Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Nek se pari opet,i meni se desavalo da prvi ne bude kako treba.Trebalo bi da drugi put bude sve kako treba.
 
igorp93 je napisao(la):
Dodjem jutros pre skole da ih nahranim kad okotila se zenka od 10 meseci koju sam dobio od kuma inace prvi okot svi mrtvi i pojedeni 11kom.Doslo mi da je prebijem.
Ne znam dal da je izbacujem il da je zadrzim,zapravo neznam u koliko slucajeva se davanje druge sanse ovakvoj zenci isplati?
Pozdrav :cao:
Desava se to u nekim slucajevima prvog okota.Pusti opet muzjaka za 3 dana pa ces videti kako ce da bude drugi put.Ako se ponovi,kotlic :zli:
 
igorp93,
hoce to i ako je zenka bila uplasena prilikom kocenja (pas,od nekog uznemiravanja...) i od straha podavi mlade.Pokusaj jos jednom i ako se ponovi zenka je kanibal i sledi joj kotlic
 
Mora da ima sve uslove (sto ne mora da znaci),da se ne uznemirava,da obavezno ima voda jer pojedine zenke znaju u toku kocenja po 1 l da popiju,adekvatna kotilica,slama .... ako sve to ima a ponovi kanibalizam :zli: :zli:
 
Ma sve je to uredu ispostovao sam sve imala je i sena i vode i hrane al ih je skroz izglodala.Desavalo mi se da se zecica prvi put koti pa da ih ne pokrije pa nastradaju al da ih pojede ovo je prvi put,probacu jos jednom mada mislim da nema mnogo pomoci.
Hvala svima na misljenju, pozdrav :cao:
 
Panonci 14 dana,
72ypo1.jpg
i 4 dana
2na32p3.jpg
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

URL=http://img2.imagetitan.com/img.php?image=44_23022011006.jpg]
44_23022011006.jpg
[/URL]
Riknuo net pa se jedno vreme nismo videli. U međuvremenu okotilo se 5 zečica. Kao što se vidi Dule ostavio traga iza sebe.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja



I ovo su njegovi (laka mu crna zemlja). Tri nedelje juče. Očigledno jak gen. Svi su sivi. a koji dan ih odvajam , i ova ženka parena na treći dan ponovo.
Post je spojen: [time]1298570646[/time]
_________________________________________________


Može sneg da pada koliko god hoće. U dobrom gnezdu nema zime.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Pre osam dana, dobio sam 11 mladunaca panonskog belogali jedno je stradalo tako sto je propalo do glave kroz zicani pod kotilice. To je prvo kocenje zecice.A i ja sam nov u ovoj oblasti ::lose::. Sve je bilo ok do pre nekoliko dana kada sam zatekao mrtvo mlado u kavezu, van kotilice. Bilo je najsitnije. A zatim prekjuce jos jedno mrtvo mladunce van kotilice ali ovo sa pojedenim prednjim sapicama. Neznam sta se desava. Imam utisak da ih dobro cuva zecica, napreduju i bas je agresivna kada hocu recimo da joj zamenim vodu u posudu ona grebe i hoce da ujede, smatram da ih "brani". Inace hranim je granulama, 16%, i dodajem kukuruz tek da joj promesam. Povremeno joj dam sargarepu, kupus i jabuku u malim kolicinama naravno. Ako neko zna ili ima iskustva sa ovakvim necim voleo bih da podeli samnom.
:ppozdrav: svima!!!
 
Mozda je pacov usao pa izvukao male iz kotilice.Proveri da li imas rupa na kavezu.
 
123 je napisao(la):
Mozda je pacov usao pa izvukao male iz kotilice.Proveri da li imas rupa na kavezu.
Mislis da bi mogao pored zecice da udje u kavez, a moze da udje svakako. Zato sto je kavez zican, 40X15 a odozgo bogami 40X40 sm.
 
