Oprema za svinjokolje

Logika je takva ideš tamo gde su pare!!!!
I imaćeš svega!!!!!!
Gledaš da radiš poslove gde je veća zarada, npr moji su celo leto ubijali vreme u bašti 10ari i voćnjaku 10ari
Ja sam to počupao preorao, i sad toga nema, a kolika im je bila zarada odatle 300kg jabuka i 300kg šliva, 50kg orada koje3 god čuvaju i na kraju ubace u peć
I 100e povrća
Od drvenog korita i tučanog kazana možeš samo išijas zaraditi, i izgubiti 3_4h godišnje na odrzavanje
Moj sistem je gledaj šta ti je lakše!!! Nije bitno koliko ti radiš i šta radiš bitno je koliko si zaradio!!!!!!!!!
Uvek se setim iznesemo dvojica kazan iz podruma, korito iz čardaka, pa ujutru ustaneš sat ranije potrošiš 1h 0,2m3 drveta da ugreješ vodu, pa se okilaviš da vučeš lance pa daj gloknu strugač, pa daj plin, pa digni na Rem, pa daj plin, pa predji nožem, pa kuvaj švarglu pa njakaj pa što rekao moj komšija prvi dan jedu svi drugi dan ja i ker treći dan ja sam
Papke čistiš jebavaš soliš dimiš i daš keru
Uši isto, itd itd
Kosti soliš njakaš dimiš daš keru odmah ih baci
Odma ga odereš i baciš kožu i ćao zdravo!!
Brže lakše jednostavnije, iskostiš kosti baciš, iznutrice takodje meso čisto bez kostiju biraš šta sušiš šta u zamrzivač, ficlove i ostalo melješ i ćao zdravo jednostavan brz posao!!!
Kad pogledaš uštedeo si 5_10h oko zimskog klanja, ako nešto drugo radiš za to vreme uzećeš 50_100e i imaćeš svega!!
Tako i noževi sad ih naoštrim za klanje i do aprila mi treba samo 1 za klati jaganjce,
U aprilu naoštriš kolješ svinju opet, do septembra opet samo 1 treba za jaganjce i tako u krug
Koliko meni mogu trajati noževi za klanje?
50g verujem i šta tu ima čuvati?????
Mašina za mlevenje, godišnje uradi možda 400_500kg mesa i ćao može služiti milion godina i opet nemoj nož u vrelu vodu
Daj ono pusti me da živim
To je kao živina po dvorištima, ma **greška I NJU I NJENO JAJE!!! Hrani, čisti šta je raskopala, sve usere, trave nema nigde uvek sranja pravi jede kao noj a jaja ne nosi!!! Izračunajte koliko je jeftinije kupiti jaja!!!! I manje vremena!!!!!!!
Tako se stvari gledaju!!!!!!
Ja skoro razmišljam da operem kola imam i kercher i veliki usisivač, razvući crevo kabl njakaj se sat_dva vremena za koliko? Za 600dinara ajde bolje lezi 2 sata pod kamion uzmi 50e a ovaj u perionicu nek riba auto!!
Sve treba tako gledati i imaćeš više nego da se sam grbaviš i čuvaš BEZVREDNE stvari!!
Predmeti su tu da bi koristili čoveku, olakšali život, a ne čovek da njima sluzi!!
Traktor nije konj da mu treba štala, timarenje i odmor u podne!! On je tu da radi!!!!!! Kakvo pranje za "ZIMSKI SAN" i ostale budaleštine, dizati na klocne i svirati kurcu da guma traje 7 dana duže, akomulator skidati isl
Skoro na nekom klanju gledam idiota kako suši noževe i mašinu za meso na radijatoru eeeeejjj rodjače
Ja struju obrišem, Bosch testeru obrišemo mokrom krpom
Noževe u čizmu i beži kući
Onda Peru čizme, samo da ošurimo i Lule ih skine, daj wurth cipele, nemaš beton i krov ma neću da dodjem!!!!!!!!! Kaljužaj se sam!!
I da moj drugar već 10g čuva 3 dick noža u kući mi mu kupili za rodjendan nije ih još koristio jebemtiženomajiku









