Objekti za smeštaj mehanizacije

Cene i materijala i "ruku" su otišle u nebesa... pre 10tak godina sam podaščavao krov, majstore sam platio 500e sad burazer radi isti posao i pogodio majstore za 1500e. Pre 5 godina sam platio malterisanje 2,7e po kvadratu sad zetu za kuću traže 6e po kvadratu... lepljenje pločica bilo 6-7e sad 12-15e ... cene više nisu normalne, dobar majstor zarađuje više nego na zapadu...
 
Cene i materijala i "ruku" su otišle u nebesa... pre 10tak godina sam podaščavao krov, majstore sam platio 500e sad burazer radi isti posao i pogodio majstore za 1500e. Pre 5 godina sam platio malterisanje 2,7e po kvadratu sad zetu za kuću traže 6e po kvadratu... lepljenje pločica bilo 6-7e sad 12-15e ... cene više nisu normalne, dobar majstor zarađuje više nego na zapadu...
Moj drugar malterisao prošle godine mašinsko malterisanje sa njihovim materijalom 5,5 e
 
I kod nas u selu je postavljanje keramike 10 do 12 e po kvadratu, malterisanje sam proslo leto platio 6 e kvadrat ali su majstori nosili malter u kantama na sprat i nije bila velika kvadratura(mislim da na vecu kvadraturu i pristupačniju površinu moze niza cena). Do pre dve godine je malterisanje bilo 2,5 e po kvadratu. Cene za zidanje ne znam. Jednog kvazi majstora sam pitao za cenu zidanja, da se pripremim unapred, a on mi je odgovorio kako ko koga zjb :)
 
Najviše je otišlo gvoždje skoro 100din,a nikad preko 100din nije bilo,ovo ostalo i nije strašno ali krajnji zbir.

Na ovu cenu dizela i mašinski iskop ide gore,tu malo vadi stvar što ih sad ima dosta pa konkurencija,nekad bager do 5t nisi mogao da nadješ,sad ih ima da biraš,bar ovde kod nas,al zato od svih majstora najbezobrazniji su postali keramičari.Al i to sam sam odradio u letnjikovcu i nije loše ima par grešaka al svaki sledeći put ima da bude bolje.I kad pristaneš na tih njihovih 12€ zavlači do sudnjeg dana.

Kod nas se mnogo gradi pa podizvodjači angažuje sve redom i muka da dodješ do majstora.

Nikad skuplja tvrda gradnja,nikad skuplji kvadrat a zgrade samo niču.
 
Kod nas majstori zidari idu na dnevnice.Glavni majstor ima dnevnicu 50 e a antlogori 20 e pa puta koliko dana rada.
 
Valjda kao i kod nas "od kad svane pa dok ne padne mrak" samo kod nas ima i još jedna kategorija nije baš majstor,a nije ni da ništa ne zna on ima dnevnicu 30€.

Mada mi smo se opekli na te dnevnice štalu kad smo radili,solirali ga maksimalno još naša hrana i piće,samo na pivo otišla još jedna prostorija :D Od tad nikakve dnevnice,reci djuture i radi.
 
Jednom su nam njih dvojica zidali na dnevnicu. Nas trojica nismo uspeli da im obezbedimo dovoljno cigle i maltera. Nisu zabusavali, a nas trojica smo se prekinuli od posla.
 
Od ujutro kada ustanemo pa dok u nesvest ne popadamo. 😂
Radili su svakoga dana bez zabušavanja od 07 do 16, 17 a nekada i duže, sve u zavisnosti šta je toga dana bilo na redu.
 
Ko gradi netreba ga žaliti :haha: ,tako su i meni rekli ali..................kuću ako praviš mislim od temelja pa da se samo stavi pod krov,bez stolarija,malterisanja unutra,krečenja,parket to je još djene-djene.Nego kad počneš unutri da sredjuješ pa to nema kraja koliko treba lovete::novac:::haha:
 
Nekada je dnevnica bila od 7 do 19 h.
Danas je kod većine od 7 do 17h.
За паре за које раде и то је мало,поготово код Матића,мислим на помоћнике.20е је за тај посао у сваком случају мало за 12х рада.Ја сам пре 15 година плаћао главног мајистора 60е а помоћнике 30е,а тада су били у просјеку помоћни 15е а главни 40е.Али се није мислило о томе како ће се урадити и како,знао сам да ће бити како треба а радили су 2 мј код мене.сада су те цијене свуда,и тешко их је добити.Полако се прелази на пријављене мање фирме око таквих послова,што је пре било мисаона именица,јер је свако село имало по неколико екипа.
 
Pomoćni radnici (mešalica,kolica i ostalo) 20€,ovi izmedju 30 do 35€ a majstori odavno preko 50,neće ni jedan da prizna kolika mu dnevnica da slučajno ne padne nešto na njega :D

Skoro sam išao viljuškarom na jedno gradilište za neki istovar,skoroz profesionalna ekipa jedu malu decu kako brzo rade,tu pomoćni ima 30€ al zato mašina ne staje,dve pauze od 30min i to je to za ceo dan,ostalo je 8 sati efektivnog rada.
 
Mi sve u radimo sami od temelja do krova i zavrsne radove.

Jedino malteraciju, gletovanje i plocice plcamo.

Mada se mislim plocice sam da odradim nikakva nauka.
 
Nazad
Vrh