Mađarskoj....

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sd75xRqp634[/youtube]
 
Nazad
Vrh