Objekti za smeštaj mehanizacije

:cool:...statika je egzaktna nauka...nema jača nema slabija varijanta...daj 50 EUR statičaru i proćićeš najjeftinije i najsigurnije...:cool:
 
@mukobieno imam prijatelja kod njega hangar raspon 16m(ili 16.5m) nisam siguran , duzina nebitna ali nekig 40m, dimenzije cevi kod bindera su 100x100x4 za troguao, a resetke izmedju 80x80x3 i 60x80x3 jedan ovdasnji majstor mu je pravio za ruku je uzeo samo bravarski rad nekih 5k eura a sve ukupno zidari materijali sve oko 60k eur. Tako su pricali tada pre dve godine....

A kod rodjaka mog raspon 12.5m trougao bindera 60x40x3 a resetke 40x40x(2-3) meni malo slabo ali jos se drzi, majstor negde blizu zablje...

Ja imam jednu gredu duzine oko 17m visine 1m cevi spolja 100x100x4 i resetke 80x80x3 ako hoces mogu sliku da postavim, drzi sredinu neke nadstresnice.
 
Hvala na odgovoru. steve73. ako nije problem slike bi mogle i uvek su dobrodosle. moze i slika celog objekta i izvana i iznutra.
 
Danas postavio grede na stubove... Polako napredujem ali sugurno.. :osmeh: Poceli poslovi pa slabo imam vremena da se posvetim supi.. :bravo:

p2803141550.jpg
 
Treba da pravim novu supu za mehanizaciju,pa planiram 7x10 m na jednu vodu.
Zanima me jeli 60x60x3 gore i dole, 60x40x3 unutra dosta ,a razmak izmegu stubova 10m.
Gore ide lim
 
@mukobieno imam prijatelja kod njega hangar raspon 16m(ili 16.5m) nisam siguran , duzina nebitna ali nekig 40m, dimenzije cevi kod bindera su 100x100x4 za troguao, a resetke izmedju 80x80x3 i 60x80x3

:cool:...ma daaj...ako mi na bilo koji način objasnite ovu statiku i ekonomiku ja se streljam pred očima foruma...i šta ovo treba da nosi ???...:cool:
 
Poslednja izmena:
Ovaj je imao para u selo pa je hteo da se dokaze , zato mu je i kostao 60k...eura.

A ja sam mogao da biram dalicu slabiju ili jacu varijantu za tu jednu gredu ja sam izabrao jacu , da mirnije spavam i kostalo me za 150-200 eura vise.......sad kada pada veliki sneg ja nemoram da izlazim nocu i da gledam dali mi jos stoji supa ili treba da trcim i da stavljem podupirace, inace raspon 18+ metara...:spavam:
 
Kad pravite nove supe,nastresnice...jel se sa majstorima dogovarate za rad u djuture ili po m2 ili po satnici?
Nesto bi trebalo da pravim,pa mi za betoniranje traze 500din od m2,za malterisanje 300din m2 i za postavku krova 520din m2.
Pa me interesuje,kakve su po vama ove cene?
Puno ili malo ili ok.
 
Kad pravite nove supe,nastresnice...jel se sa majstorima dogovarate za rad u djuture ili po m2 ili po satnici?
Nesto bi trebalo da pravim,pa mi za betoniranje traze 500din od m2,za malterisanje 300din m2 i za postavku krova 520din m2.
Pa me interesuje,kakve su po vama ove cene?
Puno ili malo ili ok.

Za betoniranje mislim da je tu cena mozda malo nize moglo bi verovatno, ako majstor nema posla. Ali za malterisanje 300din/m2 previse do bola, pa da platis masinsko malterisanje da bude ravno kao staklo je skoro ta cena. Kod mene su majstori napravili komplet krovnu konstrukciju, moj materijal, ruke sam im platio 5e/m2 od pravljenja komplet konstrukcije, farbanja osnovnom i 2x zavrsnom, postavljanja na zid gore i pokrivanje sa limom, zatvaranje zabara sa limom....
 
Mi treba da radimo posle setve supu 14x6,i dogovorili smo se sa majstorom djuture 1200 eura,mislim da je povoljno,jer tu spada i betoniranje
Da napomenem da je supa betonska sa drvenom gradjom,i pokriva se limom,bice slike kad bude gotova. :osmeh:
 
Kad pravite nove supe,nastresnice...jel se sa majstorima dogovarate za rad u djuture ili po m2 ili po satnici?
Nesto bi trebalo da pravim,pa mi za betoniranje traze 500din od m2,za malterisanje 300din m2 i za postavku krova 520din m2.
Pa me interesuje,kakve su po vama ove cene?
Puno ili malo ili ok.

Za malterisanje traze cak i do 5 eura / m2 sto je abnormalno skupo tako da radionicu nismo ni malterisali. Nama su prosle godine betonirali temelj i izlili plocu za 450 din/m2
 
Kod nas su cene:betoniranje 3 evra kvadrat,malterisanje plafona 3 evra kvadrat,malterisanje zida 2 evra kvadrat, lepljenjd plocica 6 evra kvadrat, sat rada majstora (salovanje i drugi radovi po dogovoru 3 evra na sat).

- - - - - - - - - -

Kod nas su cene:betoniranje 3 evra kvadrat,malterisanje plafona 3 evra kvadrat,malterisanje zida 2 evra kvadrat, lepljenjd plocica 6 evra kvadrat, sat rada majstora (salovanje i drugi radovi po dogovoru 3 evra na sat).
 
Nazad
Vrh