Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Oni od jucer zasad su ok u gnjezdu su a valjda ih hrani.
Nocas ili rano ujutro se jos jedna okotila nisam dirao gnjezdo neznam koliko ih ima,cekam jos dvije,prva 1.3 i druga 9.3.Valjda ce i one odradit kako treba ovoj 9.3 je prvo kocenje.
 
U svakoj literaturi se preporucuje da se gnjezdo obavezno provjeri nakon okotnje, ali ne sad da ih vadis odmah i brojis nega samo gurnes ruku da vidis jesu svi topli, ima li koje krepano i ima li koje pored gnjezda da ga uneses u gnjezdo. Samo obavezno prije nego sto budes to radio dobro istrljaj ruke od zečicu da bi ti ruke poprimile njen miris.
 
Sto se tice pacova tice pacov moze da ga nacne i ostavi ja se sjecam da sam imao zeceva koji su imali po pola uveta koji su imali oziljaka po tijelo zbog pacova ne mora da znaci moze svasta da bude.
 
To sto se kaveza tice ne mora da znaci da su losi pacov isto tako i mis mogu svuda da se provuku,a ako je neka malo veca rupa mogu tek rodjenog zeca lagano i da izvuku
 
Ne znam kolika vam je ta zica al nema odraslog pacova koji moze da se provuce kroz oktagonalnu zicu za golubove precnika 3cm.
 
dino izvini,al ako pacov moze da ti udje u kavez onda je to jako lose napravljen kavez.
moja zica na vratima i svuda gde je ima je 1 x 1 cm , vrata dihtuju dosta dobro a jasle imaju poklopac tako da nema mesta prolazu ni misu a tek pacovu
 
Istina da se pacov moze provuc kroz dosta mali otvor,ali mislim da se nebi trebao moc uvuc u kaviz i onaj prosjecno napravljen.A kod onih kod koih se to desava trebaju se zapitat gdje su pogresili.
Ja jos dosad nikad nisam imao s tim problema.Zica je 10x10mm na podu 19x19mm.
 
Ti mali misevi koji se provuku kroz te rupe oni nisu opasnost za mladuncad oni samo mogu da jedu zito ili ostalu hranu. A misevi veliki koji su opasnost za mlade ako se mogu provuci kroz neku rupu u kavezu onda je to stvarno velika rupa, i treba se zapitati da li je kavez dobro napravljen.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Cuo sam od starijih da pacov ili veci mis prolazi svuda gde moze glava da im prodje tako
da su veoma nezgodni i opasni. Preporucujem otrov i to ratluk pa tek onda granule i psenicu.
U roku od nedelju dana vise ih nece biti.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Pored granula i psenice koji su standardan otrov za pacove pojavio se i ratluk tako ga zovu u poljo apoteci malo je skuplji ali dosta efikasniji pacovi ga tamane kao ludi. Spakovan je u malim kesicama u kojima se pakuje caj a uzima se iskljucivo rukavicom kako se ne bi ostio covekov miris.
 
sos je napisao(la):
Cuo sam od starijih da pacov ili veci mis prolazi svuda gde moze glava da im prodje tako
da su veoma nezgodni i opasni. Preporucujem otrov i to ratluk pa tek onda granule i psenicu.
U roku od nedelju dana vise ih nece biti.
Tako je sos, otvor 20x20mm je za pacova trijunfalna kapija!


Imate temu o glodarima i ko nastavi ima da se brise.


http://poljoinfo.com/index.php?topic=7725.0
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Počela odvajanja.

Ovi su odvojeni pre 10 dana. Na 27 dan, Majka im je parena na 14 dana posle koćenja sa njima.

Drugi Duletovi klinci odvojeni pre dva dana. Majka im je parena na tri dana posle koćenja.
[/URLOvaj lepi duo je bio kvartet. Dva otišla valjda ih je izukla na sisi. S obzirom da su joj prvi nije strašno. !0 dana im je.
[URL=http://www.imagebam.com/image/188087121829307]

Malo stariji. Dvadeset dana.

Ovde bilo devet. sada je osam. Nedelju dana. Nije loše. Ova je već iskusna majka.
Do kraja ove nedelje treba da se okote još dve. Sve su parene na treći dan od koćenja.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Jesu li ti to sve Duletovi potomci?
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Ovi Najmlađi nisu. Tu je već Dille bio pokojni. Svi ostali jesu.
 
Ova zecica mi je okotila 9 zekana.Ona je poljski kunic a parena je sa sarac mesanac.

2ex2f02.jpg



6ef33c.jpg



Ova zecica mi je okotila 14.Ona je kalifornijski mesanac a parena je sa orijas.

20nhv4.jpg



25qyt4x.jpg
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

JocoIlievski97.
Le rezultat . pokušaj samo kada postavljsaš slike da koristiš neke od programa koje smanjuju i postavljaju fotke. O tome je pisano na ovom forumu možeš pronaći. Za početak evo jednog linka programa sa kojim ja ubacujem i totalno sam zadovoljan. Pomažeš svima da lakše otvaraju stranice sa malim fotkama,a po želji svaka može da se uveća.
http://www.imagebam.com/
 
Nazad
Vrh