Sent from my moto e5 using Tapatalk
U principu podrzavam stav, samo ako ima uslova ne moraju masine da kisnu napolju i trunu u snegu.... ali za to cuvanje, sve sam zivo staro gvozdje, plugove za krave, stari prasac itd. otero na otpad, ako cemo na to da se vracamo onda jbg... racunam u vreme kada se to koristilo, taj domacin nije cuvao stvari-orudja po dvoristu jer ih voli, nego zato sto ih je koristio za zivot, a zivot ide dalje... treba biti domacin, i jeste ovo sada malo ludo vreme, sve je od danas do sutra, mozda se malo i slepo zivi, slabo ima emocija itd, ali to je to....
 
Svi nozevi su na svom mestu u čantrama i naostreni u svakom momentu ne do bog prinudnog klanja uzmi i radi ,svako iz kuce moze da uzme ako mu treba ,jos jedno 20 nozeva po kuci mesarski ,kod mene u kuci cim se malo istupe odma ostrenje u proseku svaki mesec dana sve ih malo predjem . U magacinu za secenje dzakova par komada zabodenih u vrata ,u svakoj stali za secenje manile na balama jedini uslov je ko uzme mora da ga vrati na svoje mesto ako ne vrati onda pizdim . Tako vile lopate kolica sve slovenacki alat visi na zidu odradis operes i vratis . Alatnica takodje sve gidore itd cim nesto fali odma dopunjujem najvise mrzim kad bace na tezgu i ostave ,aj u zurbi a posle kad imas vremena slozi . Dok nisam napravio sve garaze nisam se smirio sve je garazirano oprano podmazano ,nikad masina nije ostala prljava na dvoristu posao je gotov kad je oprano podmazano i parkirano . Svinjokolj ako bog da sutra krecemo 5 kom ja i brat ,danas spustali stolove rem alat najvise sam mrzeo kad me salju u selo po furunicu ili oraniju kupis ko da kosta milion ,stolove isto napravio.Ja ne volim da trazim al ne volim ni da dajem imam par traljavih drugara kojima uvek nesto fali ,mrzim to ako mi treba odem i kupim . Ja uzivam da radim svaki posao sa porodicom koliko god da traje ne zanima me zarada spadam u ljude koji polako rade al da se uradi kako treba ,svinjokolj tri dana a cetvrti dan se alat pere susi i vraca se na svoje mesto.
 
Šta mi teško da oštrim noževe,žena za kuhinju ima one keramičke,traju u proseku dva oštrenja,onda za 2000 nov komplet i svi srećni.Ne volim da sedim zaludan,ovako zatvorim se u radionicu i oštrim lagano i prodje vreme.

U radionici sve ima svoje mesto i sve je čisto,prosto me jeza hvata kad neko ostavi prljav alat.5 minuta posla da prebrišeš.I tako kad je složeno zatvorenih očiju znam gde je šta i nema da češem glavu gde sam ga stavio.

Burgije isto tako u fioci pregradjenoj Šper pločom 4mm,sat vremena posla al nema da se čeprka gde je koja.Prosto i jednostavno rešenje.

U jednom kraju stoji razna gvoždjušija spakovana tako da kad god zatreba znaš gde je šta.Jedan stari ormar pun kablova i ostalih elektro zajebancija,jedna polica samo vodovod.

Ne košta to ništa,kako vidim praktičan stari komad nameštaja ja uzimam i guram u radionicu i sve se drži pod konac.Ako već moram da provodim vreme u istoj bar da bude čisto.

Lidlov usisivač za radionicu bio 4000 jednom u dve nedelje usisam i guta sve,eksere,srafove i ostalo.Najviše mrzim kad udješ kod nekog u radionicu i gledaš na šta ćeš da nagaziš.
 
