Objekti za smeštaj mehanizacije

Koliko bi kostalo da se uradi krov sto bi reko šojic od gvozđa 10 metara raspon ,naslanja se sa jedne strane na zid 3 metra visina zida a sa druge strane bi trebali samo stubovi metalni od 3 metra na svakih 5 metara ,objekat ide u krug 55 metara pa 23 metra pa 45 metara i 17 metara sve pod jedan krov . Lim sa filcom a ako budzet dozvoli krovni panel 5 cm
 
Samo cu ti reci mnogo druze, ja sam racunao za 144m3 mi treba oko 4500e da ga pokrijem

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Da se sve to ozida i izbetonira majstor naracunao drugaru 40 hiljada eura ruke i 80 hiljada eura materijal cemen blok gvozdje daska lim gradja umalo nisam pao sa stolice bolje da nisam cuo cifru
 
Jel tqj drug pravi Lidl cim tolike pare to..Matic ti lepo napisao 30e kvadrat najmanje sve zavisi od firme i lim koji ces da stavljas aigurno ces s tim

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ma znam nego se malo salim,ipak je to kvadratura velika

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Da li je neko u skorije vreme radio malterisanje? Dvoumim se izmedju masinskog i ovog klasicnog. Jedni kazu bezi od masinskog nije ni priblizan kvalitet kao rucno kada se radi... Koliko sam se raspitao rucno malterisanje je oko 4e ruke + materijal...ne znam posto ide kod masinskog.
 
Da li je neko u skorije vreme radio malterisanje? Dvoumim se izmedju masinskog i ovog klasicnog. Jedni kazu bezi od masinskog nije ni priblizan kvalitet kao rucno kada se radi... Koliko sam se raspitao rucno malterisanje je oko 4e ruke + materijal...ne znam posto ide kod masinskog.
Ja sam radio desetak godina samo malterisanje rucno i demit fasade...
Cvrsto je rucno malterisanje al sta to znaci...neces udarat cekicem u zidove a masinsko kad ga dobri majstori odrade netreba ni gletovanje ni fasada dok kod rucnog zavisi
 
Da li je neko u skorije vreme radio malterisanje? Dvoumim se izmedju masinskog i ovog klasicnog. Jedni kazu bezi od masinskog nije ni priblizan kvalitet kao rucno kada se radi... Koliko sam se raspitao rucno malterisanje je oko 4e ruke + materijal...ne znam posto ide kod masinskog.
Moj savet je za spoljne zidove isključivo ručno malterisanje. Unutrašnje možeš kako hoćeš.
 
20210508-151514.jpg


 
Treba nesto da betoniram pa sam nasao materijal armatura osmica mreza (6*2) za 7000, a beton na mikser za dvoriste je 66 evra za kubik. Jesu to korektne cene za ovaj materijal, kako je kod vas u kraju?
 
Kod nas je mreza 6x2 5200 a ja sam je uzeo bio na 4800.za tri dana se tri puta cena menjala a gotov beton 55evra kubik

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
To su ti cene sad,ja dok sam mozgao sta i kako da uradim cene odose u nebo.

Gvoždje dobijao po 105,sad je 115-118 CBR 10,mreza sa 4800 otisla na 5300.Cement je 780 Popovac.

Jedva sam nekako preko nekih veza uspeo da od jednog da mi da stare zalihe za avansnu uplatu.

Osb tabla 9 otisla na skoro 1700 din.
 
Nazad
Vrh