Objekti za smeštaj mehanizacije

Da se ispravim za cenu gvozdja,danas isao ponovo jer mi bas bilo nelogično,klinac koji radi ko zna sta je gledao,117din je gvoždje,a ne 170 kao sto mi rekao.

A bio i preduzimac danas i dao konačnu ponudu 360€ po kvadratu siva faza od iskopa do krova sve oni rade,masinski iskop,i mikser i pumpa.

Za montažno 170€ po kvadratu + moj temelj,al neće da rade dogradjivanje na postojeći objekat već samo kao zasebnu celinu.

Pošto već imam dosta objekata na jednom brojilu hteo sam proširenje plaća se isto kao nov priključak okruglo 100.000 din za trofazni.

U prevodu tvrda gradnja 20+ hiljada €

Montažno 13.200 sa sve temeljom.
 
Zar je kod vas crep tako skup?
Ovde je 50 din prva klasa konitnetal lux leskovacki.Samo smo platili na jedno stovariste samo oni imali po 60 imali dole havariju u firmi pa ga nije bilo nekoliko meseci.
 
Ne verujem da je u potpunosti zamena za armaturu,ali mozda moze smanjiti potrebnu kolicinu iste ,najvise pomazu vlakna kod pojave mikropukotina i slicno.
Ovde tvrde da kad idu vlakna nema nikakve potrebe za armaturom.
Ja nisam nista betonirao po tom sistemu jer do sad je to bio caletom resor a kod njega bez desetke rebraste nema betona 😀.
 
Verovatno ce ta vlakna da drze kad udari zemljotres.Slusaj ti oca.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Da se ispravim za cenu gvozdja,danas isao ponovo jer mi bas bilo nelogično,klinac koji radi ko zna sta je gledao,117din je gvoždje,a ne 170 kao sto mi rekao.

A bio i preduzimac danas i dao konačnu ponudu 360€ po kvadratu siva faza od iskopa do krova sve oni rade,masinski iskop,i mikser i pumpa.

Za montažno 170€ po kvadratu + moj temelj,al neće da rade dogradjivanje na postojeći objekat već samo kao zasebnu celinu.

Pošto već imam dosta objekata na jednom brojilu hteo sam proširenje plaća se isto kao nov priključak okruglo 100.000 din za trofazni.

U prevodu tvrda gradnja 20+ hiljada €

Montažno 13.200 sa sve temeljom.

Samo da proverim da li sam lepo ispratio, ovo mu dodje nekih 55-60 kvadrata ako pravis kucu za nesto vise od 20k evra i to siva faza? Da se to dotera do kraja trebalo bi sigurno jos 10k a verovatno i dosta vise.. Al je skupo sunce ti, a kad pogledas 60 kvadrata nije nista..
 
Verovatno ce ta vlakna da drze kad udari zemljotres.Slusaj ti oca.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
Kod mene je ipak po staroj skoli, samo sam smanjio za dva broja armaturu 😂, salu na stranu ovde znam njih x kojima su dvoristu i sto sta jos radjeni sa takvim betonom i eno ih stoje, ne mrdaju nigde.
Dosta se gradi oko mene pa bude dosta coravih tura tog betona i svi tvrde da je armatura bacanje para 🤔
 
Samo da proverim da li sam lepo ispratio, ovo mu dodje nekih 55-60 kvadrata ako pravis kucu za nesto vise od 20k evra i to siva faza? Da se to dotera do kraja trebalo bi sigurno jos 10k a verovatno i dosta vise.. Al je skupo sunce ti, a kad pogledas 60 kvadrata nije nista..
Za sredjivanje nebo je granica.Skoro je u komšiluku nikla nova kuća od 90-ak kvadrata baš pričao sa ljudima prodali dvosoban stan stara gradnja doduše i još nije sve gotovo.

Probao ja računicu za moju kuću da izvedem i odustao na pola,to je projekat koji traje 35 godina i uvek ima nešto što fali.Ko zna koliko je para do sad otišlo u bez preterivanja zadužbinu :D Ko juri trendove kuću mora da renovira na 10 godina jer ono što je bio top kvalitet pre 35 godina sad više niko ne koristi.Kad smo radili grejanje centralno bio prestiž,sad se stiglo do zidnog grejanja kao najisplativijeg,drvena stolarija koja je tad plaćena Boga oca sad ne vredi ništa pored ovih ludila sa alu stolarijom i staklima punjenim ko zna čime sve,da ne govorim o izolaciji i ostalom.
 
