Ogrev (ugalj, drvo,...) -- nova tema

Jebala me staklena vuna samo sam izgleda bacio pare
 
Zasto, dobra je staklena vuna...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zato što sam stavio 2x10 cm i ne vidim nikakvu razliku. Doduše ne preko cele ploče,iznad dečije i spavaće sobe koje su jedna pored druge. Videću kad se stavi izolacija na zidove
 
Izolacija plafona mnogo više doprinosi čuvanju toplote nego izolacija zidova. Ja bih više para dao na propisno izolovanje plafona nego zidova.
 
Unutrasnja izolacija plafona nikako na okreceno! Mora sve da se istruze dobro do maltera, podloga i tiple obavezno. Imaju one jelkice. Kod mene je lose radjeno pa sam u jednoj sobi prilikom krecenja pritisnuo valjkom plafon a on dise pa sam mora podupirati i dodatno tiplati. Radjene su tiple prilikom ugradnje ali verovatno nije bila dobra priprema.
Kod par njih je cela povrsina odjednom otpala, srecom bio luster pa zadrzao da ne rokne sve dole.
To je pre nekoh 20god bila moda izolovanja iznutra. U kuhinji u coskovima na zidovima se javlja kondenz pomalo.
Prvom prilikom cu raditi spolja izolaciju i preko ploce pa cu onda cupati stiropor iznutra. Jos samo kad bi smislio nesto kako odraditi izolaciju ploce od gore posto krov je radjen sa stolicom i grede stoje polozene po ploci
 
Pa lepo tu gde su grede radis do njih, ako recimo stavljas vise vune 20-30cm mozes i preko tih drvenih greda. Ovo ako se razumemo da su te grede drvene lege koje leze na tavanu 10X10 ili tako neka dimenzija.
 
Zato što sam stavio 2x10 cm i ne vidim nikakvu razliku. Doduše ne preko cele ploče,iznad dečije i spavaće sobe koje su jedna pored druge. Videću kad se stavi izolacija na zidove
Da bi imao pravi efekat izoluj celu plocu sa vunom.Kod mene je ekstra, a isto sam stavio 20cm vune.Nemoguce da nema efekt a, jedino ako su ti zidovi od bloka onda nista ne pomaze dok ne uradis zidove.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jesu upravo zidovi od bloka. U maju radim spoljnu izolaciju pa ću videti već u julu i avgustu koja će biti razlika.
 
Разлика ће биди велика, блок је најгори грађевински материјал најмање задржава топлоту. Једина предност је због брзине изградње објеката али ако нема изолације као у хладњачи. Још ако ти кућа није омалтерисан то је тек зло дува кроз зидове као кроз оргуље.
 
Kad su temp iznad 0 sa suvom bukvom uspem da se ugrejem. Kad su ispod 0 kao da ložim uzalud zidovi ledeni. Bukvalno grejem vazduh a ne zidove. Leti kad Je 35 unutra zna da bude i 30 bez klime,jednom rečju blagi užas.
 
Kuca od bloka a bez izolacije je samo da nisi pod vedrim nebom...
I sam zivim u takvoj.
Dve kuce imamo, druga je od cigle cela, bez ikakvih izolacija, zid cigla ipo, razlika je nebo i zemlja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kuca od bloka a bez izolacije je samo da nisi pod vedrim nebom...
I sam zivim u takvoj.
Dve kuce imamo, druga je od cigle cela, bez ikakvih izolacija, zid cigla ipo, razlika je nebo i zemlja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Znači da se ne isplati investicija izolacije ko ima kuću od cigle. Isplati se ali tek za 20 godina
 
Svaka reč u prilogu je na mestu.
Godišnje grejanje kuće od 200 kvadrata me košta 200evra + moj posao. Izolacija kuće bi me u najboljem slučaju koštala 8k evra. Znači ne 20 već 40 godina grejanja samo za izolaciju.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Drvima, šumski otpad. Ono što ostane posle seče, kada šumsko odnese svoje. Plus seckano granje....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nije tako. Tako bi bilo ako posle izolacije ne bi uopšte morao da greješ. Ako te sada košta 200, kada uradiš izolaciju koštalo bi te 100-150 evra. Znači izolacija ti otplaćuje samo tu razliku.
 
Napisao sam 40 godina samo izolacija.
Znači 100 godina sveukupno dok dođem na nulu....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh