Objekti za smeštaj mehanizacije

Svaka cast. :bravo: Lep objekad a i najlakse se gradi kad vec iskoristis tako neki objekat (jedan zid vec imas) i samo nastavljas dalje... I ja planiram tako nesto ali vise nemam gde da naslonim supu (svi objekti vec pored imaju supe) pa mi negine zidanje iznova!!
 
Samo sam cement i pesak(sejanac) kupio osstali materijal je polovan od kuće koju sam kupio do moje i srušio ,i te letve gore sam iskoristio posle šalovanja.Temelj sam imao tj išlo je na betonirani deo dvorišta. Širina oko 6 m a dubina 4,5-5 ne znam tačno.
 
Evo i ja poceo malo da radim na jednoj supi za masine... Prosle zime sam uradio vise od pola ove zavrsavam... Sporo ide jer radim bez majstora uglavnom ja i deda ali napredujemo nekako... Sve ove supe smo sami napravili... Sad sporije napredujemo jer nas kisa ometa!!!

Ovde sam zavrsio sa stubovima..

img2710.jpg


Ovde se vidi deo koji je zavrsen prosle zime...

img2712.jpg


A ovu smo isto zavrsili prosle zime...

img2713.jpg
 
Ćiro, ti i deda kanda to natenane i temeljno. Jel bilo potrebe tako "gusto" postavljati stubove?
 
Pa na tenane kad 90% radim sam,deda mi malo daje savete i instrukcije sta gde i kako.. (mada se cesto neslazemo u misljenju)... Rupe za stubove sam kopao 90cm duboke (za ovu veliku supu sto nije z avrsena) pa mi to dosta oduzelo vremena,posle oko podizanja stubova mi malo pomogao cale a sad kad se malo prosusi ce da mi pomogne grede da podignem...

Sto se tice stubova plasio sam se da ih postavim redje posto sam ja sve u strahu da nece da drze,a moji vicu da hoce ali nemogu da mi dokazu.. :osmeh: Ja se drzim onoga od viska glava ne boli... Stubove sam pre postavljanja u zemlju namazao auto zastitom...
 
Nisam ih "opalio" samo zastita.. :osmeh: One sam premazao komplet a za ove mi nije stigla zastita... Stubove uvek isecem i ostavim da se suse dosta dugo,da padne kora pa posle ih zastitim i nadam se da ce da potraju... Evo i iz ovog ugla... na kraju ce supa da bude dugacka oko 18m sa 4.30m... Miran sam sto se tice supa do sledece zime... :haha:

img2709.jpg
 
Nemoj mi zameriti na pitanju i mojoj konstataciji. :osmeh:
Cim pocne da pada sneg i duva vetar, supa puna snega a masine pod snegom posto je dosta uzana a visoka? Cemu se onda i pravi takva supa kada kao da je i nema? Ili ce mozda celom duzinom biti zatvorena? :ppozdrav:
 
Prosle zime nije se punila snega ali neznaci da nece... Ali u planu mi je svakako da je zatvorim nekako sa gornje strane... Samo jos da smislim cime jer su ipak drveni stubovi.... Mozda neki lim ili tako nesto ali za sad nista ostaje tako... :osmeh:
 
Ćiro,nemoj da brines što ti je šupa otvorena. Mašinama je 100 puta bolje nego da kisnu, a sneg ne zaveje uvek.
Kod nas za berač(Z-222) je uvek falilo pola metra da bude pod nastrešicom i tih pola metra je korodirao a ostatak ne.
Sad videh šupe od člana Sava Bata i zamolio bih njega da prokomentariše njegovu visoku nastrešicu,koja je po meni odlično rešena i nije skupa.
 
Nemoj mi zameriti na pitanju i mojoj konstataciji. :osmeh:
Cim pocne da pada sneg i duva vetar, supa puna snega a masine pod snegom posto je dosta uzana a visoka? Cemu se onda i pravi takva supa kada kao da je i nema? Ili ce mozda celom duzinom biti zatvorena? :ppozdrav:
Barem tako kazu da sneg nesmeta masinama koliko kisa,a najbolje se cuvaju masine u supama koje nisu ni sa jedne strane zatvorene
 
Ja dajem garanciju na ovu cirinu supu najmanje 30god , smo ja imam druge primedbe: ja nisam zadovoljan razmakom izmedj stubova.
 
Ćiro a što ne radiš šupe od betonskih stubova i greda? Ako se odradi kako treba, bude dosta čvršće o dugotrajnije od drveta.

Pa uglavnom zato sto ovako mozemo sve sami bez majstora... (ja neznam da radim gradjevinu,da zidam i tako to,jedino bas neke sitnice).. A ovako sa drvetom sam naucio na ovim malim supama kad sam ih pravio pa odlucio da probam da napravim ovu veliku isto sam,sa mojima... I lepo je ispalo (bar po meni)... Znam da je beton cvrsci i to ali ovi bagremoni stubovi nece skoro da istrule garantujem 40 godina... A i cena izradnje nemoze da se poredi.... ::namigivanje::

Imam plac gde mi je bilo staro domacinstvo i na ngemu neke supe od drveta (bagremovi stubovi) i kaze moj deda da se neseca kad je to pravljeno (njegov otac to pravio jos) i evo ih idalje stoje a stubovi nisu truli... :sta: Prosto ni ja nemogu da verujem...

- - - - - - - - - -

Ja dajem garanciju na ovu cirinu supu najmanje 30god , smo ja imam druge primedbe: ja nisam zadovoljan razmakom izmedj stubova.

Razmak izmedju stubova su diktirale dve grede koje sam vec pre toga spramio!!!!!! Moglo je ili na 3 stuba ili ovako drugacije nije moglo... :udri: Ako mislis na veliku supu... A ako mislis na malu tu sam ja preterao sa stubovima jer meni niko nemoze da dokaze da ce to da bude dovoljno ja samo kopam i nabadam stubove... :haha:

Nisam ni procitao tvoj post a ja joj dade rok 40god.. Onda ce da podelimo neka traje 35... :ppozdrav:
 
Ja morm da sednem i da projektujem jednu supu za mog brata . Najverovatnije da cu sve mj idej podeti sa svim na ovom forumu , nebi li svi zajednickim snagama dosli do najboleg i najjeftinijeg resenja.
 
Pa jel nisi negde u Švajcarsku mogao videti nešto što bi dobro leglo kod brata u Jasenovo...da se ne mučiš s projekti...
Toliko si prošao mora da je bila neka dobra šupa
 
Nazad
Vrh