Objekti za smeštaj mehanizacije

2cgosc6.jpg

bio sam sa kumom kod ovog coveka i reko ajd da se slika
in5rgj.jpg

20ghop.jpg

dimenzije 40 m x 20 m bez bindera sve sendvič panenel
 
Laćarac ,jako je interesantno rešenje sa ovom gredom. Koliko je samo greda dugačka i kako ste je napravili.Vidim da ste sastavljali daske(fosne ili šta već) moleo bih te da podeliš iskustvo sa nama.Inače moj brat koji je po zanimanju stolar me ubeđuje da će mi napraviti od lamela ( sastavljenih dasaka) raspon šupe koji ja hoću. Kod nas nisam video da je niko izvodio ništa slično sa lamelama ali sam gledao dvoranu za hokej u ch koja je napravljena iz lamela a raspon je preko 30 metara po mojoj proceni ako ne i više.
 
Laćarac ,jako je interesantno rešenje sa ovom gredom. Koliko je samo greda dugačka i kako ste je napravili.Vidim da ste sastavljali daske(fosne ili šta već) moleo bih te da podeliš iskustvo sa nama.Inače moj brat koji je po zanimanju stolar me ubeđuje da će mi napraviti od lamela ( sastavljenih dasaka) raspon šupe koji ja hoću. Kod nas nisam video da je niko izvodio ništa slično sa lamelama ali sam gledao dvoranu za hokej u ch koja je napravljena iz lamela a raspon je preko 30 metara po mojoj proceni ako ne i više.

U pravu ti je brat moze veliki raspon sa tim lamelama da se radi a konkretno ova moja greda je 10,50 metara.Inace opet moj brat od strica ima firmu koja radi krovne konstrukcije tipa hala i vecih objekata mozda je jedan od najjacih u drzavi
meni je ovo izradio za 250 eura al pravi posao,nema sta.
 
Da mislis da je puno,e vidi kad sam izracunao materijal majstorsku dnevnicu i obavezan stub na sredini koji ce mi uvek smetati ja mislim da nije puno.A inace pravljena je od lepljenih dasaka ili stafli neznam tacno.
 
Bojane te lamele su u suštini obične daske .

- - - - - - - - - -

Laćarac jeste i eksere kucali ili šrafove ili ste samo lepili? Moje mišljenje da je taj vid gradnje jeftiniji i nama večini pristupačan jel ti ne treba neka pamet da spojiš daske.
 
Bojane te lamele su u suštini obične daske .

- - - - - - - - - -

Laćarac jeste i eksere kucali ili šrafove ili ste samo lepili? Moje mišljenje da je taj vid gradnje jeftiniji i nama večini pristupačan jel ti ne treba neka pamet da spojiš daske.

U prijatelju proces je to ima tu posla,hoblovanja pa nastavljanja pa se pod pritiskom lepi nekim dvokomponentnim lepkom specijalno za te stvari al eksera nema nigde.Nisam siguran da ima sajt al pokusajte na PIRAMIDA DOO SR.MITROVICA,da dodam hoblovanje ide na kraju kad se cela sastavi to specijalne masine za tu rabotu.
 
Znam kako ide proces, da ide samo lepljenje ali me zanimalo da li ste vi dodali eksere ili šrafove.Nisam bukvalno mislio kada sam rekao da baš ne treba neka pamet,u mom slučaju gde u porodici imamo znanje u obradi drveta je ovo mnogo lakši način nego da nešto zavarimo (možda uhvatimo elektrodu sa masom:osmeh:). Gledao sam kod jednog komšije kada su pravili betonsku gredu na hangaru raspona oko 5 metara,daske,šalovanje,armatura,skela,beton diži gore...trista đavola. Samo dnevnice tog majstora i pomoćnika su koštale bar 100 eura na toj gredi a gde je ostalo?
 
Nazad
Vrh