Objekti za smeštaj mehanizacije

Kad pravite nove supe,nastresnice...jel se sa majstorima dogovarate za rad u djuture ili po m2 ili po satnici?
Nesto bi trebalo da pravim,pa mi za betoniranje traze 500din od m2,za malterisanje 300din m2 i za postavku krova 520din m2.
Pa me interesuje,kakve su po vama ove cene?
Puno ili malo ili ok.

:cool:...ove cene su ti ponudili sa materijalom, jel da ???...

...ako su samo ruke u pitanju....malterisanje se prošle jeseni radilo za 1,75 i sve nogama u guzicu, beton nikako preko 2,0 sa sve uzorak kockama....za krov, ne znam opis radova....

...može da bude da su majstori u malim sredinama skuplji nego u velikim centrima, ali ovoliko skuplji, to ne biva...biće da su to oni, imam ja i druga posla, a ako se uvati som uvatio se....:cool:

- - - - - - - - - -

Sa majstorima ni u bunilu u dnevnicu.:osmeh:

:cool:...može dnevnica, al uz normativ...hehehee...:cool:
 
Kad pravite nove supe,nastresnice...jel se sa majstorima dogovarate za rad u djuture ili po m2 ili po satnici?
Nesto bi trebalo da pravim,pa mi za betoniranje traze 500din od m2,za malterisanje 300din m2 i za postavku krova 520din m2.
Pa me interesuje,kakve su po vama ove cene?
Puno ili malo ili ok.
I u Kikindi gotovo iste cene cak malo i jace, a najsigurnije od kvadrata.
 
Sta podrazumevate pod betoniranje? Samo betoniranje ili salovanje i sve sto ide uz to? kod nas ide oko 10e kvadrat ali u to ulazi kopanje, pravljenje tampona, vibro ploca, salovanje i izlivanje. govorim o betonu debljine 12-15cm sa armaturnom mrezom.
 
A sta podrazumevas pod planiranje? Meni je najlaksi posao izbetonirati... sve ono pre toga je tesko. Kopanje, nabijanje salovanje... A samo izlivanje betona nije neki posao. Skoro sam radio oko 250 kvadrata betona pa zato pitam.
 
Proceni sam koji je obim posla pa pogađaj đuture. Ja sam rušio jednu kuću I pravio zid oko tog dvorišta pogodio sam đuture a majstor neka razmišlja koliko će radnici da rade za svoju dnevnicu.Đuture kada pogađaš je dobro jer svaki mogući ne planirani problem te ne interesuje, u mom slučaju je jedan zid koji je trebao ostati od stare kuće dužine nekih 20 m na lakat pao iako nije planirano da se ruši,majstor ga je ozidao na jednu ciglu na stare temelje nisam morao ništa platiti ali sam častio te 4 dnevnice što su radnici odradili. Da je bio neki zezator I tražio mi za 100 m2 zidanja po 3-4-5 eura ,još bih ga uz motiku najurio.
 
Treba trem da pravim, jel dovoljno na 13 metara 5 vertikalnih stubova, znaci razmak bi bio 3.25m izmedju stubova, a stubovi bagrem i hrast -20x20cm, ili koliko bi mogao maksimalno rastojanje da stavim izmedju stubova ukoliko bih hteo duzu zgradu sa istim brojem stubova. Za pokrivanje bi isao crep i naravno skroz drvena konstrukcija, a stubovi bi bili malo izdignuti na betonu, odnosno na stopama i temelju.

Jos da dopisem, zgrada bi bila 6x13m a stubovi duzine 3m.
 
Poslednja izmena:
Jedan dobar stub u sredini na 6,5m bez problema! To sto ces uraditi dva stuba manje moras gore zbog rastojanja pojacati tako da mislim da ce te isto kostati!
 
Gogi666;
Nisi druze u pravu. To je preveliki raspon za drvenu konstrukciju i objekat koji kolega Kremator pravi. Greda (tj vencanica) koja bi spajala dva stuba na tom razmaku morala bi biti izuzetno velikog poprecnog preseka da bi to prevazilazilo dimenzije koleginih stubova. Da li vi znate sta je 650 cm raspona za vencanicu koja nosi najmanje 8 rogova i silni crep na njoj?! Pa da je i neki drugi pokrivac opet je mnogo.
Po meni, nista preko 400 cm raspona za konstrukciju kolege Krematora. Opterecenje je to i brzo bi doslo do ugiba grede.

Kremator;
Pet stubova je sasvim dovoljno. Gledaj da ti greda bude izduzenijeg poprecnog preseka. Kao sto sam i rekao, raspon maksimalno 400 cm. Tezak ce tu biti krov.
 
Stub stavi 14x14, a vencanicu 14x18(16) za raspon do 4m, stim da radis sa kosnicima ili drvenim "jastucima" na vrhu stubova.
 
Sad sam malo premerio stubove, ipak su 15x15 i imam ih 6 komada od bagrema, uradicu temelj i stope, a najesen kad dodje vreme za secenje gradje da se podigne cela konstrukcija. Razmisljao sam da uzmem da mi neko odradi metalni, ali ovako ce ipak biti jeftinije, i crep bi trebalo da duze traje od lima?
 
Gledao sam jedan objekat,grede 15x15 postavljane na 5m,ali pokriveno limom i drzi vec par godina bez problema.Ne znam jedino ta vencanica koje je dimenzije,ali joj je visina malo visa od sirine,mozda 14-15x18.
 
i crep bi trebalo da duze traje od lima?


:cool:....lim je trajniji...a i da se krpiti silikonom...a i manje optrećenje na nosače...lim je moderno, trajno, ekonomično, svrsishodno rešenje....moj glas je uvek protiv crepa, a za lim i derivate bitumenskih hartija....

....moje rešenje je armaturna mreža fi 4mm kao nosač bitumenskim hartijama....:cool:
 
Ne bi bilo lose uzimati lim koji ne kondenzuje vodu, tj. gde nema kapljanja.Sa donje strane je oblozen filcom, nema ni kapi vode.
 
Poslednja izmena:
Gledao sam jedan objekat,grede 15x15 postavljane na 5m,ali pokriveno limom i drzi vec par godina bez problema.Ne znam jedino ta vencanica koje je dimenzije,ali joj je visina malo visa od sirine,mozda 14-15x18.

Jel su rogovi na vecem medjusobnom rastojanju? posto je lim laksi, ne znam kako bi rasporedio rogove i precke, i kojih dimenzija da budu (precke) i na kojem rastojanju.
 
Ovako se pocelo kod nas...
2h3n883.jpg
 
Nazad
Vrh