Neko je nekad napisao da zečica ako vidi pacova može da pojede mlade da bi ih "spasila".Nisam imao takav slučaj ali se čini mogućim.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Brale to je mlogo cudna zivotinja meni su na oci ulazili u kavez i to kroz otvor koji nebi nikad rekao da moze da prodje cak je i mlade izvlacio kroz taj otvor zenka je odmah ostavila mladunce na milost i nemilost i oni su uginjavali koliko su mi legla tako propala a ja sve misleo ne valjaju zenke da ih one ubijaju sada nemam takvih problema kad mi se kote zenke drzim upaljeno svetlo celu noc dok mladi malo ne odrastu za svaki slucaj.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Što god da je ovo prvo je propalo kroz žičani pod kortilice. Ja uvek u kotilici imam puno dno. I zbog hladnoće i ovakvih slučajeva. To što su van kotilice mrtvi može da bude dva razloga. Da ih je izvukla napolje na sisi dok su ručkali, što znači da je otvor, ulaz nizak (trebalo bi da bude najmanje 80mm, najčešće100mm), pa mogu čak i sami da ispuze, ili ih ona izbacuje iz kotilice kada uginu. Možda je ovo drugo, jer mislim da je pacov, nebi našao ni ove prve ni ovo kome fale nogice. Da ga je načeo , odvukao bi ga i dovršio.Moguće da ga je ona načela izvlačeći ga, izbacujući da napolje. No za svaki slučaj ovo sa sijalicom nije loše, za nedaj bože.
 
Moze da se desi i da ti zenka sama izbaci mlade ako vidi da su bolesni i da ne napreduju dobro.
meni je to radila jedna zenka, i svi su mi rekli da je to dobra zenka jer sam radi selekciju jer da ga ona ne izbaci napolje ono bi crklo unutra ja sa proveravao i siguran sa da je tako bilo izbacila bi u leglu po 1 ili 2 kom koi su bili najsitniji.
da nije tako i kod tebe.
 
Meni je zečica prije mjesec okotila 9 mladih, prvo joj je leglo, skoro svako jutro, sam nalazio van kotilice po jedno krepano, ali nisu bili bas sitnu bili su najkrupniji od ostalih, ona je inace pomali ljuta. Jedno sam sigurno znao da ako se mladunce nadje vani sigurno ce krepati posto je bilo veoma hladno, ali nisam mogao nikako utvrditi razlog zasto se mladunce nadje vani. Ima nekoliko opcija:
- Da ga ona iznese na sisi
- Da ono samo ispuze( veoma malo moguce)
- Da ih ona sama davila
- da je ona sama vrsila selekciju jer nije mogla sve hraniti, jer zanimljivo da ta cetiri mladunceta koja su ostala su razlicite boje, jedno je smedje, jedno crno, jedno smedje-bijelo, jedno smedje-crno
 
Prije 2 sata se okotila jedna kaliforniska 7 komada,inace ovo joj je zadnja sansa posto je prvo leglo propalo vidjet cu stace bit, malo sam skeptican.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Danas kada sam dosao s posla jos jedno uginulo i van kotilice ::lose:: . I nije, reko bih, neuhranjeno ili slabo, ali je definitivno najsitnije u odnosu na ostale. I imalo je na levoj strani grudnog kosa, posekotinu oko 7-8 mm, ocigledno od zuba zecice. Samo jednu, kao da je na taj nacin iznela mrtvo mladunce van kotilice. Kazem mrtvo jer nema krvi, znaci da je posekotina naneta posle uginuca. Svetlo mi je upaljeno non stop, ne gasim ga uopste od kako sam nabavio zecicu, jer je malo mracno i prostorija mi je malih dimenzija a i sada zbog hladnoce. Iskljucio bih pacova jer imam dobra ulazna vrata a ispred mi je vezana terijerka koja je i sami znate sta za pacove. Na kraju bi se slozio sa misljenje clana da je to izgleda prirodna selekcija ::svaka cast:: ali pratim i dalje pa cemo videti :sta: .Ali nazalost ostao sam, od 11, sa 7 zecica :nono: , valjda, isbegavam da ih uznemiravam.

p.s. Kad sam kupio kavez mislio sam da proizvodjac zna svoj posao :zli: , pa kad sam video da je jedno mladunce,srecom jedno, propalo i zaglavilo se na glavi odmah sam stavio gustu resetku. Sad je ok. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh