Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

JocoIlievski97 je napisao(la):
A zasto da ne budu ovoliki??
Svima nama koji posećujemo forum , pa i tebi, se mnogo lakše i brže otvaraju stranice kada je fotografija manja. Kada je kroz ovaj ili sličan program postavimo onaj koga interesuje fotografija klikne na nju i dobije je u pravoj veličini. Jednostavno mnogo je lakše i preglednije jer se sve male fotke vide na malom prostoru, a uvećava se samo ona koja te interesuje. Pozdrav.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Zbog toga sto to moze i ovako da izgleda:

Ova zecica mi je okotila 9 zekana.Ona je poljski kunic a parena je sa sarac mesanac.



Ova zecica mi je okotila 14.Ona je kalifornijski mesanac a parena je sa orijas.
 
alfaomeganb je napisao(la):
JocoIlievski97 je napisao(la):
A zasto da ne budu ovoliki??
Svima nama koji posećujemo forum , pa i tebi, se mnogo lakše i brže otvaraju stranice kada je fotografija manja. Kada je kroz ovaj ili sličan program postavimo onaj koga interesuje fotografija klikne na nju i dobije je u pravoj veličini. Jednostavno mnogo je lakše i preglednije jer se sve male fotke vide na malom prostoru, a uvećava se samo ona koja te interesuje. Pozdrav.


Oke,nema problem ::namigivanje:: ::namigivanje::
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Mali od tri nedelje ženka i mužjak ( Dule ) činčile. Iz prvog legla. Bilo 4 ostalo dva. Dva našao napolju. Očigledno nešto nije u redu san ulazima u kotilicu. Stalno dižem visinu otvora i još izgleda nije dovoljno. ,,Tuku '' pelete, sitno žito, suncokret kukuruz...

Mali od 15 dana ženka činčila mužjak zeleni mešanac. Poslednje iz ove ture koje ću skoro odvajati. Za nedelju dana počinju ponovo da se kote.
 
Kalifornijska kunica mi se treba okotiti u četvrtak ili u petak. Jučer sam joj stavio kotilicu i slame u nju, vidio sam da radi gnijezdo i otišao. Danas ujutro dođem do kaveza i vidim da nema slame u kotilici, svu je izvadila van i složila na podu. Da imam drveni pod ostavio bih, ali imam žicu pa sam slamu stavio natrag u kotilicu, poslije nisam vidio da radi gnijezdo. Hoće li ona napraviti gnijezdo i okotiti u kotilicu?
Prije je uvijek složila gnijezdo normalno, dobro okotila i mogao sam joj mlade dirati od 1. dana. Nije divlja.
Pozdrav :ppozdrav:
 
I ja imam problem sa slamom u kotilici,swe izwadi van a za 5-6 dana treba da se koti?? :ppozdrav:


Netreba pisati w dovoljno je i v rayumemo i tako.
 
Da, ova se treba za 2-3 dana. Valjda će napraviti gnijezdo unutra. Ako ih okoti van, morat ću ih staviti na slamu. Već sam izgubio jedno leglo, nemogu i ovo :udri:
 
Napravice ona opet to se i meni desavalo da napravi pa ga izbaci i opet naparavi i okoti se naravno prije toga se ocupa
 
Evo i slika mojih kunica :))) Stari su 20ak dana majka je mesanka a otac sarac.Imalo ih je 9 a sad ih ima 6,3 su odmah crkla i zecica ih je izbacila van kotilici da ne bi hladili ove ostale.Inace zecici je trece kocenje obicno koti po 9 i lepo odgaji malde.

2eckmx1.jpg
 
Sto se tice gnezda za zenku pred kocenje treba znati da ga ne trebate vi praviti vec ga zenka sama pravu u njoj najbezbednijem delu kaveza ukoliko nemate kotilicu a ako imate kotilicu u kavezu nemojte vi njoj praviti gnezdo vec kad pocne da ga sama pravi vi joj obezbedite dosta slame ili sena u gomilu i ona ce sama uzimati i napraviti gnezdo u kotilici kako to njoj odgovara
 
beli orijas
Ako si mislio na mene ja mojim zecicama nekoliko dana pred kocenje uvek stavim sena ili slame pa one same prave gnezdo a ovde gde sam ja slikao moje zeceve i zecicu to je kotilica samo je stavljena daska umesto otvora u obliku rupe kao kod ostalih kunicara :cao:
 
Odnosilo se na clana perje posto ima problema sa zenkom i gnezdom. Moja greska sto nisam naveo clana kome sam uputio odgovor
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Još par dana i ovi se odvajaju.

Majka je skotna.
 
Divni kunici prije svega lijep smjestaj imaju svaka cast samo tako nastavi.veliki pozzzz
 
Evo i mojih kunića. Čistokrvni kalifornijski, 6 komada u leglu stari 28 dana, prosjek im je 450 grama.
S majkom ću ih ostaviti još tjedan dana, da se priviknu na novu hranu.
I kod ovog legla se javila siva boja, ali je već skoro nestala. Na jednom kuniću se još malo vidi.





:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1300012372[/time]
_________________________________________________
I još da kažem, okotila se ona kunica što je imala problema s gnijezdom. Jučer u noći, napravila gnijezdo, okotila ih u kotilicu, pokrila i sve je u redu :D Šteta što ih nije više, samo 4 komada ::namigivanje:: ali bit će ih još.
Pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Još jedanput dokazano da se u njen posao i arhitekturu netreba mešati. Napravi ona sve to na vrema, kada, gde i kako treba. Ovi Kalifornijski su ok.
 
Nazad
Vrh