Oprema za svinjokolje

Ja sam kupio Dick (ako je to dick) onaj sa plavom ruckom i radi radnju,ja zadovoljan.
 
Imam 4_5 tih noževa sa plavom ručkom kupio u SEBASTIJAN prodavnici u BP skroz su dobri ali je i cena bila 25_30e komad nisam gledao jel imaju maset

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pljosnati rebrasti Dick masat je full.Kod drugara bio mesar da radi i doneo takav, prevučeš nož par puta i on leti posle po mesu.Gledao sam cenu od 12-15.000 rsd po prodavnicama. 😱
 
Ima ih po 40-50e na kp ali ko zna sta je.
Mada ima utisnuto Dick na koricama, sad da l' ima vise modela ili su ovi jeftiniji fuseraj...
Pa i ovi nozevi pitanje gde se prave i kako, mada sam zadovoljan, uzeo onaj komplet od 3 komada za tri crvene, jos jedan imam od pre onaj najmanji.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Pa da, kamenom se ostri

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gladalica je za ostrenje kose za kosenje.
Sve su to lokalizmi,
Noževe oštrim imam neke šmirgle i tocila i polirke čuda, matori moj obožava da se igra sa tim
Masat se koristi kad zatupiš oštar nož da ga vratiš žicu ili opet neki drugi lokalizam
Najviše koljem jaganjce i tad naj više treba masat, vuna ( nosi žicu) dok počneš da dereš tu najviše treba, za ovce koristim mali BAHCO narandžasti kamperski nož sa PVC futrolom jer često ga odlažem u futrolu dok derem, imao sam sličan nož Solingen PUMA ali negde sam izgubio
Svinje isto derem i tu isto treba masat
Nego nisam još poklao svinje moram za vikend ako može moj kolega Djunta, on i ja smo tandem, da pobijemo i ogulimo iskostimo, ima 4 komada možda 650_700kg, i još dvojica da pomognu za astalom seku čvarke, i ide to!!



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Masat biraš prema obliku oštrice.Ne može npr okrugli da izvuče žicu na deraču,jer oblik oštrice ne dozvoljava.Isto tako pljosnati masat ne može da izvuče žicu na kuhinjskim noževima.

Što se tiče Dick noževa previše je kopija,skoro sam dobio kao original Dick dva reza i žica beži.Jer nije oštren za ono za šta je namenjen.Nego klasično univerzalno oštrenje i to mnogi rade naoštre ga da broje,a žica vodi svoju priču.A da ga ponovo naoštriš kako treba mora mnogo da se brusi i onda se pregreje i možeš da ga baciš.

Jedan stari majstor za noževe mi rekao,univerzalan nož ne postoji.
 
Kod nas se kaže štrajker .Imamo blizanca(Zwilling) od 1970.Nije ni okrugao a nije ni skroz pljosnat.Deda, mesar je imao pljosnat a koristio je i ovaj .Onaj pljosnati su ukrali posle dedine smrti.
 
U mandušića vuka svaka puška ubojita...
Ili, boj ne bije svijetlo oružje, boj bije srce u junaka...
Htedoh reći, znam šta je dik ili blizanac, ali što neko reče kopija je mnogo.. Tako da smo mi 12 ili 13 zabijački ove godine uspešno obavili sa noževima od 400 ili 500 din iz vobi hausa... Složićemo se svi da je kvalitetno oštre je važnije od marke noža...
A da, baj d vej,profi masat sam i ja video za 150e..mnogo majku mu...
 
Probajte kupiti masat od Victorinox inox njih nitko ne kopira a kvaliteta im je odlična. Imam njihove kuhinjske noževe sijeku kao ludi.
Vidim sad u prodaji ima i mesaraski
 
Ja sam zacrt'o da do sledeće svinjokolje kupim mašinu za mešanje mesa, inox rešetke za mašinu za meso i taj Dick pljosnati masat pa polako mogu u akciju prikupljanja.
 
Neki ozbiljni mesari su mi predložili da uzmem Swibo(Victorinox). Previše je kažu kopija F.Dicka. A ovi imaju strašan kvalitet čelika.
 
Nazad
Vrh