Objekti za smeštaj mehanizacije

Nista nismo dodavali samo zakovali rogove i fiksirali gredu za ankere koji su bili ubetonirani cini mi se da se vide sarafi na krajevima.
 
Koliki bi trebao da bude debeo beton na kolskom prilazu da mogu povremeno i kamioni da prođu i da li treba armaturna mreža. Ima negde o tome ali ne mogu nešto da nađem.
 
mims Kod mene je debljina betona izmedju 12 i 15cm a armaturna mreza obavezno 6mm! To je bila preporuka mojih majstora i posluso sam kako su rekli i za sada nema problema!!:bravo:
 
Ja se polako spremam da pravim jednu supu,8x6,pa razgledam cene materijala,drvo ili metal,krov od cega praviti i kako,bice slika ako krenemo nesto ove godine,zbog cene zitarica.
 
Dali je jaka cena za komplet metalni krov na dve vode od 200 m2 10x20 ??? Aj necu reci ponudu dok ne cujem od vas sta vi mislite koliko mi trazi!!! Dakle sve okolo zid i stubovi na celu objekta od betona, samo krov metalni!
 
@Peet sa njihovim materijalom ~ od 25 do 30e/m2 zavisi od debljine cevi da li hoces nesto da bude jace od nosecih greda ako ces da kacis mozda neke dizalice ili tome slicno. A ako je tvoj materijal a njihove ruke 6e/m2 sa postavljanjem.
 
I ja sam dobio ponude za postavljanje stubova i krova na dve vode za od 25-30 eura po kvadratu poda.U tu cenu ne ide šljunak i cement za betoniranje stopa.Kopanje i betoniranje je njihovo moj je znači materijal i struja za mešalice.Cenu malo menja širina polja jer što je šire rade sa jačim(skupljim)materijalom.Naravno dobijam na to račun za materijal i račun za ruke tj. izvršen rad zbog PDV-a.
 
Dali je jaka cena za komplet metalni krov na dve vode od 200 m2 10x20 ??? Aj necu reci ponudu dok ne cujem od vas sta vi mislite koliko mi trazi!!! Dakle sve okolo zid i stubovi na celu objekta od betona, samo krov metalni!

Ako samo na lim mislis, lim ti je oko 650 din m2. A ako mislis na sve komplet metalno da ti uradi (binderi itd) sem stubova, to je negde sigurno oko 2.500 eura.?
 
Ovako stoje stvari, dakle samo krov (cevasta konstrukcija, lim i montaza) za objekat od 200 m2 / 10x20 na dve vode, trazi 5000 evra, naravno sve njihov materijal. Meni to izgleda puno?! Plan je da se sazida sa blokovima 2 strane visoke 4.2 m ( jedna strana 20 m x 4,2 m visoka i druga 10 m x 4,2 m) s tim da levu stranu ne treba zidati jer se pripoji starom objektu.
Na celu 3 otvora od po 5,8 m sa 2 stuba od 1,3 m zidana u kojima se lije beton. Kad se dodaje majstor i ekipa oko zidanja i materijal cement, sljunak, pesak, gvozdje daske za selovanje nece ginuti sve ukupno oko 9000 evra.
Sad se pitam jos koliko ce kostati kapije, malterisanje objekta i betoniranje???!!! :sta:::jako_besan::

- - - - - - - - - -

@diklofen Tvoja je ponuda mnogo bolja. Ti za 6000 evra ako se racuna po 30 e m2 za 200 m2 dobijes i krov i metalne stubove koje ce oni postavljati!
Budi dobar i daj mi njihov br telefona, moze na pp!:ppozdrav:
 
Obzirom da i sam planiram neku omanju supu u dogledno vreme ova tema mi je bila od velike pomoci. Svaka cast, ima bas interesantnih stvari.


P.S. imam rodjake koji se bave izgradnjom hala i objekata od metalne konstrukcije, a obzirom da izvode radove sirom Srbije pretpostavljam i da su povoljni sa cenom rada. Firma Euromont, jedan od telefona je 064/ 211-04-72, nadam se da ce vam biti od neke koristi.
 
Mi smo poceli s izradom papirologije za nekakav hangar. U planu je oko 600 kvadrata zatvorene po rsine sa dve kapije. Interesuje me koje profile cevi stavljati u 15 metarske bindere? Ako ima neko slican radpon pa da napise. Ili ako neko ipak poznaje tu materiju. Naravno moze i preporuka izvodjaca izrAde istih. Zidovi ce biti zidani blokom.
 
Ppsle toliko kišnih dana i zezancija nastavljeni radovi na hangaru.Išlo je sidanje crne zemlje ,nasipanje peskom pa iber-laufom pa došli prvo Duhovi pa kiša i nevreme:zli:
sdc12075.jpg
[/IMG]
sdc12078.jpg
[/IMG]
sdc12079.jpg
[/IMG]
sdc12080.jpg
[/IMG]
sdc12082.jpg
[/IMG].Juče stigli majsori da stavljaju krov i ovako je to izgledalo:

Ovako su to radili kod mene raspon 13,5m a ovakav binder prave do 16m cevi 100x60x3 firma metalik žabalj.
 
To svakako je plan. Ali interesuje me misljenje i sa foruma. Cisto da imam neku predstavu bez cega nebi trebalo da bude. Jer u mom kraju vlada ona: ma dosta je to jako, netreba da se trosis. Pa da nebi to kostalo duplo. Zato bi isli na jacu varijantu
 
Nazad
Vrh