Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Zenka mesanac prilikom prvog okota svih 12 mladunacarazbacala je po kavezu(pored kotilice)samo je jedno prezivelo.Drugi okot opet 12 komada 10 je super odhranila.Treci okot 2o Xll. 12 komada ostalo ih je 11 bas su progledali i izlaze stidljivo iz kotilice a kao bumbari su.Kako tu vrsiti selekciju kada je bar za sada ok.?Inace zenku pustam kod muzjaka 3 dan posle odvajanja malih i to bez kontrolnog parenja i uvek je bilo uspesno.Zenka je mesanac sarca i novozelandskog a muzjak velika cincila.Mladunci su prelepi.
 
Pozdrav akacija!
Kazes da je zenka mesanac, rasa velika cincila je poznata po vecem broju mladih a novozelandjani su za hiper produkciju.Ja sam pisao o cistoj rasi gde se gleda spoljasni izgled pogotovu kod teskih rasa pa je bitno da mladi dostignu odredjenu tezinu.Sto ih je vise u leglu sitnijisu.
 
Brankojlo pa imaš ti dosta kunića tako da ti nije problem kod podmetanja. Dal ideš na izložbe s njima ili ti služe samo za prehranu?
 
Pozdrav Hrvach!
Sto se tice izlozbi vise neidem iz razloga o kojim nebih sad, ali to me nesprecava da tezim ka idealnom kunicu.Ja sam dugogodisnji odgajivac nekih tridesetak godinica(mada nisam toliko mator) i izlozbi i "sudija"po izlozbama mi je dosta .Pre par godina sam bio i u Bjelovaru na izlozbi(jedini iz Srbije).Od stotinjak mladih ja izaberem par koji ostaju za dalje a ostali sto bi rekla moja mladja cerka "lepi nasi kotlici".
 
Danas je jedna moja zenka unosila sijeno bas je mnogo unijela bice brzo mladih trebalo bi za nekolio dana bas me zanima kakve ce okotiti jer joj je ovo prvi put da se koti.Javicu vam kad se bude okotila.Veliki pozdrav :cao:
 
Pozdrav svim kunicarima novi sam na ovom forunu a i u kunicarstvu sam novi.
Prije nekih sat vremena mi se okotila jedna kunica slucajno sam prisustvovao samom cinu kocenja nisam previse zagledao da ju neuznemiravam.
Zamolio bi iskusnije kunicare za odgovor a pitanje je,kad sam se vratio da pogledam jeli se dokraja okotila ona je bila izvan kotilice predpostavka je da je zavrsila sa kocenjem.I sad mladi su bili svi na hrpi ali nisu bili pokriveni dlakom jel to uobicajeno pa ce ih kasnije pokrit ili nije bas neka uzorna majka.I da okotila je 7 kom.
 
Ima dlake ocupala se samo ih nije bila pokrila sad nemogu vidjet jeli ih sad pokrila jer nemam svjetlo u kunicarniku.
 
Brzi
Koje ti je rase zecica,koje joj je kocenje :sta: Trebalo bi da ih pokrije kad se vec ocupala...
 
BRZI je napisao(la):
Ima dlake ocupala se samo ih nije bila pokrila sad nemogu vidjet jeli ih sad pokrila jer nemam svjetlo u kunicarniku.
Pokri ih slobodno ti ako ima dlake al pozuri dok se ne smrznu.
 
Kaliforniska je kunica 2 kocenje,prvo je bilo ok.
Post je spojen: [time]1294454635[/time]
_________________________________________________

Post je spojen: [time]1294479990[/time]
_________________________________________________
Evo oni kunici od jucer koje nije odmah pokrila dobro su ususkani i prezivili su noc,sad cekamo da vidimo hoce li ih hranit.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Jucer iz gnijezda izaslo 5 malih zecica :bravo:
Svoju zenku sam pario s novozendskim i sad su sareni,sto sam i htio.
Inace imam jos 6 komada od 2,5 mjeseca i dobro napreduju :D
Bit ce i slike ::namigivanje::

I moze li neko uslikati klanje i cisenje kunica,nisma znao u koju temu da pisem pa ev ovdje .Bio bih mu zahvalan :D
Pozz
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Juče svet ugledali prvi Duletovi malci. Okotila se siva činčila. Deset komada, svi zbrinuti.Svi u sivoj boji bez fleka.
23wmf4.jpg

Još jedna je trebala sa njom u par i omašila. Pustio sam je kod mužjaka, tri puta se parila za par minuta.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Bravo za Duleta!!!,a i za mamicu,iesmo se sad orodili mi Bačvani i vi Banaćani?
 
Evo ja da kazem sa malim zakasnjenjem da mi se prije neki dan okotila zecica ona je prilicno krupna i mislim da e biti dosta mladih pogledacu tek sledece nedelje mlade posto je sad malo uplasena i oce da me ugrize kada se primaknem ktilici pa za nedelju dana kad malo porastu.
 
Nazad
Vrh