Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Crna mešanka, parena sa činčilom ( Dule) osam malih malih pre dve nedelje. Prekjuče se okotila kalifornijska od istog mužjaka , sedam malih. Biće i fotki. Ova prva tačno na četrnaesti dan parena i sutra ponovo primila dva puta. Sve se uklapa u teoriju, što nije pravilo.Kalifornijsku ću pokušati na treći dan.
Post je spojen: [time]1296904257[/time]
_________________________________________________
Prvi Duletovi ( oni sa fotkom) u sedmom danu uginuli svi. Dan ranije sam premeštao kaveze. Dali je moguće da je to greška. da ih posle toga nije dojila.
 
dino je napisao(la):
Evo ja da kazem sa malim zakasnjenjem da mi se prije neki dan okotila zecica ona je prilicno krupna i mislim da e biti dosta mladih pogledacu tek sledece nedelje mlade posto je sad malo uplasena i oce da me ugrize kada se primaknem ktilici pa za nedelju dana kad malo porastu.

Evo mene opet malo kasnim da kazem za ovu zecicu okotila je devetoro gledao sam prije nedelju dana svi su na nju sivi ali imaju 3 koja su skroz svijetlo siva pokvario mi se bio kompjuter pa nisam mogao na vrijeme napisat inace sada su vec poceli da izlaze iz gnijezda odlicno ih doji debeli su sve u svemu zadovoljan sam .Veliki pozdrav :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

efp3lf.jpg
Neznam dali cu uspeti da postavim sliku nesto se basne snalazim sa ovim,ali probacu
Post je spojen: [time]1297227288[/time]
_________________________________________________
9 komada od zenke kalifornijske i muzjaka belgijskog orijasa okoceni 26.02 danas poceli da izlaze
 
pikasodejan je napisao(la):
efp3lf.jpg
Neznam dali cu uspeti da postavim sliku nesto se basne snalazim sa ovim,ali probacu
Post je spojen: [time]1297202088[/time]
_________________________________________________
9 komada od zenke kalifornijske i muzjaka belgijskog orijasa okoceni 26.02 danas poceli da izlaze
Izvinjavam se greska u datumu 26.01 se okotili
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Pozdrav svima,interesuje me koliko nosi zečica:3 ili 4 nedelje i da li sve rase isto nose?
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Lepi su ti malci svaka cast pozzz
 
34guh4k.jpg
11Razbojnika u akciji
Post je spojen: [time]1297262120[/time]
_________________________________________________
23ssku9.jpg
Opustena situacija,kuliranje
Post je spojen: [time]1297287516[/time]
_________________________________________________
1z5t8bc.jpg
Ponosna mama sa 11 mladunaca okocenih 21.01
 
Evo kodnas bilo prinova jucer se okotila jedna kaliforniska 7 komada zasad seve ok.
Sutra ocekujem ovnoliku prvo kocenje.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Moji mesanci stari 25 dana danas odbijeni od zekice novozelandske bele i belgijskog orijasa, videcu kako ce da napreduju




:ppozdrav:
Samo da dodam ovo je tata na slici mama je bila u predhodnim slikama
Moji mesanci stari 25 dana danas odbijeni od zekice novozelandske bele i belgijskog orijasa, videcu kako ce da napreduju
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Nakon koliko dana je najbolje odvojit male kuniče od zečice? nakon kolko dana od odbijanja treba pripustiti zečicu i kak stare moraju biti mlade zečice za prvi pripust? sory novi sam u tome.
 
Obicno se odvajaju 30ti dan od kocenja. Posle 3 dana pripustas zenku kod muzjaka. Kad uhvatis taj ritam obicno nemas praznog hoda sa zenkama. Posle primanja muzjaka posle 5 dana prinosis zenku ponovo kod muzjaka na kontrolno parenje.
 
Pozdrav zemljak :ppozdrav:! Mladi se odvajaju najranije u dobi od 28-30 dana. Ovisi kakav uzgoj misliš imati, ako je intenzivan male odvajaš s 29 dana, pariš ženku 3-5 dan poslije kočenja. Ako je poluintenzivan male odvajaš do 40 dana, ženku pariš 14-18 dana nakon okota. Ako te još nešto zanima samo pitaj
 
Hvala na odgovorima. ali imam prošlo leglo sad imaju 4mjeseca pa neznam kad bi te ženke pripustio? mali su stari 34 dana znači moram ih odvojiti
 
mario2p je napisao(la):
Hvala na odgovorima. ali imam prošlo leglo sad imaju 4mjeseca pa neznam kad bi te ženke pripustio? mali su stari 34 dana znači moram ih odvojiti

Nisam ti ni ja ni niko drugi odgovorio za drugi deo pitanja koje si postavio. Koliko treba da su stare zenke za prvi pripust :D
Zavisi sve od rase koje su, tako da su starosti kod prvog parenja razlicite. Kod Panonaca mozes ih pariti vec sa 3-4 meseca, mesane rase 5-6meseci a plemenite krupnije rase se kasnije pare recimo 8 meseci i sl .
Osim starosti vazno ti je da se kunic razvio dovoljno da ima potrebnu kilazu. Ako ih rano paris onda se ne razviju dovoljno i stanu nekako zakrzljaju.

Muzjacima treba malo vise vremena da sazreju nego zenke oni se pare nesto kasnije od zenki treba im malo vise vremena da se razviju. Moras obratiti paznju sem starosti i na njihov razvoj i kilazu jer je i to vrlo vazno.
 
4r2io7.jpg
2mcy91l.jpg
2lk8kcw.jpg
t97hfk.jpg


Post je spojen: [time]1298050882[/time]
_________________________________________________
Prva i treca slika su mladi od novozelandske bijele i belgijskog orijaša. Druga slika je ta majka novozelandska, koje krepala iznenada iz neobjašnjivi razloga kada su mladi imali 25 dana. Zadnja slika je jedan od mužijaka, od tih mladih, sa tri mjeseca. Samo je on ostao ostali su poklani.
 
Dodjem jutros pre skole da ih nahranim kad okotila se zenka od 10 meseci koju sam dobio od kuma inace prvi okot svi mrtvi i pojedeni 11kom.Doslo mi da je prebijem.
Ne znam dal da je izbacujem il da je zadrzim,zapravo neznam u koliko slucajeva se davanje druge sanse ovakvoj zenci isplati?
Pozdrav :cao:
 
Nazad
Vrh