@nebojsa100 Boze zdravlja samo ,mene ceka oko 400m2 betoniranja ove godine,ako ne potrosim pare na neku glupu masinu,stoga cu se sigurno vise raspitati oko ovih vlakna,iako iskreno kao sto rekoh,po meni to ne pije vodu bez armature,nekako mi cudno...
 
Ja sam pre 3-4 godine radio ali više volim prirodno pa sam svugde stavio drvene prozore i vrata,jest da treba premazati sadolinom svake druge godine ali drvo je drvo,a patos parket ne laminat
 
Komšija pravi pomoćni stanbeni objekat ključ u ruke sa izolacijom i fasadom 40 m2 15.500 evra.
 
@vosi Drvo je lepo,ali nekad se umoris od odrzavanja istog,ne mislim u bukvalnom smislu bas,ali svo to mazanje,lakiranje,popravke,zamena i sta vec....Alu stolariju zaboravis i da imas skoro.
 
Jeste drvo drvo,ali po pitanju energetske efikasnosti je daleko iza ali stolarije,al tad je nije bilo tj bilo je ali je bila papreno skupa.

Isto i izolacija kad smo radili bilo je udri što deblje i to je to,sad se pojavile priče o hladnim mostovima i cela tehnologija se promenila,pa ono što je nekad bio standard više nije.

A za štalu neću ni da pričam to su tek bačene pare,a pravilo se isto novo,tad nismo ni znali za rešetke na podu,tavan je pravljen kao senik niko nije ni pomišljao na baliranje tada,a dizati bale na tavan je teška robija.Sve to ćale zidao bez vizije :ROFLMAO:
 
E baš zbog te vizije, ja sam pre nekoliko godina odlučio da sve pomoćne objekte pravim što jeftinije, montažno-demontažne... Svako malo neko se nešto predomisli pa daj ruši, prekrajaj..
 
Jeste drvo drvo,ali po pitanju energetske efikasnosti je daleko iza ali stolarije,al tad je nije bilo tj bilo je ali je bila papreno skupa.

Isto i izolacija kad smo radili bilo je udri što deblje i to je to,sad se pojavile priče o hladnim mostovima i cela tehnologija se promenila,pa ono što je nekad bio standard više nije.

A za štalu neću ni da pričam to su tek bačene pare,a pravilo se isto novo,tad nismo ni znali za rešetke na podu,tavan je pravljen kao senik niko nije ni pomišljao na baliranje tada,a dizati bale na tavan je teška robija.Sve to ćale zidao bez vizije :ROFLMAO:
Termicki mostovi nisu nista novo, ako niste to odradili u startu znaci nije lepo odradjena izolacija.
 
Za sredjivanje nebo je granica.Skoro je u komšiluku nikla nova kuća od 90-ak kvadrata baš pričao sa ljudima prodali dvosoban stan stara gradnja doduše i još nije sve gotovo.

Probao ja računicu za moju kuću da izvedem i odustao na pola,to je projekat koji traje 35 godina i uvek ima nešto što fali.Ko zna koliko je para do sad otišlo u bez preterivanja zadužbinu :D Ko juri trendove kuću mora da renovira na 10 godina jer ono što je bio top kvalitet pre 35 godina sad više niko ne koristi.Kad smo radili grejanje centralno bio prestiž,sad se stiglo do zidnog grejanja kao najisplativijeg,drvena stolarija koja je tad plaćena Boga oca sad ne vredi ništa pored ovih ludila sa alu stolarijom i staklima punjenim ko zna čime sve,da ne govorim o izolaciji i ostalom.
A deda osamdesete pravio dvospratnicu 100 m2 u osnovi, kaze imao je para da napravi dve takve "u ono vreme".. Sad prosecan seljak da bi napravio kucu treba da radi nekih 100 godina da sakupi pare i uradi bez zaduzivanja.. :sta: Gde li ide sve ovo.. :unsure:
 
Jedan deda, sada vec pokojni, pricao mi je da je 80ih od 2 ili 3 jutra maka ozidao kucu na sprat od 200 i nesto kvadrata i stavio je pod krov. Neverovatne price iz zemlje cuda koja je dizala kredite da narod lepo zivi, a sada deca i unuci placaju kredite, a izgleda da ce i praunuke zakaciti poslednje rate ;)
 
Nazad
Vrh