Oproštaj i poslednji pozdrav članu Petru

лепо је видети да још има добрих људи. других неће мањкати, греота је помињати их. Петру, желим брз опоравак. породица је ситуирана али је помоћ пријатеља увек добро дошла. добро је када си почео мислити о послу. поздрав.
 
Kazi mu da u ovom trenutku to nije problem o kojem treba da razmislja nego je bitno da se ne nervira i da sto pre ozdravi. Oko zemlje koja se nalazi u Jermenovcima mogu da mu pomognem. Na nekoliko mesta smo komsije sa njivama a i prolazim pored dosta vasih njiva tako da cu pomoci koliko budem mogao. Kada bude bio u takvom stanju da moze telefonom da razgovara neka mi se javi pa cemo se dogovoriti.

pozdrav.......
:osmeh: prenecu mu sutra kad se cujemo!!!pozdrav
 
Petru zelim brz oporavak , ne bi zeleo nikom da je na njegovom mestu, ja sam sa drugarom 3 meseca bolovao na opekotine 2 stepena, (obe ruke sake) njemu je jedna ruka na jednom mestu bila delimicno i za operaciju ali nije hteo, srecom nije doslo do infekcije. na licu smo imali isto blage opekotine ali to je proslo bez ožiljka ali u ogledalo nisam smeo da se gledam, Razlog nase nesrece je bila eksplozija butanske auto boce u garaži, u ovoj nesreci imali smo veliku sreću da ne duzim sad puno. Nije džabe izreka da đavo ne spava. Dok trepnes okom zivot ti se okrene 360 stepeni, evo neka od fotki (skenirana nije u kvalitetu) kad smo dosli kuci, mislim da je to bilo 2000g


9lhdt4.jpg
 
o boze........hvala bogu sto niste i gore prosli al kad djavo ne spava kao sto kazes.....i kad te ovako nesto snadje shvatis koliko si ustvari imao srece da prezivis!!!!
 
Ja sam sa 12 godina doživeo takođe veliko životno iskustvo.Šporet smederevac nije hteo da upali.Otišao sam u šupu i u napunio čašu jogurta benzinom.Hteo sam da samo malo nakapljem odozgo na drva i šapurje međutim nisam znao da ispod ima žara.Kako sam kanuo detonacija je odibacila kompletnu ploču od smederevca a taj pritisak je čašu sa benzinom sasuo meni u lice i po grudima.Naravno sve to se upalilo u toj sekundi.Tako goreći ja sam istrčao napolje sa tom čašom u ruci i skočio pod česmu u dvorištu.Kako sam trčao kroz kuću čaša se topila i gde god je kanulo upalila se vatra.Kad sam sebe ugasio vratio sam se unutra i počeo da gasim požar.Gorelo je sve od tepiha do frižidera koji sam poprskao u tom trku.Sve sam verovali ili ne uspeo da ugasim.Da napomenem da sam sam bio kod kuće.Pređem kod komšije da ga zamolim da me odvede do ambulante jer me je jako nešto gušilo ,a njegova žena kad otvori vrata pade u nesvest.On čovek ne zna koga da vozi mene ili nju.Završim u Zrenjaninskoj bolnici i posle dijagnoze odmah me zbog ozbiljnosti prebace u BG.Problem je bio u udisanju tih gasova pa su mi pluća bila kritična po život.Imao sam opekotine lica i ruku(šake) III stepena.Hteli su da mi odstrane jedno uvo jer je skroz izgorelo ali ćale nije dao.Jeo sam na infuziju i slamčicu više od 20 dana jer mi se lice od otoka potpuno zatvorilo.Da ne dužim...Tamo sam bio tri meseca i posle toga sam još 4 meseca imao kućna previjanja.Operacije presađivanja nismo hteli već smo samo koristili Šaljićeve meleme(danas poznati kao jomelop E,B..).Sve to čovek preživi i pregura uz manje ili veće posledice.I dan danas imam velike ožiljke i velikih problema jer me lice prosto kida kad su mrazevi i jaki hladni vetrovi.Koža mi je na licu jako tanka i nervni završeci nisu zaštićeni.O uvu da i ne govorim.Nekako sam se na to privikao i naučio da sa tim živim.
 
kada si se ti izvukao sa oštećenim plućima a to je po riječima doktorice najgora varijanta sa opeklinama onda je petar siguran samo je dug proces ali što ti kažeš naučio si sa tam da živiš pa će i on al važna je živa glava
 
oziljak vise nista ne znaci,znaci da covek treba da prezivi a estetika je na zadnjem mestu jer ima puno precih stvari!!!!Oporavice se i Petar samo treba vremena da prodje!Kod ljudi nisu bitni oziljci vec dusa!!!pozdrav za sve.....:bravo:
 
oziljak vise nista ne znaci,znaci da covek treba da prezivi a estetika je na zadnjem mestu jer ima puno precih stvari!!!!Oporavice se i Petar samo treba vremena da prodje!Kod ljudi nisu bitni oziljci vec dusa!!!pozdrav za sve.....:bravo:

Gospodjo zajedno sa Vama verujemo u pozitivan i uspesan oporavak Petra, i sigurno ce tako i biti.
 
Svi smo uz vas i ogromna podrska Petru.Onaj mali broj mizernih ljudi nije ni vredno pomena.Dace Bog da bude sve najbolje.Veliki pozdrav Petru i njegovoj porodici.
 
PETRU Zelim brz oporavak. sada sam tek video temu i video sta se coveku desilo. Najiskrenije zelje za Brz oporavak.ako nesto treba tu sam.A+
 
Zelim sto brzi oporavak PETRU i verujem u uspesan oporavak,pozdrav njemu i njegovoj porodici
 
Sofija pozdravi puno Petra od mene iz Svajcarske. A kad dodjem kuci obavezno cu da ga posetim. Veliki pozdrav za petra.
 
Hvala vam svima na iskrenim zeljama!!!!Kad se Petar oporavi i dodje kuci svi vi koji zelite da dodjete,vrata nase kuce bice vam otvorena!!!
 
tek sada sam uočio ovu temu i upućujem iskrene želje za brz oporavak člana petru i njegovoj porodici.Naravno spreman sam i da pomognem na bilo koji način.
 
Pre svega iskreno žaljenje što se Petru to uopšte dogodilo, a onda naravno i čestitke na hrabrosti i snazi koju je Petar pokazao, jedva čekam da nam se vrati na forum, a koliko sam shvatio to nećemo dugo čekati.
E sad malo kritike, pod jedan za moderatore foruma, ovakva stvar kad se desi MORAJU svi članovi da dobiju PP sa apelom da se nekome pomogne, lično ja ne zalazim toliko u ovu temu tako da sam za sve ovo čuo juče od Duleta58, ne znam da li je to izvodljivo po automatizmu, ali ako mogu da dobijem svakih 10-tak dana PP da pređem na drugi forum pretpostavljam da je moguće uložiti malo truda kao i kolege da se to odradi.
Čim se Petar malo oporavi treba videti, gde je šta je sejao šta treba da se poseje i poći i pomoći čoveku, makar ovo što nije pošlo po zlu da se odradi kako treba.

p.s.
možda mislim malo daleko ali sam po prirodi optimista i Petar je po meni već prevazišao sve i očekujem ga vrlo brzo kući!!!

Puno sreće i Petru i Sofiji, nadam se da za ovakvim akcijama više neće biti potrebe ali bi trebalo da napravimo organizaciju i budemo spremni ako se desi.
 
Nazad
Vrh