Luka, tvoji baba i deda bi rekli da si raspikuća..
Ne čuvaš babinu tučanu raniju za koju je dato june nekada!!!
Zezam se, potpuno podržavam tvoju logiku.
Kad vidim šta švabe bacaju, da bi imali čistoću oko sebe, a šta se kod nas kao čuva, naježim se..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Sljaka swibo preko 10god...Sve radim sa ova dva, nemam 100 nozeva. Do duse imam jednu Tramontinu nju nosim kad idem kod drugara da koljem jer uvek se nadje neko bez noza a vole da se uhvate za prvi koji je slobodan 😂😂
Volim da ih nosim i do kuhinje al ne stoje tamo!

Kaze.moj teca kad sam ih kupio "debeli su nevaljaju" 😂😂😂
 
Luka, tvoji baba i deda bi rekli da si raspikuća..
Ne čuvaš babinu tučanu raniju za koju je dato june nekada!!!
Zezam se, potpuno podržavam tvoju logiku.
Kad vidim šta švabe bacaju, da bi imali čistoću oko sebe, a šta se kod nas kao čuva, naježim se..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Druže počneš da živiš u magacinu!!!!!!
Postaneš rob stvarima nema logike!!!!
A tek zamisli te stvari što ljudi čuvaju, jao jao a često to vidim, od nekih pra istorijskih poljo mašina do tih predmeta za domaćinstvo, ajde bre daj raščišćavanje!!
E onda dolaze na red polu ispravne stvari, nemoj pazi itd jbg to su "spomenici"


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Prije dvije godine krenem sređivati garažu. Sve izbacim, omalterišemo, saniramo krov, nova elektro instalacija. Kako sam šta iznosio odma razvrstavaj šta je upotrebljivo, a šta za otpad.

Napravili stvarno radikalno razvrstavanje da sam samo dobar alat i nov materijal odložio u plastične gajbe pa da bude lakše kad budem vraćao nazad. Kako sam u međuvremenu počeo raditi i obično samo vikendom dođem kući nikako da sve završim, ali čini mi se da će od desetak gajbi na kraju bar četiri završiti u otpadu. :D

Sve odvajaš nešto da će zatrebati, a onda skontaš da ne zatreba nikad, ili ako zatreba odeš kupiti jer ne možeš naći. Gvožđuriju, profile i ostalo sam složio na jednu policu, ali samo novo. Ono što je zarđalo može samo na otpad ili u beton, neću više da se zajebavam sa brušenjem i čišćenjem.
 
Nego jesam ja piso ili zaboravio , kako je ovde covjek poginuo na svinjokolju ? Ostalo 4oro djece sirocadi .
Covjek klao svinju i promasi jadan kako li trznula se svinja stali , ubode sebe u preponu , arteriju , bilo ljudi tu al iskrvario . Strasno . Cuvajte se.
 
Od mog drugara otac je tako stradao prije 20+ godina....
A pre tačno godinu dana prije njegovog tragičnog kraja, umre mu žena od raka....
Dvoje djece ostalo siročad u roku od godinu dana....
 
Uzeh jedan 'mesarski' nož u Wobiju čisto za probu. Za 575 din nemože se pogrešiti..
Fabrički naoštren brije na suvo..



Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
ff0b8f054f791de1efa1299c5014fc26.jpg
 
Rekao sam da nisu loši ima par komada u kuhinji!!
Dobri su jer mogu u mašinu za sudove, oni stari impa su se sjebale drške od pranja mašini!!
Takodje drvene drške ne mogu u mašinu!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Imaju i neki sa malo manjom drškom, kao za žensku ruku, ili su istočnjački standard.
Na sečivu piše da je japanski čelik.


Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Pa Japanci imaju dosta loš čelik, zato ga tolko presavijaju, da bi izašle nečistoće. Al trebalo bi da su noževi im dobri
 
Nazad
Vrh